Jak mogę włączyć przycisk „wstecz” myszy Razer?


15

Nie mogłem znaleźć sposobu, aby przycisk Wstecz mojej myszy Razer działał zarówno w przeglądarce Safari, jak i w Chrome, czy istnieje obejście tego problemu? Jestem tak przyzwyczajony do surfowania w sieci w ten sposób.

EDIT Przepraszam za niejasność. Nie używam myszy Mac, używam Mac mini z myszką Razer. Zainstalowałem sterownik tej myszy, niestety pozwala mi tylko ustawić czułość i przyspieszenie. Próbowałem także zainstalować Google Chrome, ale to też nie działa. Kiedy klikam boczny przycisk myszy, nie wraca do poprzedniej strony. W systemie Windows domyślnym zachowaniem przycisku Wstecz w myszy jest przejście do poprzedniej strony, ale w przypadku komputerów Mac tak nie jest.
Naprawdę próbuję znaleźć rozwiązanie, ponieważ jestem tak przyzwyczajony do przycisku „wstecz” w myszy. Czuję się tak nieswojo, kiedy muszę kliknąć strzałkę wstecz w przeglądarce. Czy ktoś może mi pomóc? Dziękuję Ci.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Zakładam, że patrzysz na przycisk Wstecz przeglądarki. Czy to ogólny problem, czy występuje tylko na określonych stronach? Co znaczy „nie działa”?
nohillside

2
Czy chodzi Ci o przycisk Wstecz oprogramowania na pasku narzędzi przeglądarki, czy o przycisk Wstecz sprzętu na myszy lub klawiaturze?
Nathan Greenstein,

Dodałem więcej informacji. Chciałem powiedzieć fizyczny przycisk z boku mojej myszy.
Chan,

1
Używam myszy Microsoft Bluetooth, która ma również przycisk Wstecz. Spróbuje poniższej sugestii USB Overdrive. Naprawdę tęsknię za przyciskiem Wstecz.
Randy L

Odpowiedzi:12

Stworzyłem narzędzie macOS typu open source o nazwie SensibleSideButtons, które zamienia boczne przyciski dowolnej myszy ogólnej w uniwersalne przyciski nawigacyjne. Aplikacja działa na pasku menu, więc nie musisz instalować żadnych dodatkowych sterowników. Moje podejście jest związanie z przycisków wirtualnych lewej i prawej trzech palców gestów machnięcia, który oferuje wiele korzyści w stosunku do zwykłej metody wiązania przycisków ⌘ + [i ⌘ + ]: prawie powszechnego przyjęcia całego systemu operacyjnego (w tym Xcode), unikaniu destrukcyjnych zachowań, nie pasek menu miga lub irytujące dźwięki, a polecenia wysyłane są tylko do określonego okna pod kursorem. Jedynym wymaganiem jest to, że boczne przyciski emitują standardowe zdarzenia M4 i M5, co robi większość myszy.


2
bardzo fajnie - bez restartu, bez zamieszania
Paul Sturm

2
Uważam, że to rozwiązanie jest najbardziej eleganckie i łatwe w konfiguracji. Dziękuję Ci!
Joseph An,

Podobało mi się to narzędzie bardziej niż to z zaakceptowanej odpowiedzi: jest bezpłatne, proste i robi dokładnie (i tylko) to, co jest potrzebne do rozwiązania problemu.
tala

1
Ta aplikacja działa świetnie i jest darmowa!
Jonathan Hult

1
2019 i jedyna akceptowalna odpowiedź jest tutaj. Aplikacje Razer są absolutnym śmieciem i nie obsługują wszystkich myszy Razer.
ThePCpenguin

9

Jest to możliwe w systemie Mac OS za pomocą Razer Synapse.

Otwórz Razer Synapse, wybierz przycisk, który chcesz skonfigurować. W oknie, które się pojawi, w „przypisaniu przycisków” wybierz „skróty”. Następnie przypisz żądany skrót, taki jak wstecz lub do przodu.


Działa dla mnie, używając Razer DeathAdder Chroma na Yosemite
Steven

1
Przynajmniej nie działa na mnie na chromie
J4N

5

W aplikacji Razer Synapse możesz przypisać - [jako przycisk Wstecz i - ]jako przycisk przewijania do przycisków myszy Razer 4 i 5.

