Czy można wrócić do Findera za pomocą gestu?


21

Brakuje mi możliwości powrotu do poprzedniego katalogu za pomocą gestu (przeciągnięcie dwoma palcami w prawo, jak w Safari lub Chrome) w Finderze. Czy można to włączyć?

Edycja: korzystam z MacBooka Pro i używam gładzika.


Głosujący, ponieważ nie ma potrzeby głosowania w dół, wystarczy komentarz z przyszłą edycją.
Graeme Hutchison,

Odpowiedzi:


23

AKTUALIZACJA

Wygląda na to, że został uszkodzony w Mac OS X 10.9 (i nie został naprawiony w 10.9.1)

Działa to ponownie w najnowszym Mac OS X 10.10.1 i prawdopodobnie również w 10.10.

Gładzik Przeciągnięcie trzema palcami w lewo w Finderze odbywa się tak samo, jak w Safari. Do tego nie potrzebujesz oprogramowania innej firmy, po prostu upewnij się, że ustawienia są prawidłowe.

Przejdź do System PreferencesSpotlight lub Launchpad, przejdź do Trackpadi kliknij kartę More Gestures. Pierwszą opcją jest „Przeciągnij między stronami”, która umożliwia przeciąganie w Finderze, Chrome itp. Wybierz jedną z dwóch Swipeopcji.

Dołączyłem tutaj zdjęcie przedstawiające ekran: Przesuń między stronami

Upewnij się, że wybrałeś Swipe left or right with four fingersw Swipe between full-screen appstak obie opcje nie uchylić się nawzajem. Przesuwaj między aplikacjami pełnoekranowymi

Chcesz również upewnić się, że nie ma zaznaczenia w Three finger drag. Są wzajemnie wykluczające się. Możesz to sprawdzić w Point & Clickzakładce. Przeciągnięcie trzema palcami

Magic Mouse Jeśli używasz Magic Mouse i chcą mieć możliwość przeciągania iz powrotem w Finderze, trzeba wyłączyć Swipe between full-screen appsi zmiana Swipe between pagesalbo Swipe left or right with two fingersalbo Swipe left or right with one or two fingers(obie opcje pozwala machnięcia iz powrotem w Finderze przy użyciu obu palców. Przesuwaj w przód iw tył za pomocą Magic Mouse w Finderze


1
@MatiasVad: Zgadza się, ale właśnie dodałem więcej opinii, aby uczynić to bardziej ogólnym :). Niezła odpowiedź.
cm2

1
Wygląda na to, że jest zepsuty w Mac OS 10.9 (Mavericks)
recklesscoder

1
Właśnie przetestowałem ponownie. DZIAŁA: Przesuń trzema palcami. NIE DZIAŁA: Przesuń dwoma lub trzema palcami (tylko przesunięcie trzema palcami działa, jeśli wybierzesz tę opcję). Nie chcę przesuwać trzema palcami tylko tam, gdzie przeciąganie dwoma palcami działa doskonale wszędzie indziej.
Lucio Mollinedo,

1
Jeśli przeciągnięcie trzema palcami do tyłu / do przodu nie działa, upewnij się, że przeciągnięcie trzema palcami nie jest włączone w Ustawienia> Dostępność> Mysz i gładzik> Opcje gładzika.
Ben H

1
To działa, ale kierunek przesuwania jest odwrócony w Finderze niż w Safari ... Dlaczego Apple to zrobił? (Safari: Przesuń od lewej do prawej, aby wrócić | Finder: Przesuń od prawej do lewej, aby wrócić)
Lucas P.

9

Dzięki BetterTouchTool (prawie) wszystko jest możliwe! :) Możesz, dla dowolnej aplikacji, zamapować gest na skrót klawiaturowy. Będziesz wtedy mógł dołączyć Cmd + [do gestu przesuwania dwoma palcami w lewo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.