Lepszy sposób na usunięcie smaru z klawiatury ze zwykłej klawiatury MacBooka Air?


20

Plama tłuszczu na czarnej klawiaturze wygląda okropnie. Jakie są zalecane kroki w celu usunięcia smaru?

Znalazłem kilka postów online sugerujących czysty alkohol jako rozpuszczalnik. (jedno takie forum CNET )

Czy ta rada jest godna zaufania?


Tak, stało się z klawiaturami Macbooka unibody. Nadal dostaję ładną klawiaturę od osoby spoza unibody :-)
gentmatt,

Właściwie nie rozumiem, w jaki sposób alkohol powinien tu pomóc. Czy miękka powierzchnia nie jest raczej wynikiem usuwania szorstkiej powierzchni z drobnego pyłu? Czyszczenie pomogłoby tylko wtedy, gdy smar pozostanie na klawiaturze. Ale kiedy patrzysz w bok na klawiaturę, czy widzisz, że klawiatura ma trochę - bardzo mało - wgniecenie tam, gdzie jest gładkie? To potwierdziłoby pierwszą myśl.
gentmatt,

Który model MacBook Air? Podświetlane klawisze czy nie?
Daniel

Och .. żadnych podświetlanych klawiszy
ajreal

Po wyczyszczeniu sugeruję zdobycie Moshi Clearguard . Nie tylko utrzymuje klawiaturę w czystości (mam ją), jest również łatwy do czyszczenia i utrzymuje wodę i inne płyny na zewnątrz (od przypadkowego rozlania). Mam taki, kiedy moje dzieci są wystarczająco duże, by się rozlać, ale wciąż zbyt młode, aby zrozumieć, że muszą trzymać się z dala od mojego laptopa. Wspaniale!
Gio

Odpowiedzi:


20

Idealnym rozwiązaniem (które znalazłem po latach czyszczenia produktów Apple) nie jest bezpośrednie spożywanie alkoholu. Zamiast tego wymieszaj z wodą. Proporcja mieszania jest prosta:

  • Trzy części alkoholu izopropylowego
  • Siedem części wody

Używam zakrętki do butelki, trzy razy napełniam ją alkoholem, a potem siedem razy tą samą zakrętką (możesz użyć czegoś większego, jeśli chcesz więcej).

Dzięki temu rozwiązaniu możesz bezpiecznie wyczyścić wszystkie komputery Mac, a obecność alkoholu gwarantuje powolne, ale bezpieczne usuwanie tłuszczu bez pozostawiania typowych plam / pozostałości po alkoholu, które występują podczas używania czystego alkoholu. Również niskie stężenie sprawia, że ​​jest bezpieczniejszy wobec rzeczy, które mogą zostać uszkodzone przez użycie czystego alkoholu, takiego jak związki gumy lub ludzka skóra.

Do sporadycznego czyszczenia możesz użyć prostego, bezpłatnego i doskonałego narzędzia do czyszczenia klawiatury . Wszystko, co robi, to sprawi, że ekran stanie się czarny (abyś mógł go lepiej wyczyścić) i zablokuje klawiaturę, aby nie uruchamiać przypadkowych klawiszy podczas czyszczenia. Oczywiście zawsze możesz także wyłączyć komputer.

Jeśli chodzi o produkty takie jak iKlear i takie, są one w porządku, w rzeczywistości polecam zawsze mieć przy sobie butelkę iKlear, dobrze jest mieć, a ich małe mokre ręczniki są bardzo przydatne do szybkiego czyszczenia. Pamiętaj, aby nigdy nie używać papieru toaletowego / kuchennego, zamiast tego używaj „zatwierdzonych” ściereczek (takich jak iKlear, TomBihn itp.), „Mikrowłókna” są zaprojektowane tak, aby nie porysować twojej powierzchni.

Nie użyłbym czystego alkoholu.


Miałem komputery Mac wyczyszczone w kilku genialnych barach Apple, w których tkaniny były zwilżane tylko czystym alkoholem. Jest bardzo trudny dla skóry, ale nie sądzę, że byłby problematyczny gdziekolwiek poza ekranem. Następnie użyli iKlear lub wody na czystej szmatce, aby usunąć wszelkie dodatkowe pozostałości, więc być może proces jednoetapowy jest łatwiejszy?
bmike

Próbowałem używać mokrych ręczników bezalkoholowych, plamę tłuszczu można łatwo wytrzeć, wydaje się, jak dotąd, dobrym rozwiązaniem.
ajreal

@mike Odkryłem, że rozcieńczenie alkoholu w wodzie daje to, co najlepsze z obu światów, więc spróbuj i powiedz mi różnicę :) Zazwyczaj mam trudności z usuwaniem śladów alkoholu i tak, więc tak, to jest trochę " twarda woda ”lub„ miękki alkohol ”.
Martin Marconcini,

Słyszę ciebie i Sorbina o przebarwieniach, więc z pewnością nie powiem, że tego nie widzisz, po prostu moje doświadczenie polega na stosowaniu tych bezwodnych chusteczek izopropylowych TechSpray o zawartości 99,8% alkoholu przez lata i nigdy nie widziałem problemu kosmetycznego ani innego. Być może masz rację, że jest to kwestia twardości wody.
bmike

Mam MBP 2014 i bez względu na to, jak mocno szoruję i jak długo je zostawiam, roztwór alkoholu tak naprawdę nic nie zrobił. Co mogę zrobić?
tyteen4a03

4

Alkohol jest najlepszą odpowiedzią; rozpuszcza tłuszcz. Wyłącz, namocz szmatkę w izopropylu (co najmniej 70%) i delikatnie pocieraj klucze, aż będą czyste. Jako dodatkowy bonus alkohol zabije zarazki na klawiaturze, które są znane z ich gromadzenia.

Jak widać w artykule Jak czyścić produkty Apple , środki czyszczące na bazie alkoholu i amoniaku nie są szczególnie zalecane w przypadku wyświetlaczy i urządzeń z systemem iOS, ale nie są wymienione jako problematyczne na urządzeniach przenośnych i komputerach stacjonarnych.


Alkohol jest zawsze szkodliwy dla plastiku, na stałe wpływa na niego w widoczny sposób. Trzymaj się z dala od alkoholu.
sorin,

Ja osobiście (w domu) zawsze zaczynam od wody, potem iClear lub domowego roztworu 10-20 części wody i 1 części mydła do naczyń, a na końcu alkoholu. Byłem w środowisku pracy, w którym alkohol był używany wiele razy dziennie na klawiaturach MacBooka Pro i nigdy nie miałem tego spowodowania odbarwienia lub przedwczesnej awarii, odbarwienia wizualnego lub zużycia górnej obudowy / klawiatury.
bmike

Użyłem alkoholu, a wskazówka: klawiatura nie działała poprawnie przez dwa dni, niektórzy musieli dostać się do otworów.

0

Wypróbuj silikonową osłonę klawiatury z kbcovers.com. Doskonale sprawdzają się podczas pisania, zapobiegają przedostawaniu się kurzu i zanieczyszczeń między klawisze, a także zapobiegają tłustym klawiszom.


0

Właśnie usunąłem jedną z tych pokryw sylikonowych, które kupiłem, aby pozostawić nieskazitelną klawiaturę, aby ją odsprzedać, ale pozostawiła lepką pozostałość, którą teraz jestem tutaj, szukając sposobu jej usunięcia, ponieważ jabłko poleciło szmatkę + wodę nie wykonał pracy.


-1

Zaleceniem ze strony Apple jest używanie wilgotnych ściereczek (do czystej kuchni itp.);) Używam i działa świetnie!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.