Jak otworzyć menu kontekstowe z klawiatury komputera Mac?


74

W systemie Windows można nacisnąć Shift+, F10aby uzyskać dostęp do „Menu kontekstowego”. Ale podobne działanie klawiatury wydaje się niemożliwe na Macu. Jedna potencjalna aplikacja ...

Kiedy popełniam błąd ortograficzny w dokumencie, Lion daje mi możliwość poprawienia błędu poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy (lub kliknięcie z wciśniętym klawiszem Ctrl, stuknięcie dwoma palcami itp.) W błędnie napisane słowo i wyświetlenie menu kontekstowego.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak mogę otworzyć to menu za pomocą klawiatury? Czy można uzyskać dostęp do menu kontekstowego z klawiatury komputera Mac?


W Firefoksie control-space otwiera menu kontekstowe - ale, co ciekawe, nie zawiera opcji pisowni podczas wywoływania w ten sposób!
Ken

Nie mogę go otworzyć za pomocą ctrl-space, ale rzeczy mogły się bardzo zmienić od 2012 roku
jocull

Odpowiedzi:


39

@emmby

Ilekroć widzę to pytanie w Internecie lub zadaję je komuś ... ludzie zawsze źle rozumieją. Może dlatego, że nie są użytkownikami systemu Windows lub użytkownikami systemu Windows, którzy nie używają skrótów klawiaturowych.

Zawsze mam to samo pytanie, ale jeszcze nie znalazłem odpowiedzi.

W systemie Windows, kiedy używamy skrótów klawiaturowych, najczęściej używamy klawisza Menu na klawiaturze Windows (zobacz ten obrazek):

Klawisz Menu na klawiaturze Windows<== to jest klawisz Menu

Po naciśnięciu tego klawisza Menu system operacyjny przyjmie, że kliknąłeś podświetlony / aktywny element prawym przyciskiem myszy, a następnie wyświetli menu kontekstowe, nawet jeśli wskaźnik myszy nie wskazuje podświetlonego elementu.

Wygląda na to, że tej funkcji brakuje w Mac OS. I niezależnie od sugerowanych rozwiązań, nawet Włącz klucz myszy , zawsze wymaga najpierw skierowania / przesunięcia wskaźnika myszy do elementu, co nie ma znaczenia. Jeśli muszę użyć skrótu klawiaturowego, aby otworzyć menu kontekstowe podświetlonego elementu, dlaczego muszę ponownie przesunąć do niego wskaźnik myszy również <== przepraszam .. to nie jest skrót !!


27

Menu kontekstowe można przede wszystkim otworzyć tylko prawym przyciskiem myszy. Ale w ustawieniach Universal Acces w Preferencjach systemowych możemy kontrolować klawisze myszy za pomocą klawiatury numerycznej. Po aktywacji kliknięcie prawym przyciskiem myszy można uzyskać za pomocą Ctrl+ 5na klawiaturze numerycznej lub Fn+ Ctrl+ ina laptopie. Umożliwi to „kliknięcie prawym przyciskiem” słowa.

Przejdź do Preferencji systemowych -> Uniwersalny dostęp -> Mysz -> Włącz klawisze myszy (WŁ.) Przejdź do Preferencji systemowych -> Uniwersalny dostęp -> Mysz -> Włącz klawisze myszy (WŁ.)

Znalezione na: https://stackoverflow.com/a/11238186/1919382


16
Chociaż to działa, otwiera menu kontekstowe kursorem myszy, a nie kursorem tekstowym.
Uri

@ Uri, to co mówisz jest poprawne. Ale podczas pisania kursor myszy znika, a menu otwiera się przy kursorze tekstowym.
CousinCocaine

2
Hmm, dla mnie to nie działa. Kursor myszy ponownie pojawia się w ostatnim miejscu. Postanowiłem po prostu użyć skrótów sprawdzania pisowni, aby rozwiązać ten problem ( cmd + :)
Uri

