Czy możesz zaktualizować system do macOS 10.14 (Mojave) bez konwersji na APFS?


13

Podczas WWDC 2018 ujawniono macOS 10.14 lub macOS Mojave. Obecnie używam macOS Sierra (10.12) i nie mogę się doczekać uaktualnienia do macOS Mojave po jej wydaniu. Zastanawiałem się, czy będzie możliwa aktualizacja do macOS Mojave bez konwersji na APFS, podobnie jak ta sztuczka z OS X Daily na temat uaktualnienia do macOS High Sierra (10.13) bez konwersji na APFS za pomocą polecenia /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/startosinstall --converttoapfs NO.


4
Głosuj na zamknięcie ze względów jakościowych, a nie tylko dlatego, że temat jest wersją beta. apple.meta.stackexchange.com/questions/2707/... Należy również zdawać sobie sprawę, że ludzie prawdopodobnie będą honorować NDA, więc może siedzieć bez odpowiedzi (co jest w porządku) lub odpowiadać spekulacjami (co nie jest w porządku, ale nie jest czymś, co możemy patrolować ze 100% wydajnością, ale ludzie mogą głosować)
bmike

@bmike Thanks! Nie wiedziałem, że pierwotnie obowiązywał zakaz lub że zakaz został zniesiony. To chyba dobre pytanie. Również jeśli ludzie złamią NDA, czy odpowiedź / komentarz zostaną usunięte?
JBis

Nikt nie może odpowiedzieć na pewno, dopóki Mojave nie zostanie oficjalnie wydana. Nawet jeśli funkcja jest (lub nie jest) w niektórych wersjach beta, Apple może to zmienić w dowolnym momencie.
nohillside

Wow ponad 2500 wyświetleń z 4 głosami pozytywnymi i 1 głosowaniem pozytywnym na odpowiedź (ja)? Dajcie spokój ludzie. Jeśli okaże się pomocny, proszę zaznaczyć pytanie i odpowiedź pomocna .
JBis

1
Z tego, co przeczytałem gdzie indziej, może być potrzebne rozszerzenie: „Czy możesz uruchomić Mojave z HFS + i odpowiednio go zaktualizować ”?
LаngLаngС

Odpowiedzi:


5

Obecnie wydaje się bardzo trudne, ale możliwe do uaktualnienia do Mojave, ale nie bezpośrednio.
Obecnie wydaje się bardzo, bardzo trudna, ale możliwa do zaktualizowania (w) Mojave.

Podobnie jak w przypadku unikania konwersji APFS przy aktualizacji High Sierra , tylko tym razem musisz wybrać trasę klonowania.

Ale jest na to kilka problemów.

Mojave uruchomi się z HFS +, po zainstalowaniu na nim.

Instalator przekonwertuje dysk, na którym jest instalowany, bez względu na wszystko. Zniknęła opcja wiersza polecenia pomijania konwersji. Apple naprawdę chce wymusić przyjęcie APFS.

Oznacza to, że musisz zainstalować Mojave na osobnym woluminie, który będzie wtedy w formacie APFS. Następnie należy ponownie sformatować wewnętrzny dysk główny, który jest prawdziwym celem Mojave, jako HFSplus. Teraz sklonuj zewnętrzny wolumin do celu.

Uruchom ponownie w Mojave –– i zachowaj dysk zewnętrzny jako muł.

Ponieważ jest to obecnie prawdziwy haczyk:
aplikacja App Store (pierwotna aktualizacja oprogramowania) obecnie nie będzie działać, gdy Mojave zostanie uruchomiona z HFSplus. Uruchomi się i zaktualizuje poprawnie, gdy działa na APFS.
Oznacza to, że przy aktualizacjach systemu musisz ponownie uruchomić muła APFS, zaktualizować tam, a następnie ponownie zainstalować zaktualizowaną Mojave na wewnętrznym dysku roboczym (być może przez inteligentne wykluczenie folderu / Users?).

Nie jest jasne, co jeszcze mogłoby złamać tę metodę. Wydaje się działać „dobrze” pod względem funkcjonalności i wydaje się działać jeszcze lepiej dzięki HFSplus.
Ale procedura jest bardziej niż uciążliwa.

Apple może zrobić dwie rzeczy w przyszłości:

 1. Całkowicie wyłącz bootowanie z HFS +.
 2. Włącz aktualizację na HFS +

Jeśli zależy ci na tym drugim, tak jak ja, napisz do Apple, że chcesz tę funkcję. Szybko, pilnie, jest to obowiązkowe.


Od pewnego czasu ludzie z powodzeniem uruchamiają macOS z dysków rozruchowych ZFS. Spodziewam się, że HFS będzie nadal możliwy, choć w hacky / kruchy sposób. openzfsonosx.org/wiki/ZFS_on_Boot
Wowfunhappy

@LangLangC Znowu nie jest to odpowiedź na pytanie - jest to obejście / hack, a nie „aktualizacja” do Mojave, jak twierdzisz. Odpowiedź brzmi nie." Być może możesz rozpocząć odpowiedź od: „Nie, nie ma sposobu na aktualizację bez konwersji, jednak w celu obejścia tego problemu możesz zaktualizować przy zachowaniu nienaruszonego APFS, a następnie sklonować na wolumin HFS +”.
oemb1905

O dziwo, jeśli jest to obejście / hack, które oznacza „możesz”, to jest to odpowiedź na pytanie! Jeśli nawet oemb1905 tak mówi, nawet nie bez nieporozumień, jestem coraz bardziej pewny siebie.
LаngLаngС

9

Nie

(przynajmniej nie jest to możliwe w wersji beta 1)

--converttoapfsnie jest rozpoznaną opcją w startosinstall.

