Jak mogę korzystać z istniejącej kopii zapasowej Time Machine na nowym komputerze?


27

Właśnie zastąpiłem mojego obecnego MacBooka Pro nowym MacBookiem Air. Mam 18 miesięcy kopii zapasowych Time Machine ze starego komputera. Chciałbym skonfigurować mój nowy komputer do korzystania z kopii zapasowych Time Machine na starym komputerze, więc nowy komputer rozpoczyna pracę od miejsca, w którym stary się skończył. czy to możliwe? Jeśli tak to jak?

Nie przywróciłem nowego komputera z kopii zapasowej Time Machine, ponieważ mój stary komputer zużywał więcej miejsca na dysku niż mój nowy komputer. Było też dużo cruft, więc postanowiłem zacząć od nowa na nowym. Powoli ściągam poszczególne pliki i ustawienia z klonu dysku twardego starego komputera.


Co zatem rozumiesz przez „korzystaj z kopii zapasowych Time Machine na starym komputerze”, jeśli nie masz na myśli przywracania go?
Daniel

1
Kopie zapasowe z mojego starego komputera używają 1,1 TB dysku 1,5 TB. Jeśli zacznę tworzenie kopii zapasowej nowego komputera od zera, nowe kopie zapasowe będą ograniczone do pozostałych 0,4 TB. Jeśli powiążę nowy komputer z kopiami zapasowymi starego komputera, uzyskam dostęp do plików starego komputera (to jest to, czego chcę, ponieważ koncepcyjnie oba komputery są takie same), a Time Machine usunie stare kopie zapasowe, aby zwolnić miejsce.
splattered bity

Odpowiedzi:


20

Znalazłem tutaj następujące rozwiązanie :

sudo tmutil associatedisk -a "/Volumes/Macintosh HD" "/Volumes/Time Machine Disk/Backups.backupdb/John Doe's MacBook/Latest/Macintosh HD"

18

Do tej pory wydaje się, że istnieje dedykowane polecenie tmutil:

sudo tmutil inheritbackup <path to previous time machine backups on mounted volume>

Przykład:

sudo tmutil inheritbackup /Volumes/Seagate\ Backup\ Plus\ Drive/Backups.backupdb/MacBook

1
Działa to również z plikiem „.sparsebundle” określonym jako argument.
samkass,

1
Działa świetnie! Dla porównania, działa również na macOS Serra.
Michael Ahlers,

@PascalVanHecke Czy to działa z Mavericks?
iwantmyphd

Właśnie dostałem ten błąd przy użyciu .sparsebundle: sudo tmutil inheritbackup / Volumes / Data-2 / Adam's \ MacBook \ Pro.sparsebundle Błąd: dołączanie obrazu dysku ... / Volumes / Data-2 / Adam's MacBook Pro.sparsebundle: Dołącz nie powiodło się: Nie udało się dołączyć obrazu dysku. (błąd 35) Jakieś pomysły? Jestem na High Serra
Adam Moisa

@AdamMoisa Upewnij się, że najpierw odmontowałeś sparsebundle. Operację inheritbackup wykonuje się przy odmontowanym pakiecie sparsebundle, a następnie montuje się i wykonuje operację powiązania.
Andreas Yankopolus

2
  1. Upewnij się, że nazwa dysku twardego nowego komputera jest taka sama jak nazwa dysku twardego starego komputera. Kliknij raz na dysku twardym i naciśnij Enter, aby zmienić nazwę.

  2. Upewnij się, że nazwa nowego komputera jest taka sama jak nazwa starego komputera. Otwórz Preferencje systemowe, a następnie Udostępnianie. Wpisz nazwę w polu Nazwa komputera. (Ten krok może nie być konieczny, ale właśnie to zrobiłem.)

  3. Podłącz istniejący dysk Time Machine. Otwórz preferencje Time Machine i włącz Time Machine. Kliknij Wybierz dysk… i wybierz dysk Time Machine. Po kilku sekundach rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej. Prawdopodobnie potrwa to chwilę, ponieważ OS X rozpoznaje, że tworzysz kopię zapasową całkowicie nowego dysku, więc tworzy kopię zapasową całego dysku. Może być konieczne usunięcie kilku twoich najstarszych kopii zapasowych, w zależności od ilości wolnego miejsca na dysku Time Machine.

Po pierwszej kopii zapasowej możesz bezpiecznie zmienić nazwę nowego komputera i jego dysku twardego.

Aktualizacja : Dzięki tej technice nie będziesz mógł przeglądać żadnych kopii zapasowych z poprzedniego komputera za pomocą interfejsu Time Machine (chociaż są one usuwane, gdy Time Machine musi zwolnić miejsce na nowe kopie zapasowe). Stare kopie zapasowe są nadal widoczne i dostępne z Findera.