Aby to zrobić, otwórz aplikację i kliknij przycisk myszy, dla którego chcesz zmienić przypisanie. Wyskakuje okno, w którym należy otworzyć menu rozwijane i wybrać „funkcję klawiatury”, a następnie wprowadzić odpowiednią kombinację klawiatury.


4
A jak byś to zrobił? Czy możesz dodać jakieś szczegóły do ​​swojej odpowiedzi, aby były bardziej przydatne dla innych?
nohillside

W przypadku myszy Steelseries możesz utworzyć makra ⌘ + [, po prostu ustaw zerowe opóźnienie między naciśnięciami klawiszy, w przeciwnym razie nie zadziała. Testowane z Steelseries Engine 3 + Mac OS X El Capitan
Dmitriy

Działa to w przypadku Findera, ale nie w przypadku przeglądarek.
Neurotransmitter

4

1) zainstaluj USBOverdrive

2) uruchom ponownie komputer

3) otwórz USBOverdrive, wybierz potrzebny przycisk i wybierz z menu pozycję „Naciśnij klawisz”

4) przypisać Command+[(do tyłu) i Command+](do przodu) dla przycisków

5) ciesz się wprowadź opis zdjęcia tutaj


Rozwiązanie tylko dla Findera.
Neurotransmitter

1

Możesz zmienić przypisanie przycisków myszy 4/5 do klawiszy Mac do przodu i do tyłu za pomocą Karabinera.


1

Inaczej jest w Chroma z nowym synapse 2.0, przechodzisz do dostosowywania -> wybierz przycisk 4 lub 5, w zależności od tego, z którym pracujesz i wybierz funkcję klawiatury, naciśnij i przytrzymaj klawisze strzałek „alt” + „prawo” lub „lewo” i powinien zmienić mapowanie odpowiednio do przodu lub do tyłu. Nie trzeba pobierać innego oprogramowania, aby zastąpić już zainstalowane i w pełni funkcjonalne oprogramowanie. Proszę bardzo.


0

Nie wiem, co masz na myśli przez przycisk Wstecz, ale jeśli używasz lwa, możesz po prostu przesunąć dwoma palcami po gładziku, aby powrócić do ostatniej strony.


Wielkie dzięki, jednak nie używam myszy Mac. Używam myszy Razer. Dowolny pomysł?
Chan,

0

Zrobiłem to tylko za pomocą kreatora Razor Synopsis 2.0. Możesz wybrać przyciski myszy z boku. Musiałem trochę czasu nacisnąć klawisz ⌘ + [, aby go zaakceptować, ale kiedy to zrobisz, działa jak urok.


0

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do mapy przycisków, przejść do skrótów i wybrać wstecz (lub do przodu, jeśli chcesz to zmapować)


0

Byłem w stanie ominąć opcję Razer, przypisując funkcję klawiatury „backscpace”, ponieważ backspace jest „poprzednią” funkcją w większości przeglądarek.

Mam nadzieję że to pomoże0

Po pobraniu USBOverdrive. Przypisywanie przycisków Wstecz i Dalej do przycisków 4 i 5 Najpierw wybierz fizyczny przycisk, który chcesz skonfigurować, naciskając go na urządzeniu lub wybierając go z listy po lewej stronie. Następnie spójrz na menu po prawej stronie i wybierz „Skrót klawiaturowy” + „Wstecz” (lub „Dalej”).


-1

Zdobądź BetterTouchTool, a następnie możesz skonfigurować przyciski myszy do gestów i polubień.


Czy możesz potwierdzić, że BTT rozwiąże problem opisany w pytaniu za pomocą myszy używanej przez OP?
nohillside

Mogę to potwierdzić, tak.
sxypants

-1

(Dla użytkowników systemu Windows) Wystarczy przejść do przypisania klawiatury, a następnie nacisnąć Alt + lewy klawisz strzałki, aby wrócić do przeglądania i do przodu podczas przeglądania, wystarczy Alt + klawisz strzałki w prawo

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.