Ustaw skróty klawiaturowe do uruchamiania programów [duplikat]


1

Możliwa duplikat:
Czy mogę utworzyć skrót do otwarcia określonej aplikacji w systemie OS X?

Na wszystkich moich innych komputerach mogę pisać, CtrlAltWaby uruchomić przeglądarkę internetową, CtrlAltEklienta poczty e-mail itp. Szukałem, ale nie byłem w stanie znaleźć sposobu na skonfigurowanie tego na moim komputerze Mac. Czy można to skonfigurować na komputerze Mac? Najlepiej bez zewnętrznego oprogramowania.

Odpowiedzi:


1

Można to osiągnąć za pomocą usługi Automator i przypisując jej skrót w okienku Preferencje systemowe klawiatury:

  1. Uruchom Automator i wybierz „Usługa” jako typ nowego przepływu pracy do utworzenia.
  2. Ustaw przepływ pracy tak, aby pobierał „brak danych wejściowych” we „wszystkich aplikacjach”.
  3. Przeciągnij akcję „Uruchom program” z kategorii „Narzędzia” do przepływu pracy, ustaw ją na aplikację, którą chcesz uruchomić za pomocą skrótu klawiaturowego.
  4. Zapisz usługę pod niezapomnianą nazwą.
  5. Przejdź do Preferencje klawiatury → Skróty (w Preferencjach systemowych lub wybierz „Konfiguruj usługi” z podmenu „Usługi” w menu Apple).
  6. Wybierz kategorię „Usługi”, zlokalizuj nowo utworzoną usługę i przypisz jej skrót (upewnij się, że jest zaznaczona jako aktywna).

Voilà - masz globalny skrót klawiaturowy, aby uruchomić aplikację. Opłucz i powtórz w razie potrzeby. Uwaga: Usługi Automatora są dość opóźnione, gdy są uruchamiane po raz pierwszy podczas sesji, ale po tym są wystarczająco responsywne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.