Czy macOS Mojave (10.14) obsługuje aplikacje 32-bitowe?


10

Według Apple , aplikacje 32-bitowe wkrótce utracą wsparcie. Podczas otwierania 32-bitowych aplikacji w systemie macOS High Sierra zostałem wyświetlony komunikat informujący, że w przyszłych wersjach systemu macOS aplikacja nie będzie obsługiwana. Podobnie było z wiadomościami na iOS 10, gdy otwierane będą wkrótce nieobsługiwane aplikacje. Te aplikacje utraciły obsługę w systemie iOS 11. Czy zatem macOS Mojave, przyszła wersja systemu macOS, obsługuje 32-bitowe aplikacje i umożliwia ich otwieranie i używanie?


Apple może wyłączyć 32-bitową obsługę High Sierra - nie ma innego powodu niż społeczny, dlaczego nie wprowadzają tam również niewielkiej zmiany. Właśnie dlatego wyjaśniliśmy przyczyny techniczne, w przeciwieństwie do poparcia w tym momencie decyzji wyłącznie ludzkiej.
bmike

Odpowiedzi:


10

W stanie Unii potwierdzono, że ostateczna wersja systemu macOS 10.14 Mojave obsługuje 32-bit i będzie to ostatni system macOS, który będzie go obsługiwał.

Od https://www.macstories.net/news/macos-mojave-a-roundup-of-all-the-little-things/

Ostateczna wersja do obsługi aplikacji 32-bitowych. Podczas prezentacji o stanie Unii Apple potwierdziło, że Mojave będzie ostatnią wersją systemu macOS obsługującą aplikacje 32-bitowe. Gdy użytkownik próbuje otworzyć 32-bitową aplikację, Mojave wyświetla obecnie jednorazowe ostrzeżenie, że aplikacja nie będzie działać w przyszłych wersjach systemu macOS.

Lub obejrzyj wideo Platformy o stanie Unii na https://developer.apple.com/videos/play/wwdc2018/102/


Czy możesz podać link?
JBis

5
@Josh, Obejrzyj wideo Platforms State of the Union - WWDC 2018. developer.apple.com/videos/play/wwdc2018/102
Nimesh Neema

10

tak

Począwszy od systemu macOS Mojave (10.14) beta 9, system macOS Mojave DOES obsługuje aplikacje 32-bitowe. Podczas otwierania tych aplikacji zobaczysz okno dialogowe z podobnym komunikatem od High Sierra (patrz poniżej) informujące, że „Ta aplikacja nie będzie działać z przyszłymi wersjami systemu macOS”, ale po kliknięciu „Ok” aplikacja zostanie otwarta.

Na przykład próbowałem otworzyć starą wersję przeglądarki Firefox (3.16.14 z 2010 r.), Która jest 32-bitowa, i dostałem ten komunikat

Po naciśnięciu „Ok” otworzył się

Przepraszam za hiszpański, tylko wersję, którą mogłem znaleźć.


1
Zedytuje tę odpowiedź, gdy wersje beta będą kontynuowane do ostatecznej wersji. I prawdopodobnie oznaczy jako odpowiedź, gdy finał zostanie wydany.
JBis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.