Co z zewnętrzną klawiaturą - która nie ma klawisza <fn>?
javadba,

Ctrl 5, jak mówi moja odpowiedź
CousinCocaine,

4

Blisko do tego, o co prosiłeś, jest włączenie automatycznej korekty pisowni poprzez:

a następnie pozostań kursorem na końcu źle napisanego słowa, aby uzyskać sugestię korekty stylu iOS:

następnie za pomocą strzałek w dół i strzałek w lewo / w prawo możesz wybrać właściwe słowo.


co dziwne, mam to włączone, ale nie mogę wyświetlić menu iOS
emmby

@emmby Nie działa w przypadku niektórych aplikacji, takich jak Google Chrome ..
nuc

4

Jeśli zaznaczyłeś opcję „poprawna pisownia automatycznie” i nie wydaje się, aby działała, być może próbujesz jej w nieobsługiwanej aplikacji. Np. Mogę korzystać z tej funkcji w TextEdit i Pages, ale nie np. FireFox lub SublimeText 2 (dwie z moich najczęściej używanych aplikacji).

Ponieważ spędziłem zbyt wiele czasu na szukaniu, nie znalazłem żadnego sposobu na uzyskanie sugerowanych pisowni z menu kontekstowego za pomocą samych klawiszy. Najlepszą opcją, jaką do tej pory znalazłem, jest użycie kciuka na tabliczce dotykowej w celu ustawienia myszy, a następnie przytrzymanie ctli stuknięcie (ponownie kciukiem). Trwa to trochę dłużej ze względu na potrzebę pozycjonowania, ale przynajmniej mogę trzymać palce w głównym rzędzie.

Uważam, że to niewygodne dotrzeć do ctlprzycisku, więc użyłem KeyRemap4MacBook (który zwykle niesamowite i wolne), aby dostosować układ, aby caps lockbyć ctl. KeyRemap pozwoli ci także przypisać ctl + clickkombinacje przycisków, więc nie musisz dotykać / klikać.


4

PRAWIE ROZWIĄZANE

Mam to rozwiązanie do pracy w niektórych aplikacjach (takich jak Finder, TextEdit, Firefox, ...), ale nie w innych (takich jak Outlook, Chrome, ...)

„Kliknięcie kontekstowe” można odwzorować na kombinację klawiszy / kombinacji klawiszy przy użyciu wszystkich natywnych funkcji systemu Mac OS X (dzięki dziedzictwu NeXT / OPENSTEP). Jednak rozwiązanie jest dość techniczne „pod przykrywką” i może zająć trochę prób i błędów, aby go uruchomić.

Przeczytaj o Key Bindings tutaj i postępuj zgodnie z niektórymi instrukcjami, aby utworzyć własny plik ~ / Library / KeyBindings / DefaultKeyBinding.dict .

Wiązania klawiszy mapują klucze (lub kombinacje klawiszy) na „Respondery” w systemie tekstowym. Tutaj znalazłem obiekt odpowiadający dla rightMouseDown i „magiczny ciąg” dla mojego pożądanego klucza docelowego (F13) z tego adresu URL: osxnotes.net/keybindings.html

Mój ~ / Library / KeyBindings / DefaultKeyBinding.dict wygląda następująco

{
    /* Context Menu */
    "^\Uf710" = "rightMouseDown:";  /* Ctrl-F13 */
    "^;" = "rightMouseDown:";       /* Ctrl-; */
}

Teraz powinienem być w stanie nacisnąć Ctrl-F13 lub Ctrl-; aby uzyskać menu kontekstowe.

UWAGA: Musisz zamknąć aplikację i uruchomić ją ponownie, aby zmiany zostały odebrane. (Pracował dla TextEdit w 10.10) W przeciwnym razie wyloguj się i zaloguj ponownie.


Wypróbuj teraz. Nawet jeśli to nie działa, to była interesująca informacja. Skomentuje ponownie, czy to działa dla mnie w Finderze.
javadba,

1
Niestety nie działa. Próbowałem tego w TextEdit na El Capitan.
javadba,

4

W przypadku Word 365 na Mojave , kombinacja „Shift” + „F10” załatwia sprawę. Jeśli masz MBP na pasku dotykowym, musisz nacisnąć klawisz „fn”, aby wyświetlić klawisze funkcyjne.


