Dotknij ID, gdy „chce wprowadzić zmiany”


Odpowiedzi:


35

Aby sudo mogło akceptować Touch ID w celu uwierzytelnienia, musisz skonfigurować system wtykowych modułów uwierzytelniających (PAM) tak, aby akceptował moduł uwierzytelniania Touch ID.

Edytuj /etc/pam.d/sudoi dodaj następujące elementy na początku listy:

auth    sufficient  pam_tid.so

Gdy osascript „chce wprowadzić zmiany”, prawdopodobnie z powodu modyfikatora „z uprawnieniami administratora”, używa tego samego uwierzytelnienia, co „sudo”.

Wpływa to na działanie uwierzytelniania w sudo, nie tylko podczas używania AppleScript. Zobaczysz teraz monit Touch ID podczas korzystania z sudo w wierszu poleceń, np. W terminalu, lub podczas korzystania z innych aplikacji, które wymagają podniesienia uprawnień za pomocą sudo.

                      Dotknij okna dialogowego ID na ekranie, aby wprowadzić zmiany

              Pasek Touch Bar monituje o uwierzytelnienie


Czy to znaczące, że tabulatory są używane jako separatory zamiast spacji? Źródło tej odpowiedzi używa tabulatorów, ale podczas kopiowania / wklejania z StackOverflow otrzymujesz spacje.
BallpointBen

@BallpointBen Działa dowolna niezerowa biała spacja, tabulatory lub spacje. Możesz użyć spacji, aby wyrównać tekst z istniejącymi „kolumnami” w pliku.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.