Jak mogę zwiększyć czułość myszy Magic Mouse?


9

Mam MacBooka Pro z systemem Snow Leopard i używam Magic Mouse, która łączy się przez Bluetooth.

Chociaż lubię mysz, jest ona zbyt wolna jak na mój gust. Poruszanie kursorem myszy trwa wieki. Na moim komputerze z systemem Windows korzystam z Logitech G9 iw Panelu sterowania systemu Windows ustawiłem maksymalną szybkość wskaźnika z zaznaczonym polem „ Zwiększ precyzję wskaźnika ”.

W systemie OS XI ustawiłem również maksymalną prędkość, ale nadal jest to sposób na spowolnienie. Jestem przyzwyczajony do przenoszenia wskaźnika z egde ekranu na inny przy minimalnym ruchu nadgarstka.

Odpowiedzi:


8

Oto 5 narzędzi dla komputerów Mac, które zmieniają krzywą przyspieszenia myszy, prędkości i / lub dodają funkcje myszy w systemie OS X:

USB Overdrive

20 USD (Shareware; bezpłatny, nieograniczony, w pełni funkcjonalny okres próbny)

USB Overdrive to popularny program, który działa z niemal każdym urządzeniem wejściowym USB lub Bluetooth. Pozwala użytkownikom dostosować przyspieszenie myszy, przewijanie, klikanie i inne. Możesz nawet skonfigurować ustawienia dla poszczególnych aplikacji. Nowa wersja, która obsługuje Multi-Touch w Magic Mouse firmy Apple, jest w fazie rozwoju i wkrótce się spodziewamy.

Wersja 3.0.1 kompatybilna z 10.4, 10.5 lub 10.6

SteerMouse

20 USD (Shareware; Bezpłatna 30-dniowa wersja próbna)

Oprócz przyspieszenia myszy SteerMouse oferuje mnóstwo innych zaawansowanych funkcji. Skonfiguruj maksymalnie 16 przycisków, zmodyfikuj kółka przewijania / kulki i ustaw kursor, aby automatycznie przesuwał się w określone miejsce na ekranie po aktywacji okna. Wsparcie dla myszy Apple Magic Mouse jest w toku.

Wersja 4.0.1 kompatybilna z 10.4, 10.5 lub 10.6

MouseZoom

Wolny

Podczas gdy MouseZoom nie zmienia samej krzywej przyspieszenia, pozwala użytkownikom na zwiększenie prędkości śledzenia powyżej prędkości dostępnych w Preferencjach systemowych. Idealne rozwiązanie? Nie, ale jest to darmowa alternatywa, która pomaga złagodzić ból.

Wersja 2.2 kompatybilna z 10.1, 10.2, 10.4, 10.4 lub 10.5

Przyspieszenie myszy

Wolny

To okienko preferencji oparte jest na MouseFix Richarda Bentleya - nie przyjaznym dla użytkownika narzędziu wiersza poleceń. Ta wersja ułatwia jednak zwiększenie precyzji myszy i przyspieszenie ruchu myszy za pomocą pomocy wizualnych.

Wersja 1.0 kompatybilna z 10.4 lub 10.5

BetterTouchTool

Wolny

To zupełnie nowe oprogramowanie, które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jest w fazie beta i wciąż jest wadliwy, ale ma kilka fajnych funkcji i jest w fazie rozwoju. Nie mogę powiedzieć na pewno, czy dostosowuje krzywą przyspieszenia OS X, czy po prostu doładowuje maksymalną prędkość śledzenia. Prawdziwym powodem, dla którego warto spróbować, jest jednak posiadanie myszy Magic Mouse lub MacBook obsługującej gesty Multi-Touch. BetterTouchTool pozwala użytkownikom przypisywać określone czynności do zaawansowanych gestów palcami i może symulować kliknięcie środkowym przyciskiem. Może nawet przynieść funkcjonalność Mighty Mouse Exposé do Magic Mouse.

Kompatybilny z 10.6

ControllerMate

15 USD

ControllerMate to narzędzie do programowania kontrolerów, które pozwala dostosować zachowanie urządzeń HID - klawiatur, klawiatur, myszy, trackballów, joysticków, gamepadów, przepustnic. Filozofia ControllerMate polega na jak największej elastyczności, dostarczaniu zestawu podstawowych narzędzi programistycznych i umożliwieniu użytkownikowi łączenia tych narzędzi na nieskończoną liczbę sposobów.

ŹRÓDŁO : Zostało opublikowane 24 listopada 2009 na MacYourself.com . Niektóre narzędzia są prawdopodobnie teraz zaktualizowane. Z pewnym powodzeniem korzystałem z USB Overdrive.


Wystarczy dodać, że Lion jest obecnie niedostępny: Apple w końcu to naprawiło, czułość myszy w Lion jest znacznie lepsza.
Michael Stum

To świetna odpowiedź, ale dla mnie - żadne z darmowego oprogramowania nie było w stanie sprawić, by mysz poczuła się dobrze. Jednak przejście z Snow Leopard na Lion - załatwiło sprawę.
por

BetterTouchTool nie jest już wolnym oprogramowaniem, to oprogramowanie „nazwij swoją cenę” za minimalną opłatą (sprawdź ceny).
Winterflags,

1

Użyj narzędzia Better Touch. Działa idealnie.


Czy możesz podać nieco więcej odpowiedzi?
oa-

Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie jest, jeśli chcesz wyjaśnić, dlaczego Twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Zapoznaj się z naszą sekcją pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

1
Począwszy od systemu macOS Sierra, BetterTouchTool nie może zwiększyć szybkości myszy powyżej maksymalnej w Preferencjach systemowych, z powodu pewnych ograniczeń technicznych w Sierra.
Winterflags,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.