Aby połączyć się z urządzeniem iOS / iPhone'em, wymagana jest aktualizacja oprogramowania


41

Na moim Macu niedawno zaktualizowałem do najnowszej wersji macOS 10.13.5 i zainstalowałem Xcode 10 (beta 1). Dla mojego iPhone'a X dostępna jest aktualizacja 11.4, ale jeszcze jej nie zainstalowałem. Teraz na moim Macu pojawia się dziwne okienko wyskakujące, którego nigdy wcześniej nie widziałem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdy okno alertu jest skoncentrowane, menu w lewym górnym rogu ekranu nie zmienia się. Nie wiem więc, z której aplikacji pochodzi, więc zakładam, że to alert systemowy.

Ale rozmiar czcionki opisu wynosi 12. Standardowo to 13. To wyskakujące okienko nie wygląda dla mnie bezpiecznie z tego powodu, a także opis nie jest tak naprawdę konkretny. Mam podłączone 5 urządzeń z systemem iOS.

Dokonam aktualizacji bezpośrednio na moim iPhonie X i sprawdzę, czy to okienko nadal się wyświetla.

AKTUALIZACJA

Zaktualizowałem iPhone'a X do iOS 11.4, ale wciąż pojawia się wyskakujące okienko.

AKTUALIZACJA 2

Dowiedziałem się, że wyskakujące okienko pochodzi z procesu o nazwie MobileDeviceUpdater

wprowadź opis zdjęcia tutaj

AKTUALIZACJA 3

Zainstalowałem wszystkie aktualizacje na wszystkich moich urządzeniach i nadal pojawia się wyskakujące okienko.

AKTUALIZACJA 4

Próbkowałem proces i wydaje się, że jest to proces jabłkowy.

Sampling process 14573 for 3 seconds with 1 millisecond of run time between samples
Sampling completed, processing symbols...
Analysis of sampling MobileDeviceUpdater (pid 14573) every 1 millisecond
Process:     MobileDeviceUpdater [14573]
Path:      /System/Library/PrivateFrameworks/MobileDevice.framework/Resources/MobileDeviceUpdater.app/Contents/MacOS/MobileDeviceUpdater
Load Address:  0x10d689000
Identifier:   com.apple.MobileDeviceUpdater
Version:     1.0 (1)
Build Info:   MobileDeviceUpdater-988200034100003~2
Code Type:    X86-64
Parent Process: ??? [1]

Date/Time:    2018-06-08 14:45:55.105 +0200
Launch Time:   2018-06-08 13:28:48.013 +0200
OS Version:   Mac OS X 10.13.5 (17F77)
Report Version: 7
Analysis Tool:  /usr/bin/sample

Physical footprint:     15.4M
Physical footprint (peak): 16.1M

...

Nie uwzględniłem Call graphi Binary images.

Plik binarny znajduje się w:

/System/Library/PrivateFrameworks/MobileDevice.framework/Resources/MobileDeviceUpdater.app/Contents/MacOS/MobileDeviceUpdater

AKTUALIZACJA 5

Nacisnąłem przycisk Instaluj i próbowałem pobrać jeden element, ale nie mogłem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

AKTUALIZACJA 6

Wciąż nie ma nic do zaktualizowania. Wyskakujące okienko pojawia się i kończy się niepowodzeniem za każdym razem, gdy kliknę przycisk Instaluj ...


Gdzie znajduje się MobileDeviceUpdater? Możesz spróbować tego procesu, aby się dowiedzieć.
grg

Jeśli nie masz żadnych podejrzanych lub niepopularnych aplikacji / z App Store, kontynuuj i zainstaluj. Prawdopodobnie po prostu było za dużo tekstu, aby go zmniejszyć, więc nie jest to duży pop-up.
Neeron Bhatta

4
To wydaje się być bardzo mylącym i podejrzanym narzędziem - jest to jednak oficjalne (patrz link poniżej). Opis jest niejasny i nie rozumiem, dlaczego takie narzędzie jest konieczne ... Napisałem opinię na temat: support.apple.com/en-us/HT208831 , prosząc o lepsze wyjaśnienie.
skofgar

1
Dziwnie to uniemożliwia mi tworzenie kopii zapasowej iPada. Podłączam go do mojego komputera Mac, a iPad przełącza się między rozłączaniem / ponownym łączeniem za każdym razem, gdy pojawia się ten modal.
promień

Dziękujemy za pracę, aby poinformować mnie, że jest to wiarygodne okienko. I to samo pytanie na Reddit reddit.com/r/iphone/comments/8xong9/...
Bruce

Odpowiedzi:


10

Problem można rozwiązać, instalując XCode w wersji beta.

Ten błąd występuje, gdy wersja systemu macOS (i iTunes) działająca na komputerze nie jest zgodna z wersją systemu iOS na urządzeniu, z którym próbujesz się połączyć.