2
Nie rozumiem, co próbujesz osiągnąć dzięki tej zmianie nazwy. O ile wiem, Time Machine rozpoznaje źródła kopii zapasowych według UUID, a nie nazwy dysku twardego. Coś przeoczyłem?
iskra,

2
Używa UUID, ale także obserwuje nazwę dysku. Jeśli OS X wykryje identyfikator UUID zmiany dysku, wraca do nazwy dysku, aby sparować dysk z kopią zapasową. Pierwsza kopia zapasowa po zmianie identyfikatora UUID zrobi pełną kopię zapasową nowego dysku (ponieważ wie, że dysk jest inny), ale jako część historii starego dysku.
splattered bity

1

Istnieje również obszerny przewodnik po rozwiązywaniu problemów z Time Machine w Apple OSX i Time Machine Tips (link archive.org, ponieważ oryginał zniknął ...), w szczególności:


Teraz Baligu.com obsługuje całą zawartość Pondini
yurkennis

@yurkennis Jestem ostrożny, aby przekierowywać linki do Baligu, ponieważ James Pond zmarł w 2013 r. ( beckerfamilyfuneral.com/obituary/3109691 ) i nie wiem, czy jego życzenia dotyczą innych osób, które będą ponownie go hostować (i potencjalnie zmieniają) jego treść ...
Anon

0

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową na tym samym dysku Time Machine, co stary komputer, możesz to zrobić, podłączając dysk zewnętrzny i wybierając go jako Time Machine. Jeśli jednak nie przywrócisz z tej kopii zapasowej, Time Machine umieści obie kopie zapasowe na tym samym woluminie, ale nie będziesz w stanie wyciągnąć plików z dysku z drugiego komputera przez interfejs Time Machine. Ty może dostać się do tworzenia kopii zapasowych z innym komputerem poprzez dostęp do dysku poprzez / woluminy w Finderze.


1
Nie tego chcę. Nie chcę po prostu używać tego samego dysku; Chcę używać tych samych kopii zapasowych.
splattered bity

0

Nie wiem, czy w tamtym czasie Asystenta migracji można było mniej dostosować ...
Właśnie zrobiłem coś podobnego i miałem wrażenie, że dzięki Asystentowi migracji miałem dość swobody co do przejęcia na nową maszynę. Przeprowadziłem migrację z MacBooka Pro na nowy iMac, chcąc, aby zarówno mój MacBook Pro, jak i nowy iMac działały równolegle, a także z indywidualnymi kopiami zapasowymi. Jak już mówiłem, korzystałem z Asystenta migracji i mogłem wtedy odznaczyć wszystkie rzeczy, także aplikacje. Oczywiście nie miałem problemu z brakiem miejsca na komputerze iMac podczas przeprowadzki na MacBooka Air, ale zakładam, że możesz odznaczyć prawie wszystkie dane i aplikacje i zatrzymać bardzo mało migracji, aby zachowaj niektóre ustawienia, takie jak Wehikuł czasu, bez konieczności migracji wszystkich. Po zakończeniu migracji Time Machine rozpoczął proces i powiedział mi: że istnieje już kopia zapasowa i czy chcę odziedziczyć historię tej kopii zapasowej. Dla kogoś, kto nie chce majstrować przy zmianie nazwy i poleceń, prawdopodobnie najłatwiejszy sposób. Jedynym problemem, jaki wtedy miałem, było to, że kopia zapasowa utknęła w procesie przygotowywania, ale ponowne przeniesienie i dodanie - i ponowne potwierdzenie pytania o odziedziczenie historii istniejącej kopii zapasowej - rozwiązało problem.


0

Przywróciłem wszystko do nowej maszyny i mam ten problem. Znalazłem nowy folder na dysku z kopią zapasową wskazujący, że Time Machine próbował wykonać kopię zapasową nowego komputera. Usunąłem go, a kiedy poprosiłem o kopię zapasową, dostałem opcję „dziedziczenia” starych kopii zapasowych. Kiedy zaakceptowałem tę opcję, wszystko było w porządku.


-2

Daleki jestem od posiadania wiedzy na ten temat, ale wydaje mi się, że jeden z pracowników Wsparcia Apple kazał mi odłączyć zasilanie od Airport Extreme i uruchomić go ponownie. Właśnie „sklonowałem” mojego ulubieńca ze starego na nowy i otrzymałem żal od Time Machine. Zamykam wszystko, a następnie widzę „Czy chcesz dziedziczyć z lotniska”, więc kliknąłem „Dziedzicz”. Woola, spojrzałam na ekran i działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.