Jak zmienić identyfikator UUID konta użytkownika systemu macOS, aby Apple nie śledziło mnie?


14

Przeczytałem, że konta użytkowników na komputerze Mac mają z nimi powiązany identyfikator UUID, co oznacza, że ​​Apple śledzi każdą akcję wykonywaną przy użyciu tego konta użytkownika.

Usunąłem już wszystkie aplikacje na Facebooku i Google, a także nie chcę, aby Apple mnie śledziło. Wyszukiwanie online ujawnia, że ​​mogę zatrzymać Apple, odświeżając lub zmieniając ten UUID, aby Apple nie mógł mnie śledzić, ponieważ UUID nie pasuje już do ich rekordów.

Jak mogę to zrobić na moim komputerze iMac Pro?


10
Sugeruję przeczytanie tego artykułu oraz tego, w jaki sposób agencje rządowe monitorują korzystanie z Internetu. Byłbym bardziej zaniepokojony szczegółami w tych artykułach niż tym, jak Apple cię śledzi. Jeśli naprawdę się martwisz, musisz zbadać inne sposoby anonimizacji siebie. Apple jest w większości transparentne, jeśli chodzi o ich stanowisko w sprawie prywatności (patrz odpowiedź Monomeeth poniżej.)
IconDaemon

3
@IconDaemon Chociaż większość treści tych artykułów jest oparta na faktach, chciałbym zauważyć, że oba artykuły zostały napisane przez organizacje, które czerpią korzyści z obaw przed bezpieczeństwem online (ponieważ bezpieczeństwo online jest głównym celem ich usług) i że przesadzać.
11684

3
Jeśli obawiasz się, że oprogramowanie Apple „dzwoni” do domu z twoimi informacjami, istnieje oprogramowanie takie jak obdev.at/products/littlesnitch/index.html, które pozwalają kontrolować, które aplikacje mogą odsyłać informacje.
user545424

1
Mogą „przesadzać”, ale nie są niepoprawne. Prawdziwy zasięg amerykańskiego monitorowania jego obywateli i innych osób na całym świecie nie jest dokładnie znany.
IconDaemon

Odpowiedzi:


36

Po pierwsze, przesłanka twojego pytania jest fałszywa z dwóch powodów:

  1. Identyfikator UUID w rzeczywistości nie jest identyfikatorem UUID. - Chodzi mi o to, że nie jest to uniwersalny unikatowy identyfikator, który dla celów bardziej niż praktycznych jest unikalny. Zobacz uniwersalnie unikalny identyfikator, aby uzyskać więcej informacji. Tak więc, podczas gdy konto użytkownika UUID wygląda tak samo jak prawdziwy UUID ze względu na jego 32 cyfr szesnastkowych w strukturze 8-4-4-4-12, to nie jest faktycznie UUID w prawdziwym sensie wyjątkowy . Oznacza to, że nie jest tak, że istnieje centralny organ zapewniający, że prawdopodobieństwo, że dwa UUID będą takie same, wynosi zero!
  2. Apple nie używa identyfikatora UUID do śledzenia użytkownika - pomimo sporadycznych plotek, że Apple używa go do śledzenia aktywności związanej z kontem administratora komputera Mac, nie ma na to dowodów . (Potwierdza to również 1 powyżej - tzn. Ponieważ nie jest to prawdziwy UUID, nie można go tak naprawdę wykorzystać do celów śledzenia). Zamiast tego ten identyfikator UUID jest używany przez Open Directory firmy Apple do zarządzania informacjami o kontach użytkowników komputerów Mac i zapewnia im dostęp do zasobów sieciowych. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Apple Open Directory .

Po drugie, skoro masz komputer iMac Pro, tak naprawdę nie możesz zmienić identyfikatora UUID. Mówiąc dokładniej, wszystkie komputery iMac Pro dostarczane są z systemem macOS High Sierra jako oryginalnym systemem operacyjnym, a od tej wersji systemu macOS opcja Odśwież lub Zmień identyfikator UUID nie jest już dostępna, tak jak w poprzednich generacjach systemu macOS (choć ukryta). Dlaczego? Ponieważ zbyt wielu użytkowników robiło to, aby rozwiązać problemy i skończyło się to poważnym żalem.

Wreszcie możesz zapoznać się ze stanowiskiem Apple'a w sprawie prywatności:

Jeśli nadal jesteś zaniepokojony, możesz również skontaktować się bezpośrednio z Apple w sprawie problemów związanych z prywatnością.


OSTRZEŻENIE dla użytkowników systemu macOS do Sierra włącznie - Nie odświeżaj / nie zmieniaj swojego identyfikatora UUID. Takie postępowanie prawie na pewno spowoduje uszkodzenie konta, aw najgorszym przypadku uniemożliwi zalogowanie się.


8
Czy podałeś kilka przykładów „poważnego smutku”?
muru

1
@muru Czy to nie ostatni akapit?
DonielF,

1
@DonielF „uszkodzenie” jest niejasne i chciałbym konkretny przykład najgorszych scenariuszy. Wszystko to brzmi jak scarespeak otaczający inne rzeczy, które można zrobić stosunkowo bezpiecznie, ale mogą zepsuć niektóre ustawienia.
muru

2
@muru Wydaje mi się, że poważny żal jest związany z doświadczeniem użytkownika. Widziałem użytkowników, którzy (1) tracą dostęp do plików (niekoniecznie wszystkie pliki, ale pliki przechowywane w określonych lokalizacjach), (2) nie mogą już używać swoich haseł, (3) mają problemy z usługami udostępniania (np. Udostępnianie plików , Udostępnianie DVD / CD itp.) (4) zaczynają się pojawiać losowe problemy z takimi obiektami, jak Centrum powiadomień nie działa (lub jego części nie działają, takie jak poszczególne widżety), (5) i tak dalej.
Monomeeth

4
Czy mógłbyś wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc, że UUID nie jest praktycznie wyjątkowy w pierwszym punkcie? Nie jestem użytkownikiem Apple, więc nie jestem pewien, o jakim UUID dyskutuje; Właśnie czytam, że UUID nie jest tak naprawdę UUID, który bez innego kontekstu wydaje się nieco mylący.
Nat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.