Zwykle aktualizacja systemu macOS do bieżącej wersji rozwiąże problem. Nie zadziała to jednak, jeśli na urządzeniu iOS działa nowsza wersja beta, a komputer Mac nie.

Jeśli nie chcesz uruchamiać wersji beta systemu macOS (lub obniżyć wersję systemu iOS do wersji innej niż beta), rozwiązaniem jest zainstalowanie wersji beta Xcode.

Mimo że sam Xcode może nie być przydatny, jego wersja beta zawiera niezbędne poprawki oprogramowania, które pozwolą, aby istniejący system macOS (i iTunes) obsługiwał urządzenia z systemem iOS w wersji beta.

Pobierz wersję beta Xcode z: https://developer.apple.com/download

Plik xip (ostatecznie) zostanie zarchiwizowany w pełnej aplikacji Xcode. Przeciągnij go do folderu Aplikacje, a następnie uruchom Xcode . W tym momencie zainstaluje niezbędne komponenty oprogramowania dla najnowszej wersji beta iOS. Kiedy prosi o otwarcie lub utworzenie projektu, możesz wyjść z Xcode.

iTunes powinien teraz rozpoznać urządzenie z systemem iOS.

Odniesienie: https://ios.gadgethacks.com/how-to/fix-software-update-is-required-connect-your-iphone-warning-your-mac-0185898/


Odpowiedzi powinny być czymś więcej niż tylko linkiem. Linki mogą się w każdej chwili zepsuć, co czyni bezużyteczną odpowiedź. Podsumuj odpowiednią treść połączonej strony bezpośrednio w swojej odpowiedzi (i pozostaw link do odwołania). Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

Mam najnowsze (stabilne) wersje zarówno na iOS, jak i macOS, bez Xcode i ciągle pojawia się. Ikona baterii / ładowania w telefonie ciągle się wyświetla i wyłącza.
Alex

@Alex Dokładnie ten sam problem tutaj
Django Reinhardt

To samo tutaj, wystarczy pobrać wersję beta Xcode, aby zobaczyć, czy zostanie to naprawione. Używam iOS 12 beta, a następnie uaktualnienia do wersji GM, ponieważ GM jest wersją wydaną, nie ma innej aktualizacji do pokazania. Następnie aktualizuję do Mojave (nie w wersji beta), kontynuuję połączenie. Aktualizacja do iOS 12.0.1 nadal pojawia się często.
ooops,

1
Ta odpowiedź nie działała dla mnie. Ale oto, co robi: podłączam kabel iPhone'a do niezasilanego 4-portowego koncentratora USB, który jest podłączony do portu USB mojego Macbooka Pro. IPhone ładuje się wolniej, ale pętla jest zepsuta. (problemy zarówno z iPhone'em 5s, jak i iPhone'em XS, Macbook Pro w połowie 2015 r., Mojave / 10.14)
Jake Berger,

2

Otrzymałem ten błąd dzisiaj. Mam macOS Mojave i iOS 12 na iPhonie X. Używałem telefonu z komputerem Mac przez wiele minut, a następnie zamknąłem pokrywę (spałem w maszynie) i otworzyłem ją kilka minut później, i wtedy pojawił się komunikat ( pierwszy). Podobnie uznałem wyskakujące okienko za podejrzane.

Wygląda na to, że Apple ma pewne błędy w oprogramowaniu MobileDeviceUpdater, które powodują fałszywe wyświetlanie tego komunikatu.


1

Dzieje się tak w przypadku MacBooka Pro z systemem High Sierra 10.13.6 oraz iPhone'a X i iPada Pro z systemem iOS 12.1. Wsparcie Apple powiedziało mi, że rozwiązaniem jest aktualizacja do macOS Mojave, ale nie chcę w tej chwili aktualizować całego systemu operacyjnego. Błąd występuje tylko sporadycznie. Inne osoby zgłosiły, że próba użycia innego kabla Lightning może działać lub że błąd występuje tylko wtedy, gdy telefon jest naładowany poniżej określonego poziomu naładowania baterii.


0

Jest to wynik instalacji Xcode 10 Beta 1, o ile mi wiadomo. To już nie występuje.


1
Ostatnio mi to przyszło do głowy.
JBis

Nie mam zainstalowanego Xcode i nadal się pojawia.
Alex

@Alex Czy korzystasz z najnowszych wersji oprogramowania?
Ezekiel Elin

Tak, jestem. Zarówno iOS, jak i macOS są aktualizowane do najnowszych (stabilnych) wersji.
Alex

3
Zdarzyło się teraz po podłączeniu urządzenia iOS 12 (release) do macOS high sierra. Mam zainstalowany Xcode 9.
Jonny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.