Wydaje się, że robi to samo w LibreOffice
unhammer

3

Możesz użyć narzędzia Better Touch, aby skonfigurować dowolną kombinację stuknięcie / przesunięcie / kliknięcie / klawisz do kliknięcia prawym przyciskiem.


3
Ale po prostu wykona drugie kliknięcie na bieżących współrzędnych kursora, a nie wyświetli menu kontekstowego dla wyboru dokonanego za pomocą klawiatury.
Lri

Masz rację, istnieją opcje wywołania adresu URL lub skryptu z zaznaczonym tekstem, i założę się, że możesz przekonać programistę, aby również dodał tę funkcję.
Ali

Mam (i looooooove) Better Touch Tool, a programista jest cholernym magikiem. Ale w tym konkretnym przypadku używam Alfreda , który jest moją jedyną niezbędną aplikacją na komputery Mac, zaraz po BTT.
Wildcard,

3

Spróbuj nacisnąć [fn] + [SHIFT] + [F10]

Wydaje mi się, że większość okien na klawiszach F Maca można nazwać w ten sposób.

Twoje zdrowie!


2
to nie działa dla mnie
dwightk

dla mnie też nie działa ...
Tivoni

działa na Mac OS X El Capitan
David Hofmann

nie działa dla mnie
RockyMM

Co to ma zrobić?
javadba,

3

Używam Alfreda z przepływem pracy RightClick .

Zmapowałem Option + CMD + Enter, aby uruchomić kliknięcie prawym przyciskiem myszy w aplikacji na pierwszym planie.

RightClick działał tylko w Finderze, ale został poprawiony do pracy w większości aplikacji.


1
Lub po prostu skorzystaj z funkcji Akcje plików , która jest wbudowana bezpośrednio w Alfred, zamiast wymagać dodatkowej instalacji przepływu pracy. Tak czy inaczej, musisz kupić Powerpack.
Wildcard

1
@Dzika karta. Różni się od funkcji akcji pliku. RightClick to globalny skrót, który uruchamia kliknięcie prawym przyciskiem myszy w bieżącej aplikacji za pomocą AppleScript. Funkcja akcji pliku wymaga otwarcia paska wyszukiwania, wyszukania pliku, a następnie wybrania akcji pliku.
jrobichaud

Ma trochę opóźnienia, zanim pojawi się menu, ale to najlepsze rozwiązanie, jakie znalazłem! Działa również w wózku widłowym.
Pavel Alexeev

2

Czuję twój ból ... Najlepszą pracą, jaką znalazłem, jest cnet. Jeszcze tego nie próbowałem, ale planuję. W przeciwieństwie do prawdziwego menu kontekstowego, wymaga to spojrzenia w lewy górny róg na szukane polecenia, ale może nadal wystarczyć, aby zapewnić funkcjonalność, której szukasz. http://www.cnet.com/news/access-menus-via-the-keyboard-in-os-x/


2
Proszę nie publikować linków do artykułów w innych miejscach w Internecie. To nie jest dobra odpowiedź. Zapoznaj się z wytycznymi odpowiedzi tutaj: apple.stackexchange.com//help/how-to-answer
conorgriffin2

Cmd-shift-:Otwiera dla mnie „Pisownię i gramatykę” w Chrome za pomocą El Capitan. Jest to niezgrabna pomyłka, ale teraz mogę sprawdzić pisownię.


1

Oto moje rozwiązanie na Github . To jest mały AppleScript, który napisałem, klikając z wciśniętym klawiszem Control, który możesz przypisać do wybranego klucza za pomocą wybranej aplikacji narzędziowej skrótu.


1

W moim ustawieniu (zewnętrzna klawiatura PC, Karabiner Elements i pojedyncza aplikacja, na której mi zależy), ponownie przypisałem klawisz Menu PC (Karabiner widzi to jako „ application”) do klawiatury numerycznej.

Aplikacja (CLion) ma możliwość mapowania skrótów klawiszowych i obsługuje menu kontekstowe dla ukierunkowanych elementów sterujących, więc zamapowałem klucz w aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.