wehikuł czasu działa bardzo wolno, a następnie zatrzymuje się


2

Od jakiegoś czasu korzystam z Time Machine z moim MacBookiem Pro, ale teraz mam problem, którego wcześniej nie miałem: po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego, na którym przechowywane są kopie zapasowe, „Przygotowanie kopii zapasowej ”Etap trwa wyjątkowo długo, a kiedy rozpoczyna się faktyczna kopia zapasowa, przebiega ona bardzo powoli (kilka MB co minutę), a następnie całkowicie się zatrzymuje. Nie otrzymuję kodu błędu. Stało się tak w przypadku obu zewnętrznych dysków twardych do tworzenia kopii zapasowych Time Machine.

Czy ten problem może być związany z faktem, że używam dwóch zewnętrznych dysków twardych do tworzenia kopii zapasowych Time Machine? Raz tworzyłem kopie zapasowe tylko na dwóch dyskach twardych.

Uruchomiłem pierwszą pomoc na jednym z zewnętrznych dysków, ale Narzędzie dyskowe zwróciło błąd odmontowania dysku. Następnie uruchomiłem pierwszą pomoc na wewnętrznym dysku SSD Macintosha, ale Narzędzie dyskowe zwróciło błąd: snap_metadata_val objet (oid ox75d3F): niepoprawny externalref_tree_oid (0x0). Drzewo metadanych migawki jest nieprawidłowe. Nie można całkowicie zweryfikować objętości / dev / rdisk1s1.

Wszelkie przemyślenia, dlaczego tak się dzieje i jak rozwiązać problem? Używam High Sierra na MacBooku Pro z początku 2015 roku (uaktualnionym z Yosemite). Dwa zewnętrzne dyski twarde są sformatowane jako HFS +. Zamieniłem również kable USB, aby upewnić się, że nie jest to uszkodzony kabel, który powoduje problem, ale dzieje się tak samo.


1
To może wydawać się całkowicie losowe, ale czy w ogóle uruchamiasz program antywirusowy na tym komputerze? [Testuję teorię ...]
Tetsujin,

1
Wiem, że to brzmi dziwnie, ale spróbuj to zostawić na noc. Zdarzyło mi się, że TM losowo zatrzyma się lub zwolni. Jeśli poczekam chwilę, to po prostu losowo przyspieszy i skończy.
JBis

Odpowiedzi:


1

Właśnie poradziłem sobie z podobnym problemem i mam nadzieję, że mogę komuś pomóc. Zrobiłem całkowicie czystą instalację High Sierra, a potem Time Machine przestał działać po czterech dniach.

Twój komunikat o błędzie wskazuje, że jest to problem z dyskiem, którego kopię zapasową tworzysz, lub być może jego indeksem Time Machine.

Oto kroki, które należy podjąć:

  1. Sprawdź lokalne migawki i usuń wszystko podejrzane - zobacz pustą od dnia, w którym TM przestała działać:

pusta migawka

Zrobiłbyś to: sudo tmutil deletelocalsnapshots 2018-09-27-003128

  1. Spróbuj użyć narzędzia dyskowego, aby naprawić wszystkie woluminy i dyski ponownie. Jeśli tworzysz kopię zapasową dysku APFS, sprawdź wszystkie woluminy, a także wolumin kontenera i dysk. Możesz spróbować usunąć wszystkie lokalne migawki i ponownie spróbować naprawić woluminy i dyski.

  2. Jeśli to nie zadziała, wyłączę Time Machine - przejdź do Preferencji systemowych i odznacz automatyczne kopie zapasowe. Odmontuj (uruchom ponownie, jeśli musisz) dysk z najnowszą pełną kopią zapasową - nie chcemy tego dotykać. Następnie usuń go, klikając „Wybierz dysk” i „Usuń dysk”. Spróbuj wykonać kopię zapasową za pomocą tylko jednego dysku. Jeśli to nie zadziała, spróbuj naprawić ten dysk ponownie w Narzędziu dyskowym.

  3. Następną rzeczą, którą należy wypróbować, jest usunięcie dysku, który jest nadal powiązany, zmienić jego nazwę na „Kopie zapasowe wehikułu czasu”, a następnie dodać go ponownie. Nie należy tracić kopii zapasowych, które już tam są.

  4. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zacznę od nowa - sformatuj ten dysk w Narzędziu dyskowym, ale nie jako HFS + Journaled - to był błąd, który popełniłem wiele razy. Chcemy, aby Time Machine sformatowało dysk. To przynajmniej powinno sprawić, że znów zaczniesz ...

Mój problem polegał na tym, że w tajemniczy sposób nie kopiował plików.

Przez tydzień, bez względu na to , co zrobiłem, stanie się to samo - wehikuł czasu zacznie działać, pójdzie bardzo powoli, a następnie zatrzyma się i przekaże mi ten komunikat:

Time Machine nie może ukończyć tworzenia kopii zapasowej

Nawet nie wykonałby początkowej kopii zapasowej. Przeformatowałem w kółko (jako HFS + Journaled), usunąłem lokalne migawki, próbowałem naprawić dysk kopii zapasowej i dysk systemowy.

Irytującą poprawką mojego problemu było po prostu usunięcie mojego zaszyfrowanego woluminu APFS. fsck / First Aid ciągle zwracał problem z pojemnikami i woluminami systemowymi - „mount apfs exit status 73” i „Kod wyjścia kontroli systemu to 78.” Wszystko, co się działo, polegało na tym, że nie można było zainstalować zaszyfrowanego woluminu. Po usunięciu tego w końcu udało mi się naprawić Time Machine.

Nadal miałem problemy , nawet po wyzerowaniu pierwszych 300 MB dysku zapasowego, aby całkowicie nuke mapę partycji i EFI. W końcu sformatowałem go jako exFAT, niech Time Machine sformatuje go, czego nie udało się zrobić:

Formater System plików nie powiódł się

A potem wróciłem do Disk Utility i sformatowany jako HFS + Journaled wielkość liter. Właśnie wtedy zaczęło działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.