Proces xClient zużywa procesor - co to jest?


2

Podstawowe pytanie: nie mogę nic na ten temat znaleźć w Google. Istnieje proces, który sprawia, że ​​fani kręcą się i zużywają około 80% procesora.

xClient - co to jest lub jak mogę dowiedzieć się więcej na ten temat?


1
Gogglowałem się na „xclient process mac” i miałem sporo hitów. Możesz tego spróbować. Niektóre linki odnoszą się do X11 i Xquartz. Między innymi służą one do uruchamiania procesów X-Windows na Macu.
jmh

Odpowiedzi:


1

Otwórz Monitor aktywności i sortuj według procesora. Następnie wybierz element i kliknij ikonę informacji (okrąg z małą literą i)

Następnie zobaczysz wszystkie otwarte pliki i porty. To powinno dać ci mnóstwo plików systemowych, które nie mają sensu, ale powinieneś uzyskać ścieżkę do pliku lub kilka szczegółów do opublikowania, jeśli nie możesz od razu dowiedzieć się, gdzie się znajduje i jakie pliki czyta. (W najgorszym przypadku prześlij pliki do listy GitHub lub pastebin i link do mnie w komentarzach poniżej)


0

Co xClientto jest

Widzę to również raz dziennie. Jest to prawdopodobnie część „Klienta zapasów śniegu”.

Po uzyskaniu identyfikatora procesu (PID) - powiedzmy, że go 11211uruchomiłem (pamiętaj, że $jest to monit, a nie część polecenia)

$ sudo lsof -p 11211

a dwa z wyświetlanych elementów to:

  • /usr/local/bin/xMetering
  • /Library/Application Support/Snow Software

Google wyszukuje xClienti xMeteringwyświetla plik PDF opisujący klienta Snow Inventory. Plik konfiguracyjny ( /etc/snowclient.conf) wymieniony w pliku PDF również istnieje w moim systemie i SiteIDjest nazwą mojej firmy.


Zarządzanie wysokim zużyciem procesora

xClientto świnia procesora. Używam cputhrottlego, aby go ograniczyć, który można zainstalować za pomocą Homebrew.

Przykładowe użycie. Załóżmy xClient, że PID jest 11211i chcesz, aby zajmował nie więcej niż 10% procesora (średnio). Uruchomiłbyś to w terminalu:

$ sudo cputhrottle 11211 10

Pamiętaj, że jest to 10% rdzenia jednego procesora. cputhrottleKomenda będzie biec aż do przepustnicy procesu (w tym przypadku xClient) wyjście.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.