Image Capture zajmuje dużo czasu, aby importować i konwertować zdjęcia i filmy z iPhone'a na MacBooka


17

Na MacBooku Pro (15-calowym, 2017) z systemem macOS High Sierra podłączyłem iPhone'a X za pomocą kabla Lightning i przesyłam wszystkie zdjęcia i filmy zrobione za pomocą iPhone'a do folderu, który utworzyłem na MacBooku za pomocą Image Capture.

Spodziewałem się, że będzie to po prostu proces przesyłania plików, ale zamiast tego widzę, że ma miejsce pewna konwersja i trwa to znacznie dłużej niż oczekiwano.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy wiesz, dlaczego ta konwersja jest konieczna i czy można ją obejść? Chcę tylko szybko przenieść te pliki z iPhone'a na MacBooka.


Na mojej maszynie trwało to wiecznie i zamierzałem zadać to samo pytanie ...
Mars Robertson,

Odpowiedzi:


28

Ustawienia iPhone'a -> Zdjęcia -> Przenieś na komputer Mac lub PC -> Przełącz z „Automatyczny” na „Zachowaj oryginały”

Istnieje również opcja „Zachowaj oryginały” w aplikacji OSX Image Capture, nie jestem pewien, jak te dwie opcje współdziałają ze sobą. Z mojego krótkiego testu, jeśli pole zostanie zaznaczone w dowolnym miejscu, wówczas import będzie super szybki, a otrzymasz oryginalne obrazy .heic zamiast przekonwertowanych plików .jpeg.


Tak przydatna oszczędność czasu ..... nie mogę powiedzieć, ile razy proces konwersji nie powiódł się po 30-minutowej konwersji ....
hunterp

1

Ten sam problem mam z iMacem pod koniec 2011 roku z High Sierra i iPhone'em 8. Przechwytywanie obrazów trwa wiecznie i prawie niemożliwe jest zaimportowanie dużej liczby zdjęć. Jak dotąd wydaje się, że nie ma zbyt wielu informacji w sieci.

Występują również problemy z podłączeniem iPhone'a do komputera Mac, w niektórych przypadkach iPhone nie jest rozpoznawany.

W przypadku nowych zdjęć wyłączyłem HEIC w Ustawieniach („Interoperacyjność” w Ustawieniach aparatu), a następnie import jest dość szybki (jeśli łączy się ...)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.