Moja klawiatura na MacBooku utknęła - czy Apple Stores naprawia to bez Apple Care?


2

Wydaje się, że klawisz Delete na moim MacBooku (model z połowy 2017 roku 12) utknął i często nie reaguje na naciskanie klawisza.

Tym samym zamieniłem tymczasowo klucz usuwania na odwrotny ukośnik, ale wolę to naprawić. Ale uważam, że bardzo trudno jest to naprawić samodzielnie, dlatego rozważam wprowadzenie go do Apple Store.

Ale mój MacBook nie jest objęty programem Apple Care ani nie został zakupiony w kraju, w którym teraz jestem. Czy można to naprawić w sklepie Apple Store i czy poprawka zablokowanej klawiatury mnie naładowała (jeśli tak, to w przybliżeniu)?


Alternatywnie, możesz zabrać laptopa do licencjonowanego serwisanta za dużo mniej pieniędzy.
E. Huckabee

@ E.Huckabee Upewnij się, że posiada certyfikat Apple.
JBis

Zgoda z JBis. Powinienem był lepiej wyjaśnić. Licencjonowany serwis naprawczy Apple może naprawić klucz lub wymienić klawiaturę w razie potrzeby. Mają dostęp do części i wiedzą, jak naprawić klawiaturę. Inną rzeczą, którą zasugerowałbym, jest przyjęcie sprężonego powietrza i wystrzelenie klawiatury. Motyl MK. 2 w MBP 2016 mają tendencję do utknięcia, gdy kurz dostanie się pod klucze. Może to zaoszczędzić trochę pieniędzy. (możesz też użyć ust. Zrobiłem to, nie lubię tego robić, ale zrobiłem to.)
E. Huckabee

Ponadto, jeśli klucz zepsuł się w ciągu pierwszego roku od zakupu laptopa (np. Niedawno kupiłeś go od lipca zeszłego roku), Twój komputer jest objęty 1 rokiem bezpłatnej usługi Apple Care, a Apple może naprawić komputer za darmo.
E. Huckabee

Nigdy nie wspomniałeś, który MacBook masz. Niektóre z nich, takie jak MacBook Pro, jak 2012 i wcześniejsze, mogą zastąpić klawiaturę, podczas gdy nowsze wymagają wymiany całej górnej obudowy.
Allan

Odpowiedzi:


1

Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz. Apple Care obejmuje komputer bez względu na wszystko. Jeśli niedawno kupiłeś komputer między 8 lipca tego roku a zeszłym rokiem, możesz bezpłatnie naprawić klucz.

Jeśli nie, spróbuj znaleźć najbliższy serwis naprawczy ten link . Apple posiada licencjonowanych sprzedawców na całym świecie, a większość z nich prowadzi również naprawy. Jeśli Twój komputer zostanie poważnie uszkodzony, wyśle ​​go, aby go naprawić, a Ty możesz zapłacić dużo pieniędzy, a nie będziesz miał swojego laptopa przez kilka tygodni.

Alternatywnie możesz spróbować naprawić to samodzielnie. Jest to bardzo ryzykowne, jeśli nie wiesz, co robisz i możesz w końcu trwale uszkodzić komputer. Nie wiem, jaki jest model twojego laptopa, ale jeśli jest to rok 2016 lub nowszy, ma on mechanizm klawiatury 2 w klawiaturze. Z własnego doświadczenia wiem, że ten styl klawiatury bardzo łatwo się zacina, gdy kurz i pył dostaną się pod klawisze. Po prostu wysadzam i to działa za każdym razem.

Jeśli twój laptop ma rok 2015 lub starszy, masz mechanizm motylkowy 1. Jeśli twój klucz jest zablokowany, może zostać legalnie uszkodzony. Zalecałbym przynajmniej próbę wysadzenia go w powietrze o dużej mocy. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał zabrać go do naprawy.


Dzięki i jak udało ci się to zrobić, aby znów działało? To twoja mysz lub coś innego?
Blaszard

Mój klawisz opcji po lewej stronie miał ten sam problem, co twój klucz. podążałem ten poradnik na youtube naprawić to. Samouczek zadziałał i nie musiałem go naprawiać. Pamiętaj, aby być bardzo ostrożnym przy próbie samodzielnej naprawy.
E. Huckabee

0

Właśnie poszedłem do Apple Store i naprawiłem MacBooka. Personel sprawdził klucz i stwierdził, że wnętrze klucza jest pęknięte, a także drut, który naprawił klucz, był przekrzywiony. Zastąpił go nowym kluczem, a następnie wydmuchał wszystkie pozostałe klawisze, a także je wytarł. To było bezpłatne, ale naprawa zajęła 4 godziny ...

Nie pytali, gdzie go kupiłem, FIY.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.