Jak wyświetlić częstotliwość odświeżania monitora w systemie macOS?


33

Właśnie kupiłem monitor Dell P2175Q dla mojego 15-calowego MBP z panelem dotykowym. Łączę się kablem USB-C z DisplayPort, ale kiedy przechodzę do Apple> Preferencje systemowe> Wyświetlacze, nie ma nic o częstotliwości odświeżania. Naciśnięcie klawisz Opcja nie wyświetla żadnych dodatkowych opcji.

Widziałem niezliczone zrzuty ekranu, w których powinny pojawić się te informacje. Czy istnieje inny sposób sprawdzenia częstotliwości odświeżania?

Jestem na macOS 10.13.4

Dzięki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Po prostu daję ci znać, że też to widzę, ale nie mam pojęcia, dlaczego. Wiem, że częstotliwość odświeżania już tam była, ale zniknęła.
rjcarr

Odpowiedzi:


39

Musisz przytrzymać klawisz opcji, klikając przycisk opcji „Skalowane”, aby wyświetlić ukrytą część interfejsu.

Jednak zwykle nie daje to żadnych informacji na temat częstotliwości odświeżania tego typu monitora, ponieważ i tak nie można go ustawić.

Możesz kliknąć logo Apple w lewym górnym rogu wyświetlacza, wybrać „Informacje o tym komputerze Mac”, a następnie „Raport systemu”, aby wyświetlić raport systemu. Wybierz „Grafika / wyświetlacze”, a będziesz mieć informacje na monitorze. Na liście „Rozdzielczość” zobaczysz częstotliwość odświeżania.


3
To tak, jakby nie chcieli, abyś przeglądał częstotliwość odświeżania.
Daniel Que,

4
Głównie informacje: W mojejve nie widzę rozdzielczości w informacjach dotyczących grafiki / wyświetlaczy. Mam wyświetlacz LG i MBP z wyświetlaczami dublowanymi.
pedz

6
Dzięki, ale w High Sierra nie widzę tam częstotliwości odświeżania. Mówi tylko: „Rozdzielczość: 2560 x 1440 (QHD / WQHD - Wide Quad High Definition)”
Magne

W Mojave: częstotliwość odświeżania (w grafice / ekranach) pojawia się na końcu „Interfejsu użytkownika wygląda jak: 2560x1440 @ 30 Hz”, gdzie 30 Hz odnosi się do częstotliwości odświeżania.
Seb

27

Po naciśnięciu klawisza opcji i kliknięciu przycisku opcji „Skalowane” zaznacz pole „Pokaż tryby niskiej rozdzielczości”. To pokaże częstotliwość odświeżania. wyświetl preferencje obrazu


1
Moje filmy 24 klatek na sekundę zacinałyby się na telewizorze 60 klatek na sekundę. Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby dowiedzieć się, że mój komputer Mac ustawił dla telewizora wartość 30 kl./s. Wybór 60 fps rozwiązał mój problem. Dzięki!
Michael

2
To jedyna odpowiedź, która mówi, jak sprawdzić częstotliwość odświeżania, dzięki!
Bogatyr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.