Uruchom z kopii zapasowej wehikułu czasu


1

Jak sugeruje Apple, Mac z systemem OS X Lion 10.7.3 lub nowszym powinien mieć możliwość rozruchu z dysku kopii zapasowej Time Machine. Postępowałem zgodnie z instrukcjami na tej stronie https://support.apple.com/en-us/ht202796 . Przytrzymuję klawisz opcji podczas włączania, wyskoczył menedżer uruchamiania, ale z jakiegoś powodu nie widziałem opcji uruchamiania EFI. Zewnętrzny dysk Seagate używany do tworzenia kopii zapasowych jest sformatowany na HFS + w postaci zaszyfrowanej. Na moim MacBooku Pro z końca 2011 roku działa lew 10.7.5. Próbowałem nacisnąć okres opcji zmiany polecenia i to nie działało. Czy ktoś ma pojęcie, dlaczego nie wybiera Seagate jako dysku rozruchowego? Narzędzie dyskowe faktycznie stwierdza, że ​​można go uruchomić.


Czy jest sformatowany na MBR lub GUID? Większość dysków jest dostarczana z MBR, więc musisz to zmienić przy pierwszym formacie / partycjonowaniu. Mac nie uruchamia się z MBR.
Tetsujin,

@ Tetsujin jest sformatowany na GUID. Sformatowałem dysk za pomocą narzędzia do wymazywania dysku i wygląda na to, że GUID jest domyślnym schematem mapy, gdy wybierzesz Mac OS Extended.
Igor

@JBis, ale Apple mówi, że możesz na dole tej strony support.apple.com/en-us/HT201250
Igor

@Igor Według czego?
JBis

@JB przykro mi, że przypadkowo trafiłem return, zanim wkleiłem link. Patrz wyżej.
Igor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.