Czy można wyeksportować bieżącą tapetę iPhone'a?


21

Mam jako zdjęcie bieżącą tapetę iPhone'a, którą chciałbym zapisać. Zapomniałem, gdzie pierwotnie zapisałem ten plik na komputerze, więc nie mogę z łatwością wrócić i umieścić go ponownie w telefonie. Od tego czasu został usunięty z mojej rolki aparatu.

Czy istnieje sposób na wyeksportowanie zdjęcia, które jest obecnie ustawione jako tapeta, dzięki czemu mogę zmienić tapetę na inną, ale zapisać inną?

Odpowiedzi:


5

Nie można wyeksportować tapety, w zależności od wzoru (jeśli byłby powtarzalny) możliwe byłoby robienie zrzutów ekranu, a po wysłaniu ich pocztą e-mail można je edytować w Photoshopie (dostępne jest inne oprogramowanie do edycji)

Musisz zrobić jedno zdjęcie strony w systemie iOS za pomocą tylko jednej aplikacji, a następnie, jeśli jest to powtarzalny szablon, możesz edytować lub klonować aplikację na ekranie i aplikacje na dole.

Możesz też nacisnąć lub przytrzymać aplikację, aby przejść do trybu poruszania się, i przejść do skrajnej prawej strony, aby uzyskać „czystą” stronę, a następnie zrzut ekranu.

Nie wspaniale, ale to jedyny sposób, obawiam się.


7

Jako rozszerzenie odpowiedzi Macjacka, oto proces, który właśnie wykonałem, aby pobrać tapetę blokady ekranu w moim telefonie.

Wyszukiwanie w /Users/<youruser>/Library/Application Support/MobileSync/Backupsfolderze jest skuteczne, ale bardzo czasochłonne, szczególnie jeśli masz dużo plików / obrazów w kopii zapasowej (mój telefon 16 GB iPhone 5, który jest dość pełny, ma tam prawie 7000 plików). Jednak większość z nich nie była dla mnie zdjęciami.

Napisałem więc mały skrypt, aby wyodrębnić zdjęcia i zmienić ich nazwy, aby miały odpowiednie rozszerzenie pliku. Umożliwia to użycie podglądu karuzeli obrazów do szybkiego przeglądania obrazów.

Pobierz skrypt tutaj. (kliknij prawym przyciskiem myszy i „Zapisz link jako” i zapisz w Downloadsfolderze)

Teraz otwórz Terminal (wpisz „terminal” w centrum uwagi). Następnie skopiuj i wklej to w oknie terminala:

cd ~/Library/'Application Support'/MobileSync/Backups
chmod +x ~/Downloads/img-separator.sh
BACKUP=$(ls -t . | head -n1)
~/Downloads/img-separator.sh "$BACKUP"

Co robią te cztery wiersze, dla nieprogramujących:

  1. „przenosi” cię do katalogu kopii zapasowych
  2. Sprawia, że ​​skrypt, który napisałem powyżej, jest „wykonywalny” (można go uruchomić)
  3. Pobiera nazwę najnowszej kopii zapasowej
  4. Uruchamia mój skrypt, podając mu nazwę kopii zapasowej do przetworzenia

A oto opis działania skryptu.


Uwielbiam to rozwiązanie, ale jeszcze go nie uruchomiłem. I został trafiony Suszka w skrypcie: mv: rename image-search-yD0wt/png/* to image-search-yD0wt/png/*.png: No such file or directory. Jakieś pomysły?
łódź do włosów

@abbyhairboat Myślę, że problem polega na tym, że nie znaleziono plików png, a skrypt nie jest przygotowany na taką ewentualność :) Spróbuję to naprawić.
Geoff,

@abbyhairboat okej, powinno już działać. Zaktualizowałem link, więc powinieneś ponownie pobrać skrypt, a następnie ponownie wykonać instrukcje podane w odpowiedzi.
Geoff,

Skrypt działa teraz dla mnie, ale nie znajduje żadnych obrazów. Aha, a przy okazji ten katalog jest tylko Backupdla mnie, liczba pojedyncza.
łódź do włosów

5

Zdjęcie możesz znaleźć w kopii zapasowej iPhone'a na komputerze.

