Czy Time Machine przywraca cały system?


20

Nigdy wcześniej nie korzystałem z Time Machine i właściwie wiem, jak działają kopie zapasowe, ale zastanawiam się, czy mój system będzie działał od razu po przywróceniu z kopii zapasowej Time Machine?

Mam na myśli mnóstwo rzeczy na komputerze Mac i konfigurowanie wszystkiego, gdy coś pójdzie nie tak, zajmie mi kilka dni. Mówię o całym moim środowisku programistycznym, w tym wielu obrazach Dockera, bazach danych, setkach pakietów npm, niestandardowych plikach systemowych (takich jak „hosty”), setkach aplikacji z niestandardowymi ustawieniami, niektórych grach itp.

Jeśli zdecyduję się wykonać kopię zapasową WSZYSTKIEGO i wszystko pójdzie na południe, czy mogę po prostu zabrać nowego MacBooka, połączyć mój zewnętrzny dysk twardy z kopią zapasową TM, a to zaimportuje WSZYSTKO, co oznacza, że ​​będzie działać tak jak mój system przed awarią?

BTW Używam standardowego zewnętrznego dysku twardego.


Zróbmy to jedno pytanie na pytanie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na temat przywracania starszej kopii zapasowej w nowszym systemie operacyjnym, możesz skomentować link do nowego pytania na temat wersji.
bmike

Wiem, że minęło wiele czasu, ale jak to zadziałało? Mam dysk, który nie działa dobrze i ostatnią kopię zapasową maszyny czasu. Jeśli to przywrócę, czy myślisz, że zapamięta takie rzeczy jak ustawienia projektu xcode i klucze (lub android?) Dzięki :)
Toni Michel Caubet

Odpowiedzi:


18

Time Machine domyślnie tworzy kopię zapasową prawie wszystkiego na partycji macOS. Nie obejmuje plików dziennika, indeksów Spotlight, pamięci podręcznych, plików tymczasowych i kosza (spójrz: w systemie OS X, które pliki są wykluczone z reguły z kopii zapasowej Time Machine? ). Kopia zapasowa obejmuje pliki dokerów, pakiety npm, pliki osobiste itp. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej dysk twardy NIE będzie można uruchomić, co oznacza, że ​​nie można uruchomić systemu macOS z kopii zapasowej Time Machine.

Możesz przywrócić dane z kopii zapasowej Time machine bez lub po zainstalowaniu systemu operacyjnego. Jeśli przywrócisz bez instalowania systemu operacyjnego:

  • Cała kopia zapasowa zostanie przywrócona na dysk, w tym system operacyjny (na przykład Yosemite). [ UWAGA: Jeśli Mac, na którym się przywracasz, nie obsługuje wersji macOS w kopii zapasowej TM, nadal nie będzie można uruchomić systemu z przywracania] .
  • Można to zrobić z USB odzyskiwania lub instalacji. Nie jest wymagany dostęp do Internetu.
  • Po przywróceniu kopii zapasowej wszystko będzie dokładnie tak, jak było podczas tworzenia kopii zapasowej.

Jeśli przywrócisz po zainstalowaniu systemu operacyjnego:

  • Tylko pliki osobiste i wybrane pliki mogą zostać przywrócone i nie przywrócą systemu operacyjnego.
  • Może nie przywracać pakietów, poprawek systemowych i plików przechowywanych w katalogach innych niż tradycyjne (na przykład „/MyApp/mysourcecode.cs” nie zostanie przywrócony domyślnie).

Jeśli uważasz, że zawiera to błędne informacje, proszę o komentarz, ponieważ nigdy nie przywróciłem po instalacji systemu operacyjnego.


Na pewno nie zamierzam odpowiedzieć na -1, ale Time Machine zapisuje listę wycieczek do każdej kopii zapasowej. Mówiąc bardziej ogólnie, jeśli chodzi o definicję całego systemu, czyli wszystkiego, przejrzałbym moją odpowiedź, aby zobaczyć setki lokalizacji i plików, które są wykluczone przez regułę w Time Machine. Jeśli nigdy nie użyjesz wiersza poleceń ani powłoki, która prawdopodobnie stanowi od 90 do 95% populacji komputerów Mac, Time Machine ma tę większość bez żadnego ryzyka.
bmike

@Monomeeth, jeśli dostanę nowego lub używanego MacBooka, najprawdopodobniej będzie miał zainstalowany system operacyjny - Zakładam, że mogę odinstalować system operacyjny, a następnie uruchomić przywracanie kopii zapasowej?
Wordpressor

1
@Wordpressor Cóż, możesz, ale nie jestem pewien, dlaczego miałbyś to zrobić w przypadku nowego komputera Mac. W przypadku używanego komputera Mac, jeśli był już przygotowany do sprzedaży zgodnie z zaleceniami Apple , możesz również zachować go takim, jaki jest. Jeśli nie, najpierw przeprowadź ponowną instalację systemu macOS przed przywróceniem go z kopii zapasowej (chyba że wiesz, że komputer Mac w pełni obsługuje wersję systemu macOS w kopii zapasowej TM i chcesz użyć tej wersji systemu macOS).
Monomeeth

