Czy ten kabel ładowarki Apple jest oryginalny?


14

Niedawno kupiłem online kabel ładujący do mojego iPhone'a . W opisie przedmiotu sprzedawca napisał „Apple Brand”, co próbowałem kupić.

Jest jednak kilka rzeczy, które sprawiają, że myślę, że ten kabel może nie zostać wyprodukowany przez Apple:

 1. Brak logo Apple na produkcie

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Uchwyt na karton

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Dziwnie wydrukowane przewodniki

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 4. Oświadczenie dotyczące kabla wydrukowane w przybliżeniu 4 cale od portu USB, wydaje się czytać „Zaprojektowany przez Apple w Califomia w Chinach Fov 5222F2KA HW”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Szczegół USB

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Szczegół błyskawicy

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dla mnie różnica jest banalna. Ale aby właściwie wystawić sprzedawcy ocenę, chciałbym wiedzieć, czy sprzedali mi to, co udawali, czy nie.

Jeśli kable Apple mają w środku certyfikowany układ , to powinno być łatwo wiedzieć?

Edycja: Podczas edycji tego pytania po otrzymaniu wielu komentarzy, poprawiłem zdjęcia kabla i wykluczyłem możliwości złego kerningu w „Califomia”. Za pierwszym razem naprawdę nie widziałem dobrze i pomyślałem, że inne kable Apple również mogły zostać źle zestrojone. (Uwaga: W przeszłości pracowałem dla Apple i mieszkam w „Califomia” lol).


1
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
nohillside

Proszę używać czatu do dalszych dyskusji
nohillside

Odpowiedzi:


45

Mam zamiar wyjść tutaj i powiedzieć, że imho, wszystko, co twierdzi, że zostało zaprojektowane w „Califo m ia”, nie jest oryginalnym produktem Apple: 3

Oficjalny artykuł Apple - Identyfikacja podrobionych lub niecertyfikowanych akcesoriów złącza Lightning - może pomóc potwierdzić moje podejrzenia.

Dla tych, którzy nie lubią ukrytych linków, pełny adres powyższego artykułu Apple to https://support.apple.com/ht204566


6
Dzięki za przewodnik, głosuj za to! Czcionka na kablu również wygląda nieprawidłowo.
fsb

8
Frazy „Zaprojektowane przez Apple w Kalifornii, zmontowane w Chinach” pojawiają się na kilku produktach Apple, które posiadam, w tym na mojej ładowarce do iPhone'a i MacBooku Pro. Ponadto przewód dostarczony z moim iPhonem nie ma logo Apple. Ta część może być oryginalna.
Wes Sayeed

19
@WesSayeed "Califor M ia"
Alexander - Przywróć Monikę

6
@Alexander Ohhhh masz rację. Nie widziałem tego, ani też nie zauważyłem błędów pisowni w odpowiedzi. LOL. Usunę moją odpowiedź.
Wes Sayeed,

22
„rn” -> „m” to dość standardowa awaria kerningu. To nic nie może znaczyć.
Roger Lipscombe,

19

Przewodnik Apple jest dość długi, a szczegółowy obraz złącza błyskawicy powinien pokazywać jakość niezależnie od koloru lub czcionki.

To powiedziawszy, czcionki tutaj pokazują to jako podróbkę. Zauważyć podobieństwa rnw Californiai mw assembled. Musiałbym to zobaczyć osobiście, ale jeśli nie jest to naprawdę zniekształcony obraz, wydają się zbyt podobne, aby być prawdziwym kablem.

To jest fałszywy kabel i OP powinien poprosić o zwrot. Apple ma zwyczaj aktualizować listę nieautoryzowanych akcesoriów wraz z aktualizacjami oprogramowania, aby kabel inny niż MiFi przestał ładować telefon bez ostrzeżenia. Niektóre kable mogą być blokowane przez telefon, więc nie będą już ładować urządzeń z niższymi wersjami iOS.


1
Ale czy jest też programowy sposób na sprawdzenie MiFi kabla?
MicroMachine,

3
Poza czekaniem, aby zobaczyć, nic nie mogę wymyślić. Witryna naprawcza firmy Apple wymienia inspekcję wizualną jako jedyny sposób diagnozowania kabli. Moje narzędzie naprawcze nie rozpoznaje twojego S / N, ale nigdy wcześniej nie próbowałem wprowadzić prawidłowego S / N kabla USB, więc może nie rozpoznać żadnych kabli USB.
m8377

1
@ m8377 Nie, to dobra odpowiedź i zasługuje na odpowiedź. Nie używaj komentarzy do odpowiedzi;) (+1)
Cullub

12

Domyślam się autentyczne:

 1. Brak logo Apple: żaden z moich (oryginalnych, dostarczanych z iPhonem lub iPadem) kabli nie ma logo.

 2. Uchwyt do kartonu: Apple używaj tekturowych uchwytów na te kable, w tym na zdjęciu.

 3. Nie widzę, co jest dziwne w przewodnikach, mam taki sam, jak ten po lewej na twoim zdjęciu (z wyjątkiem tego, że mój nie ma zszywki), który został dostarczony ze starym kablem USB do 30 pin, zakupionym bezpośrednio od Apple.

 4. Tak, litera „m” we wspomnianej wzmiance jest podejrzana, ale może to być po prostu złe jądro.

Więc najlepszą opcją jest skorzystanie z przewodnika połączonego przez @Scottmeup w jego odpowiedzi . Jest wystarczająco dużo charakterystycznych szczegółów, aby dojść do ostatecznego wniosku.