Na komputerze Mac naciśnij Alt i wybierz Idź do na pasku menu. Tam otwarta biblioteka. Upewnij się, że jesteś w widoku kolumny w nowym oknie. Dostałem się do UserName / Library / Application Support / MobileSync / Backup.

Znajdziesz tam dziwnie nazwane foldery ze wszystkimi kopiami zapasowymi plików. Przejdź przez tę, która wydaje się być najnowszą kopią zapasową dla twojego iPhone'a. Najpierw możesz sprawdzić, kiedy utworzono najnowszą kopię zapasową telefonu iPhone w iTunes. Niektóre pliki z kopii zapasowej będą miały tę samą datę.

W prawej kolumnie zobaczysz podgląd dowolnego wybranego pliku. Wiele plików będzie jednak pustych.

Skopiuj właściwą lokalizację do innej na swoim komputerze i dodaj .tiff lub .jpg do nazwy pliku. Otwórz w Podglądzie inny odpowiedni program.

Dzięki tej procedurze udało mi się odzyskać tło przeniesione z mojego pierwszego iPhone'a. Musiałem jednak przejrzeć wiele plików. Pożądany był około 800 z 4.500 plików.


Możesz przynajmniej zawęzić tę wyjątkowo długą listę plików za pomocą polecenia ls | xargs file | sort -k2 | grep image > /tmp/images.
Jim L.

4

Jednym ze sposobów, które mogą wymagać pomocy ośmiornicy, jest przejście do ustawień Tapety, kliknięcie podglądu tapety, który nie jest ekranem blokady, i uszczypnięcie obrazu, aby skurczył się na ekranie - w ten sposób zostaną usunięte przyciski „Anuluj / Ustaw” wizerunek. Jeśli puścisz szczyptę, odskoczy ona do tyłu, więc sztuczką jest jednoczesne szczypanie i chwytanie ekranu. Następnie możesz wyciąć szczegóły ustawienia tapety na nowo zarejestrowanym obrazie w Zdjęciach. Udało mi się to zrobić czterema palcami na dwóch dłoniach (bez nóżek :)) na iPhonie 4s, nie jestem pewien, jak sprawny musisz być na iPhonie 6 lub 6 plus.


Bardzo trudne. Lubię to.
łódź do włosów

Dodatkowo możesz zabrać wiele i Photoshopa z niepokrytego obszaru z jednego do zakrytego obszaru drugiego. i odwrotnie. W przypadku zrzutu ekranu pomocne może być naciśnięcie przycisków przez inną osobę podczas szczypania.
yesennes

Nie potrzebujesz rąk ośmiornicy. Musisz tylko włączyć ustawienia ułatwień dostępu, włączyć przycisk pływający, dodać przycisk zrzutu ekranu do przycisku pływającego. Następnie możesz uszczypnąć obraz, aby się zmniejszył. Drugą ręką dotknij pływającego przycisku, wybierz zrzut ekranu i voila!
Chen Li Yong

4

Jest to najlepsze jak dotąd rozwiązanie dla telefonów bez jailbreaku z tapetą na ekranie blokady.

Naładuj telefon, aby zabrał prawie cały interfejs użytkownika na sekundę i wydrukował ekran. Otrzymasz obraz tylko z interfejsem baterii, a następnie wydrukujesz kolejne zdjęcie z ekranu blokady po przewinięciu wszystkiego w górę lub w dół. komponować w Photoshopie.

Przykład:


3

Spróbuj tego: http://www.tineye.com/

Miałem ten sam problem, więc zrobiłem zrzut ekranu, załadowałem go na tę stronę i znalazłem mój obraz!