Time Machine domyślnie nie tworzy kopii zapasowych zainstalowanych wygaszaczy ekranu ! Aby to naprawić, uruchom tmutil removeexclusion ~/Library/Screen\ Saversw terminalu.
SilverWolf - Przywróć Monikę

1
Z własnego doświadczenia: tworzy kopie zapasowe / Aplikacje, w których większość (jeśli nie wszystkie) aplikacje są instalowane domyślnie .
pixelomer

5

Nie, wehikuł czasu ma kilka rodzajów wykluczeń, więc nawet nie tworzy kopii zapasowej wszystkiego, nie mówiąc już o przywróceniu wszystkiego. Dobra wiadomość: wszystko, co zostanie utworzone, zostanie przywrócone do tego samego lub nowszego systemu operacyjnego.

Możesz je przejrzeć i mieć pewność, że masz już ustawione.

Lub możesz przejrzeć za każdym razem, gdy umieszczasz rzeczy i sprawdzić, czy możesz je przywrócić (lub sprawdzić, czy nie są wykluczone).

 tmutil isexcluded /path/to/file

Powiedziałbym, że powinieneś prawdopodobnie mieć kopię zapasową klonowania, aby zapisać swój bekon i zacząć od SuperDuper i Carbon Copy Cloner, a nie bałaganu za pomocą narzędzia dyskowego (który może klonować dysk), chyba że naprawdę nie możesz sprawić, by jedno z narzędzi zbudowanych specjalnie do działania działało dla twojego budżetu i potrzeb. Robienie jednej bootowalnej kopii zapasowej w miesiącu i za każdym razem, gdy dokonasz poważnych zmian, oznacza to, że masz dwie różne kopie zapasowe i nie musisz aktualizować swojego klonu każdej nocy (chyba, że ​​naprawdę to lubisz).

Przeczytaj na dowolnej stronie internetowej, aby zapoznać się z wieloma potencjalnymi zaletami kopii zapasowej rozruchowej, a zwłaszcza z tym, że wszystkie pliki zostaną skopiowane.


SuperDuper i Carbon Copy Cloner to fantastyczne produkty. Moim osobistym zaleceniem jest zazwyczaj użycie jednego z nich i wehikułu czasu. Ale z drugiej strony, zwykle polecam również użytkownikom osobistym, że mają dwa zewnętrzne dyski kopii zapasowych, które są wymieniane co tydzień (jeden zawsze jest poza witryną), więc prawdopodobnie jestem nieco skrajny.
Monomeeth

@mike Obawiam się, że nie rozumiem. Chcę tylko wiedzieć, czy po przywróceniu z kopii zapasowej będę gotowy do pracy. Jeśli TM nie tworzy kopii zapasowych Trash konkursów, pamięci podręcznej lub indeksów Spotlight - nie obchodzi mnie to, ponieważ w tym przypadku prawie nic nie zmienia. Więc myślę, że Monomeeth ma rację i będę mógł doskonale działać po przywróceniu?
Wordpressor

Jeśli masz kopię zapasową Time Machine, możesz ją po prostu podłączyć i przywrócić wszystko. @Wordpressor Jeszcze lepiej, istnieje ukryty plik .exclusion.plist, a także dziennik migracji, dzięki czemu możesz zobaczyć dzienniki, jeśli uważasz, że czegoś brakuje i wiesz, czy i dlaczego. Krótka odpowiedź brzmi tak - nowy komputer Mac dobrze poradzi sobie ze starszymi kopiami zapasowymi.
bmike

1
+1 dla Carbon Copy Cloner. Działa idealnie, podczas gdy Wehikuł Czasu nieszczęśliwie zawiódł. Wehikuł Czasu próbował przywrócić system, nakładając wiele różnic jedna po drugiej, ale jedna różnica w środku była wadliwa, więc cały proces trwał godziny, nie powiódł się i zaczął od początku. Musiałem napisać kilka skryptów, aby odzyskać część pożądanych informacji. Ponadto Time Machine wykorzystuje niekonwencjonalne twarde łącza do folderów, co utrudnia odzyskanie informacji.
Eric Duminil,

5

Ogólnie rzecz biorąc, tak, wszystko, co jest ważne dla większości użytkowników, znajduje się w kopii zapasowej Time Machine. Jak stwierdzono w innych odpowiedziach, istnieje szereg ograniczeń dotyczących uruchamiania systemu operacyjnego oraz wykluczonych plików systemowych i tym podobnych, a także pewne funkcje związane z komputerem, takie jak aktywacja oprogramowania, na przykład oprogramowania Adobe, które nie jest przesyłane z kopią zapasową.

W większości przypadków możesz po prostu kupić zamiennego Maca, podłączyć dysk i przywrócić wszystkie pliki, które lubisz, lub cały system z kopii zapasowej Time Machine. Time Machine jest dobrze udokumentowane w pomocy macOS i na stronie Apple, aby uzyskać bardziej szczegółowe (i ciągle zmieniające się) informacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.