Jak mogę przenieść zdjęcia z iPhone'a na dysk lokalny?


11

To mnie zaskoczyło. Mam w telefonie prawie 4 GB zdjęć i filmów i chcę je umieścić w folderze zdjęć na komputerze.

  • Otworzyłem Eksploratora Windows i znalazłem zdjęcia w dziwnym miejscu Computer\Torbens iPhone 4\Internal Storage\DCIM\800AAAAA, ale nie mogę skopiować ani przenieść plików stąd do folderu lokalnego. Kiedy próbuję, Windows mówi „Błąd kopiowania pliku lub folderu. Parametr jest niepoprawny”.

  • Zsynchronizowałem się z iTunes, ale nie widzę, gdzie iTunes zrobiłby kopię zapasową zdjęć.

To jest niezwykle frustrujące. Nie mogę uwierzyć, że to musi być takie trudne i muszę coś przeoczyć, ale nie rozumiem, co to jest.

1) Jak mogę pobrać zdjęcia z telefonu i na dysk lokalny?

Byłoby też o wiele prostsze, gdyby system Windows po prostu przypisał literę dysku do urządzenia, tak jak w przypadku mojego aparatu cyfrowego i każdej innej pamięci USB, którą podłączam. Czy jest jakiś sposób, aby Windows to uczynił, czy też Apple ponownie ogranicza?

2) Jak mogę przypisać literę dysku do telefonu? (Mniej ważne, ale irytujące).

Szczegóły:
iPhone4, iOS 4.1.2, iTunes 10.5.1.42, Windows 7.

Aktualizacja:
Czy rozumiem poprawnie, że żadna z funkcji syncani backupw iTunes nie tworzy kopii zapasowej zdjęć?

Odpowiedzi:


3

Mam ten sam problem, co masz: mogę kopiować elementy jeden po drugim, ale nie mogę kopiować zbiorczo 10 kolejnych elementów. Aby rozwiązać problem, używam Picasy do importowania moich zdjęć z iPhone'a, zamiast używać Eksploratora Windows. To działa.


Niestety czasami program Picasa wyświetla podobny błąd: „Wystąpił błąd pliku podczas importowania plików. Anulowanie importu”. Kiedy to działa, nie zawsze wydaje się, że dokładnie wykrywa duplikaty i ostatecznie importuje niektóre z tych samych zdjęć. Dziwne.
Simon East

4

Po podłączeniu telefonu iPhone do komputera system Windows powinien wyświetlić okno dialogowe z pytaniem, co chcesz z nim zrobić. Powinieneś zobaczyć opcję importowania zdjęć. Jeśli to wybierzesz, możesz wybrać miejsce przechowywania importowanych zdjęć. Możesz również ustawić domyślne importowanie zdjęć po podłączeniu iPhone'a.

Lepiej jest użyć importera zdjęć zamiast próbować ręcznie kopiować pliki.

Jeśli używasz iCloud i Photostream, możesz użyć Panelu sterowania iCloud, aby skonfigurować komputer do automatycznego importowania zdjęć Photostream. Działa to jednak tylko ze zdjęciami, a nie z filmami.


Dziękuję Ci. Być może muszę po prostu użyć podstawowego importera systemu Windows zamiast mojej preferowanej aplikacji, która jest mądrzejsza. Niedługo to przetestuję. Nie jestem pewien, czy iCloud mi pomoże, ponieważ powielałby raczej niż przenosił zdjęcia i chcę zmodyfikować pliki po pobraniu. (Ponadto, iCloud wymaga aktualizacji iOS5, dla której nie ma jeszcze jailbreak :-)
Torben Gundtofte-Bruun

3

Zgodnie z tym screencast YouTube , błąd pojawia się tylko przy kopiowaniu wielu folderów naraz. Jeśli kopiujesz tylko jeden folder na raz, unikniesz błędu. Jest to trochę bolesne, jeśli masz wiele folderów.

wprowadź opis zdjęcia tutajKorzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.