22
Zły keming ....?
user2397282,

1
Jestem sceptycznie nastawiony do keminga, ale zgadzam się co do innych kwestii: szczerze mówiąc nawet nie wiem, co oznacza OP.
Konrad Rudolph

@ thehelylygusti Wszyscy czasami popełniają błędy, ale najlepsze w tej witrynie jest to, że każdy może je naprawić. Dziękujemy za rozwiązanie problemu, ale nie zapomnij pamiętać o polityce „bądź miły”; nawet jeśli uważasz, że coś jest rażąco nie na miejscu, skoncentruj się na akcji i lekarstwie (edycji). Edycja podsumowań ma na celu podsumowanie przyczyny przeprowadzenia edycji i jako taka prawie odrzuciłem twoją edycję, ponieważ nie rozumiałem, dlaczego edycja była konieczna.
grg

Hej ludzie - przepraszam, jeśli się popsułem. Myślałem, że dobrze rozumiem, co JFL tam wystawia, i wyraźnie nie trafiłem w sedno. Dzięki za zgłoszenie i naprawienie mojego błędu @ thehelylygusti. W przyszłości, jeśli ktoś chce uniknąć tego rodzaju edycji - odpowiedz bezpośrednio na pytanie, zamiast przeciwdziałać innym nienazwanym i niepowiązanym odpowiedziom. Łączenie z konkretnymi odpowiedziami znacznie utrudniłoby dokonanie złej edycji. Niemniej jednak biorę całą odpowiedzialność za złą edycję .
bmike

10

Imitacja. Oprócz innych rzeczy, które ludzie zauważyli (podstawienie rn / m, niewłaściwy format numeru seryjnego, tandetna dokumentacja itp.), Czcionka na kablu jest martwa. Standardową czcionką korporacyjną Apple jest Myriad od 2002 roku. Fałszywy kabel używa Arial.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Skład numeru seryjnego jest również nieprawidłowy. Oryginalny kabel przesuwa się na mniejszą czcionkę z podwójnym kerningiem i wyśrodkowanym pionowym wyrównaniem względem poprzedniego tekstu.


5

Sugerowałbym, że kabel jest prawdopodobnie fałszywy, chociaż prawie wszystko w oryginalnym poście pasuje do mojego oryginalnego kabla. Mam (jak mi się wydaje) prawdziwy kabel do jabłek z podobnymi oznaczeniami, jednak „rn” wydaje się być poprawnie kernowany, a czcionka dla numeru identyfikacyjnego pojawiającego się po „Assmebled in China” używa innej czcionki. Pamiętaj, że nieznacznie zwiększyłem kontrast obrazu, aby wydruk był wyraźniejszy.

Nadrukowany kabel błyskawicy Apple


3
Twoje zdjęcie pokazuje również, że numer seryjny oryginalnego kabla ma „FOV” we wszystkich wersjach, gdzie podróbka OP ma „Fov” z tylko początkowym kapitałem.
Doktor J

2

Kable Apple Lightning na USB mogły nie zostać wyprodukowane wystarczająco wcześnie, aby pomieścić urządzenia certyfikujące („układy MFi”), takie jak miałeś nadzieję. To powiedziawszy, podane informacje wyraźnie wskazują, że posiadany kabel nie spełnia wytycznych Apple dotyczących identyfikacji jako kabel Lightning-USB wyprodukowany przez Apple.

Kable Lightning na USB produkowane przez Apple i sprzedawane przez nich jako akcesoria na rynku wtórnym noszą na samym kablu legendę „Zaprojektowane przez Apple w Kalifornii” i „Montowane w Chinach”, „Montowane w Wietnamie” lub „Indústria Brasileira”. Po tym tekście występuje 12-znakowy numer seryjny zawierający mieszaninę cyfr i wielkich liter, bez spacji między nimi. Ponieważ numer seryjny na kablu zawiera małe litery, spację i 13 znaków, nie ma możliwości, aby był prawdziwy.

Czy sprzedawca wiedział, że sprzedaje podrobione części? Trudno to wiedzieć. Pytanie brzmi: co robi, kiedy się dowie?


0

kabel jest szary na zdjęciu, równoważny kabel Apple jest biały. NIE ma też na nim wydrukowanego „zaprojektowanego w Kalifornii, wyprodukowanego w Chinach”.

To sprawia, że ​​jest to prawie pewna podróbka z 2 powodów, nie tylko z powodu błędnej pisowni Kalifornii.

Powinienem wiedzieć, że teraz patrzę na 2 z nich, które posiadam ze sprzętem Apple.

Ponadto zszywanie dokumentów wydaje się tandetne, o wiele bardziej niż jakakolwiek inna papierkowa robota, jaką kiedykolwiek widziałem w prawdziwym pudełku Apple. To może być fuks, ale kolejna czerwona flaga, szczególnie w połączeniu z innymi.

I tak, to ma znaczenie. Chociaż sam kabel nie jest tak problematyczny, fałszywe ładowarki są często bardzo niebezpieczne.


3
To nieprawda: kolor kabla jest zgodny z oficjalnym zdjęciem Apple , a ich opis, jak wykryć podrobiony materiał, mówi, że oczekuje napisu, który widzi OP.
Konrad Rudolph

0

Przede wszystkim czcionka użyta na kablu jest raczej podejrzana. Po drugie, M w Kalifornii jest oczywiście również podejrzane. Nie wierzę, że pochodzą z opakowaniem kartonowym. Złoto, które powinno być na USB, nie wygląda tak dobrze. Co do numeru seryjnego, ma to być 12-cyfrowy numer.

Myślę, że twoim najlepszym przewodnikiem będzie https://support.apple.com/en-gb/ht204566 . Mówi o tym także wielu innych. Twój najlepszy zakład. <3

Dziękuję
Steve.-4

Myślę, że to jest prawdziwe. Mieszkam w Kalifornii. Nic nie wiecie.


Poważnie, dlaczego głosować za tym?
Zac
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.