Jak skanować / naprawiać uszkodzone sektory na podłączonym USB Ext HD, nawet jeśli SMART nie jest obsługiwany bez narzędzi zakupowych


1

Upuściłem zewnętrzny dysk twardy Seagate 2 TB na podłodze. Wydaje się, że działa dobrze. Ale chcę skanować w poszukiwaniu złych sektorów, aby być bezpiecznym. Używam tego napędu dla wszystkich moich TimeMachine kopie zapasowe.

The „aplikacja macOS do wyświetlania statystyk użycia zewnętrznego dysku twardego?” post dotyczy sprawdzania dysku twardego i posiada narzędzia, które można kupić (zalecane przez społeczność) lub rzeczy, które można wypróbować i które nie działają.

Na komputerze z systemem Windows można wykonać dowolny podłączony dysk, uruchomić scandisk na nim i wykryć / naprawić uszkodzone sektory. Czy można to zrobić dla mojego dysku na komputerze Macintosh (bez kupowania narzędzi innych firm)?

Więcej informacji:

  • Narzędzie dyskowe - & gt; Info mówi, że status SMART jest „nieobsługiwany”.
  • Dysk jest sformatowany jako HFS

W skrócie - wysyłanie komend AT do napędu zależy od kontrolera USB-SATA. Jeśli nie jest obsługiwany, żadne oprogramowanie nie będzie w stanie uzyskać statusu SMART.
Allan

Oto rubryka: większość tutaj wydaje się zgadzać z tobą. Ale myślę, że właśnie znalazłem sposób na rozwiązanie tego problemu. Niestety, nie mogę go opublikować jako odpowiedzi na moje własne pytanie, ponieważ społeczność zdaje się, że zamknęła to, zaznaczając ją jako dupe, a moja edycja wydaje się nie naprawiać tego. Odpowiedź została znaleziona w poście na OSX Daily. Okazuje się, że jeśli przejdziesz do narzędzia dyskowego, kliknij „Pierwsza pomoc” - zapyta, czy chcesz „sprawdzić wolumin pod kątem błędów i naprawić je, jeśli to konieczne”. powiedz tak, a po pewnym czasie otrzymasz raport. Myślę, że to może być odpowiedź.
TMWP

W połączonym dupe dostarczam linki do 2 narzędzi, które zrobią to, czego szukasz. Mimo to całe pytanie dotyczy statusu SMART ....
Allan

@ Allan - z szacunkiem - pytanie naprawdę brzmi, jak zabrać jak HD, na Maca, nie kupując niczego dodatkowego, i skanować / naprawiać złe sektory. Mój poprzedni komentarz ma odpowiedź, na którą w końcu natknąłem się, ale w kontekście „duplikatu” wskazanego nie miałoby to sensu. Odpowiedzi „dupe”, gdy próbowano - albo nie działały, albo wymagały zakupu jakiegoś narzędzia. Czy jest jakiś sposób, w jaki powinienem dalej przeredagować to pytanie, abym mógł wysłać odpowiedź, aby pomóc innym?
TMWP

Spróbuję jeszcze jednej edycji, a jeśli społeczność nadal nalega na „dupe”, pozwolę temu odejść.
TMWP

Odpowiedzi:


1

Ten artykuł na osxdaily ma wiele dobrych informacji, które dotyczą tego problemu. Proces odnoszący się do tego pytania:

  1. Użyj komputera Mac Disk Utility
  2. W interfejsie użytkownika kliknij First Aid
  3. Zostaniesz zapytany: „sprawdź ilość błędów i napraw je w razie potrzeby”
  4. Tak - uruchamia ten proces
  5. Nie - anuluje operację

Pojawi się okno GUI, które daje Ci status, ponieważ uruchamia wiele testów dysku twardego. W moim przypadku dysk twardy był czysty, a raport nic nie mówił o sektorach, ale wskazywał, że mój dysk twardy działa prawidłowo. Podał szczegółowe informacje o wielu uruchomionych kontrolach, po prostu brak tekstu o sektorach.

Ktoś z dyskiem twardym z uszkodzonymi sektorami musiałby spróbować tego, aby zobaczyć, co robi i co mówi, gdy problem zostanie znaleziony w sektorze.


0

Na ogół nie można uzyskać statusu SMART dysku w zewnętrznej obudowie. Niektóre przypadki będą go obsługiwać, inne tylko z oprogramowaniem dostarczonym przez dostawcę.

Ale SMART nie jest aż tak przydatny. Dobrze jest poinformować Cię, że dysk ma problem, nie tak dobry, aby powiedzieć, że dysk może mieć problem wkrótce. A złe sektory w nowoczesnych (XXI wieku) dyskach są już zmapowane przez kontroler dysków - każdy sektor, który nie czyta niezawodnie, zostanie po prostu zmapowany do sektora zapasowego i nie będziesz o tym wiedział.

Czy Seagate był uruchomiony, gdy został usunięty? Jeśli nie, nie ma problemu. Zaprojektowano je, aby po wyłączeniu miały niewielkie nadużycia. Jeśli tak, a zdołasz wykryć nawet jeden uszkodzony sektor, po prostu wymień dysk. Każdy zły sektor, który dociera do poziomów użytkownika, oznacza, że ​​dysk nie zawiera części zamiennych, a to prawdopodobnie dlatego, że upadek głowy spowodowany upadkiem powoduje teraz przeciąganie kawałka metalu po całym talerzu.

Krótko mówiąc, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do niezawodności wirujących napędów w dzisiejszych czasach, najbardziej ekonomiczną trasą jest jej zastąpienie. Przy cenie 25-60 USD za terabajt po prostu nie warto tracić czasu na weryfikację dysku.


Dysk był uruchomiony, gdy go upuściłem. Na moim starym komputerze z systemem Windows 7 mogłem użyć scandisk do podłączenia wszystkich uszkodzonych sektorów. Miałem nadzieję zrobić to samo na moim nowym komputerze Mac na tym dysku. Jak to jest teraz w formacie HSF Mac, aby to zrobić, potrzebne byłoby działające narzędzie Mac.
TMWP

Skopiuj swoje dane na nowy dysk i złom ten. Prawie na pewno spowodowałeś awarię głowy, co oznacza, że ​​będzie po prostu gorzej.
david
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.