2
Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
Daniel

2
Bardzo interesujące; niestety nie zadziała w przypadku mojej tapety, która była zdjęciem rodzinnym :)
Nicole,

3

Jeśli Twoje urządzenie jest zepsute, możesz uzyskać dostęp do bieżącej tapety zapisanej w:

/var/mobile/Library/SpringBoard/LockBackground.cpbitmap

1

Jeśli Twoja tapeta ekranu głównego jest taka sama jak tapeta ekranu blokady, możesz wyodrębnić obraz za pomocą ekranu.

Z iOS 7 zainstalowanym na moim iPhonie 5 i podczas oglądania ekranu blokady podłączyłem kabel zasilający do telefonu. Na ułamek sekundy wszystkie nakładki tekstowe zniknęły z ekranu blokady, po czym pojawiła się ikona stanu naładowania baterii. Jeśli jesteś szybki, możesz zrobić zrzut ekranu czystej tapety.

Spędziłem kilka godzin, próbując wymyślić, jak odzyskać obraz ekranu blokady, odkąd zdjęcie zostało usunięte z mojej rolki aparatu już dawno temu. Gdy się poddawałem i kładłem się spać, podłączyłem telefon do kabla ładującego. Wtedy zauważyłem wyraźny obraz. To było ratowanie życia. Mam nadzieję, że to pomoże.

Ważne, aby pamiętać
Przedtem, przejdź do Ustawienia-> Tapeta i upewnij się, że „Zoom perspektywiczny” jest wyłączony. W przeciwnym razie podczas ustawiania tego nowo przechwyconego obrazu jako tapety zostanie on automatycznie przeskalowany, co spowoduje utratę niektórych informacji na krawędziach.


1

Właśnie udało się na komputerze. Wykonaj kopię zapasową iPhone'a. (nie szyfruj tego!)

kopia zapasowa idzie do: %Appdata%\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\79e16f33a9886b760edc45268168255ee431973c(ten losowy ciąg liczb jest inny dla każdej kopii zapasowej. spójrz na datę modyfikacji folderu, aby znaleźć właściwą) (naciśnij Winkey + R, wpisz% Appdata%, aby uruchomić folder)

Otwórz okno wiersza polecenia (Winkey + R, wpisz „CMD”)

Wpisz:

cd C:\Users\'yourusernamehere'\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\'yourcrazynumberstringhere'

Wpisz:

ren *.* *.jpg

(zmienia to wszystkie rozszerzenia plików na JPG)

Następnie możesz je przesiać i znaleźć zdjęcie. Sortowanie folderu według rozmiaru pliku pomoże go zawęzić.


1

Aby przejrzeć purystyczną wersję ekranu głównego: przewiń w lewo do strony / ekranu widżetów. Edytuj, aby nie mieć żadnych widżetów. Pozostanie czas i data, których nie możesz się pozbyć, a także przycisk „edytuj” i pasek wyszukiwania u góry. Umieść telefon na płaskiej powierzchni, dotknij i przesuń godzinę / datę oraz przyciski edycji w górę i poza zasięgiem wzroku. Trzymaj je poza zasięgiem wzroku, a następnie wykonaj zrzut ekranu. Jedyne, co utknęło na zdjęciu, to pasek wyszukiwania i przycisk poleceń głosowych po prawej stronie paska wyszukiwania.


0

Wyobrażam sobie, że jeśli jailbreak, możesz znaleźć, gdzie plik jest przechowywany w systemie plików iPhone'a.

Wymagałoby to złamania jailbreaka, a następnie zainstalowania pakietu takiego jak Samba . Wystarczy wtedy zamontować iPhone'a z pulpitu i znaleźć obraz.

Alternatywnie istnieje wiele programów, które pozwalają przeglądać system plików iPhone'a przez USB, ponownie zakładając, że iPhone jest uszkodzony ( np. DiskAid ).

Na koniec istnieją lokalne menedżery plików dla iPhone'a, które mogą umożliwić znalezienie pliku i skopiowanie go bezpośrednio na iPhone'a.

Jednak nie sądzę, aby istniał jakikolwiek sposób na zrobienie tego bez łamania więzienia.