Wizerunek


Ciekawe, że istnieje opcja „--eraseinstall”, która zauważa, że ​​wymaga APFS ... Zgaduję, że to błąd, APFS jest opcjonalny w przepływie pracy GUI lub domyślnie nie próbuje już aktualizacji.
bjb,

1
@JBis Myślę, że możesz teraz oznaczyć to jako odpowiedź.
Marc

@JBis Myślę, że możesz teraz oznaczyć to jako odpowiedź (2).
oemb1905

3

Wystarczy postępować zgodnie z tym postem https://www.insanelymac.com/forum/files/file/944-mojave-mbr-hfs-firmware-check-patch/ , działa dla mnie i mam taką samą konfigurację jak ty (10.12 przygotowanie do aktualizacji do 10.14).

OK, oto szczegóły dotyczące powyższego linku:

 1. Pobierz załącznik o nazwie MBR-Auto-Method14-20181003.dmg z powyższego linku (wymaga zalogowania się, a rejestracja jest bezpłatna).
 2. Otwórz pobrany plik i rozpakuj OSInstaller.MBR.10.14.0.18A391 w tym pliku DMG.Krok 2
 3. Otwórz Narzędzie dyskowe, utwórz nową partycję o pojemności co najmniej 2,5 GB. Będzie on później używany jako dysk rozruchowy instalatora MBR.Krok 3
 4. Otwórz rozpakowany folder, kliknij dwukrotnie 14 MBRinstallerMaker, wprowadź hasło, aby uzyskać dostęp do katalogu głównego. Teraz przeciągnij instalator Mojave pobrany z App Store do terminalu. Step4_1Następnie przeciągnij nową partycję (dysk rozruchowy instalatora MBR) utworzoną w kroku 3. Krok 4_2Na koniec przeciągnij partycję, którą zainstalowałeś macOS do terminala. Krok 4_3W takim przypadku instalacja odbywałaby się na partycji, na której zainstalowano system macOS. Mianowicie zaktualizowałoby to system macOS zamiast nowej instalacji. Naciśnij dowolny klawisz, aby wykonać proces instalacji, a Bob to wujek, Fanny to ciocia! Jeśli korzystasz z dysku SSD, ukończenie go powinno zająć mniej niż 10 sekund.
 5. Teraz uruchom ponownie system i przytrzymaj klawisz opcji, aby uruchomić 1014 MBR18A391. Automatycznie zakończy resztę instalacji.

1
Po pierwsze, witaj w Ask Different i dziękuję za odpowiedź. :) Niestety, krótkie odpowiedzi, takie jak ta, nie dostarczają wystarczająco dużo szczegółów ani kontekstu, aby pomóc wielu użytkownikom. I samo podanie linku nie jest zbyt pomocne, ponieważ może nie działać w przyszłości. Zamiast tego, czy możesz edytować swoją odpowiedź (pod nią znajduje się link edytuj ), aby dołączyć streszczenie treści, do której linkujesz? To sprawi, że twoja odpowiedź będzie bardziej samodzielna i pomoże zachować ją dla innych użytkowników w przyszłości.
Monomeeth

1

TAK, ale nie aktualizacja ... (i naprawdę nie jest przyjazna dla użytkownika)

Jest to faktycznie możliwe w dziwny sposób, a App Store nadal działa. (udało się zainstalować GarageBand, nie testowałem bardziej złożonego oprogramowania)

Oto następujące kroki, które pozwoliły uzyskać działającą Mojave na HFS (i można ją klonować za pomocą DeployStudio

 1. Uzyskaj zewnętrzny dysk twardy, na którym chcesz zainstalować system macOS Mojave
 2. Uruchom na dysku, zakończ instalację, utwórz konto
 3. Uruchom ponownie, upewnij się, że wszystko działa (teraz będzie w APFS)
 4. Podłącz zewnętrzny dysk twardy na osobnej maszynie i uruchom konwerter APFS na HFS Paragon Software (wiem, że jest to oprogramowanie innej firmy, ale jest bezpłatne i całkiem dobrze sobie radzi)
 5. Uruchom z dysku zewnętrznego (teraz w formacie HFS)
 6. Użyj dowolnego narzędzia do obrazowania, które działa (DeployStudio dla mnie) i skopiuj obraz na docelowym komputerze Mac

I voila! Masz teraz działającą Mojave na dysku sformatowanym w systemie plików HFS. Jako bonus, możesz nawet wdrożyć obraz za pomocą DeployStudio!

To może nie być najłatwiejszy sposób na osiągnięcie tego, ale działa. (i jak do tej pory nie ulega awarii?)


-1

Można to osiągnąć, usuwając dysk twardy / SSD i instalując macOS zewnętrznie za pomocą kabla USB do SATA.


2
czy to jest przetestowane czy tylko teoretyczne?
JBis

@Antonio Instalacja za pomocą adaptera USB-SATA nie pomoże. Właśnie to zrobiłem i jest to APFS.
Max Mustermann,

@MaxMustermann, wygląda na to, że ta informacja jest nieaktualna
Antonio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.