Czy potrzebuję najnowszej wersji systemu MacOS, aby uruchomić Xcode i opublikować aplikacje macOS / iOS?


2

Aby zwolnić aplikację do App Store lub zbudować aplikację, potrzebujesz komputera Mac. Więc moja siostra zaoferowała mi 13-calowego MacBooka Air z 2013 roku (128 GB) za 200 € (230 $).

Ale słyszałem, że aby korzystać z Xcode, potrzebna jest najnowsza wersja, która jest zwykle związana z najnowszą wersją systemu operacyjnego.

Czy to prawda? Czy ja potrzeba najnowsza wersja systemu operacyjnego (od teraz High Sierra) do tworzenia i publikowania aplikacji na Mac / iOS?


Witamy w Ask Different! :) Mam nadzieję, że znajdziesz tę stronę jako cenne źródło wiedzy! Chciałem jednak ostrzec cię o kilku rzeczach. Po pierwsze, ze względu na format tej witryny, każde pytanie powinno być tylko jednym pytaniem, podczas gdy masz dwa różne pytania. Po drugie, twoje drugie pytanie jest w rzeczywistości poza tematem, ponieważ jest przede wszystkim oparte na opiniach (patrz Jakich pytań należy unikać? ). Na razie pozwoliłem sobie edytować drugie pytanie, aby zmniejszyć ryzyko jego zamknięcia.
Monomeeth

Och, dobrze, dzięki, myślałem, że to łatwiejsze, żeby ludzie mieli jakiś kontekst, ale wtedy zadam inne pytanie lub quora.
Alex Lushiku

Jeśli chodzi o drugie pytanie, które pierwotnie miałeś, nikt nie może dać ci określonego. Jeśli jednak to pomoże, MacBook Air 13 "2010 obsługuje MacOS High Sierra, podczas gdy MacBook Air 2009 nie. Twoja siostra oferuje model 2013, więc powinien trochę czasu na to. Jeśli jednak nie jest to tylko sposób na przetestowanie wody, można by zapytać, czy MacBook Air jest naprawdę odpowiednim narzędziem do tego zadania.
Monomeeth

Odpowiedzi:


1

Krótka odpowiedź brzmi: nie, niekoniecznie.

Wersje Xcode, jak każde oprogramowanie, będą miały minimalną wersję systemu operacyjnego, której wymaga do działania. Nie jest to jednak najnowsza wersja systemu operacyjnego.

Kilka przykładów:

  • Xcode 9.2 wymaga jako minimum macOS Sierra 10.12.6 do uruchomienia
  • Xcode 9.3 wymaga jako minimum macOS High Sierra 10.13.2 do uruchomienia

Podkreśla to sedno założenia w twoim pytaniu - że potrzebujesz najnowszej wersji Xcode do tworzenia i publikowania aplikacji. Jednak założenie to jest fałszywe. Programiści nie muszą używać najnowszej wersji Xcode do tworzenia i publikowania aplikacji w sklepach z aplikacjami na komputery Mac lub iOS. W rzeczywistości nie musisz wcale używać Xcode.

Powiedziawszy to wszystko, najnowsza wersja Xcode (9.4.1) wymaga uruchomienia macOS High Sierra 10.13.2, więc w tym sensie wymaga najnowszej głównej wersji macOS (choć nie najnowszej wersji mniejszościowej). Ale, jak już powiedziałem, nie musisz używać najnowszej wersji Xcode do tworzenia / publikowania aplikacji.


Oto lista wersji xcode i wersja min macos: pl.wikipedia.org/wiki/…
Gerbus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.