0

Ponieważ ustawiłeś zdjęcie jako tapetę, zdjęcie powinno nadal znajdować się na liście pod zdjęciami na Twoim iPhonie. Możesz wysłać to zdjęcie e-mailem.


4
To w rzeczywistości nie jest prawdą, ponieważ zsynchronizowałem i usunąłem zdjęcia, odkąd ustawiłem tapetę.
Nicole,

Niestety nie sądziłem, że zdjęcie można usunąć, dopóki jest w użyciu.
Martin

0

Mam ten sam problem. Najlepszą rzeczą, jaką znalazłem, było zrobienie zrzutu ekranu (naciśnij jednocześnie przyciski Home i Sleep. Ekran będzie migał na biało, zabrzmi „kliknięcie” migawki aparatu, a zdjęcie zostanie zapisane w folderze Rolka z aparatu na zdjęciach). Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ masz nagłówek i stopkę daty, ale przynajmniej możesz zachować oryginalne ujęcie. Mam nadzieję że to pomoże?


0

Stuknij i przytrzymaj aplikację, aby wstrząsnąć wszystkimi aplikacjami (sposób usuwania aplikacji), przenieś wszystkie 4 aplikacje na dolny pasek (ten, który znajduje się na dole każdej strony aplikacji) na stronę z innymi aplikacjami, aby to jest puste. Przesuń na całkowicie pustą stronę (możesz to zrobić, gdy aktywowane jest usuwanie aplikacji), a następnie zrób zrzut ekranu. U dołu obrazu będzie widoczny tylko mały szary pasek. Jeśli żądany obraz znajduje się na ekranie blokady zamiast na ekranie głównym, to ci nie pomoże.


0

Przejdź do podglądu tapety, wyłącz powiększenie w perspektywie i zrób zrzut ekranu, a następnie zapisz z powiększeniem w perspektywie

…lub…

Włącz tryb wiggle, przejdź do nowej strony i zrób zrzut ekranu

…i…

Kliknij dwukrotnie, usuń wszystkie ostatnio używane aplikacje, zrób kolejny zrzut ekranu, a następnie edytuj 2 zdjęcia razem, a jeśli zrobisz to poprawnie, będziesz w stanie uratować nową wersję tła w całości.

To powinno działać dla mnie, mam nadzieję, że zadziała dla innych, nie jestem pewien, czy to zadziała, jeśli zdjęcie zostało początkowo znacznie powiększone


0

Zawsze przesyłaj swoje zdjęcia do Zdjęć Google. Znalazłem moje zdjęcie z tapety sprzed 5 lat moich córek, szukając na liście Zdjęć Google imienia mojej córki. Zdjęcia Google zindeksują wszystkie twoje zdjęcia. Po prostu przypisz nazwę do osoby na jednym ze swoich zdjęć, a Google znajdzie wszystkie pasujące zdjęcia i przypisze im tę nazwę. Nawet zdjęcia grupowe można znaleźć pod wieloma nazwami.


0

Właśnie zrobiłem zrzut ekranu (jednocześnie naciskając przyciski Wake / On i Home) zdjęcia tapety na starym iPhonie 5. Wytnę dolne ikony strony głównej. Przed zrobieniem zrzutu ekranu, aby uzyskać wyraźne zdjęcie tapety bez ikon, usunąłem wszystkie ikony z ostatniej strony strony głównej, z wyjątkiem jednej ikony, którą przeniosłem na dolny pasek ikon. Kiedy początkowo przeniosłem wszystkie ikony z ostatniej strony głównej, ostatnia strona zniknęła, więc przesunąłem ostatnią ikonę na dolny pasek ikon, aby uzyskać wyraźne zdjęcie tapety na zrzut ekranu.


0

Wystarczy zrobić zrzut ekranu wszystkich domyślnych opcji zrzutu ekranu w ustawieniach, w których zmieniasz tapety. Następnie zrób zapisany obraz i powiększ ten, który Ci się podoba, i przytnij go. Jest nie do odróżnienia od obrazu w pełnym rozmiarze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.