Jak mogę tworzyć wiersze i kolumny dla Spaces in Lion?


8

Niedawno przestawiłem się na Lwa ze Śnieżnego Lamparta i zajmowałem się kilkoma kwestiami (jak to pytanie )

Jednak nadal to kocham.

Kiedyś miałem 3 X 3 miejsca (wiem, dla niektórych jest to szalone, ale mi się podoba) i podobało mi się, że mogę układać rzeczy w układzie przestrzennym.
Teraz w Lion mam serię 1 X 9 spacji, czy istnieje sposób, aby włączyć konfigurację Spacji w Snow Leopard w kolumnie X wiersza?

EDYCJA: Od jakiegoś czasu używam gestu czteropalczastego i już nie tęsknię za spacjami!


1
To mnie również frustrowało, ponieważ miałem również 9 pól, ułożonych w siatkę 3x3. Nadal mam w ten sposób swój 10.6 iMac i przyzwyczajenie się do nowej wersji zajęło trochę czasu. Właściwie wciąż się czasem gubię, problem, którego nigdy nie miałem ...
Josh

Odpowiedzi:


7

Przestrzenie pulpitu Mission Control są ściśle liniowe. 1x9 to wszystko, co masz, a 1x9 to wszystko, co dostaniesz (w najbliższej przyszłości i tak).

Biorąc pod uwagę użycie 9 (!) Miejsc na pulpicie, dwa najszybsze sposoby bezpośredniego przejścia do jednego z nich to skróty klawiaturowe lub jawne uruchomienie interfejsu Mission Control i kliknięcie określonego miejsca na pulpicie, którego chcesz użyć.

Po utworzeniu wielu spacji możesz przejść do Preferencji systemowych i zdefiniować skrót klawiaturowy dla każdej określonej przestrzeni.

Preferencje systemowe -> Klawiatura -> karta Skróty klawiaturowe -> kategoria Kontrola misji Preferencje systemowe, menu Skróty klawiaturowe


8

Jestem pewien, że nie możesz; dostajesz tylko jedną linię.

Z recenzji Lion Sir Johna Siracusa (opisując implementację przestrzeni w Kontroli misji):

Największym ograniczeniem tego nowego układu jest to, że Spaces są teraz ograniczone do jednowymiarowej linii wirtualnych pulpitów. Przeciąganie czterema palcami między polami jest przyjemne, ale nie ma zawijania, gdy dotrzesz do końca.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.