Lewy i prawy pojedynczy cytat w dokumencie Pages


2

Właśnie zdałem sobie sprawę, że popełniłem duży błąd w jednym z moich dokumentów Pages: dla rzymskiej wersji tekstu hebrajskiego, aby przedstawić litery ayn i aleph, użyłem pojedynczych cudzysłowów lewy i prawy zamiast (na przykład) lewej i prawej kropki głośni, zgodnie z definicją w ISO 259-3.

Teraz Pages w sposób zrozumiały interpretuje pojedyncze cytaty jako pojedyncze cytaty i ustawia je w lewo lub w prawo, w zależności od logicznej prezentacji. W rezultacie mój tekst jest teraz bałaganem.

Najbardziej naturalnym pomysłem byłoby wykonanie dwóch następujących po sobie wymian, zastąpienie wszystkich lewych pojedynczych cudzysłowów lewymi ogranicznikami głośni i prawych pojedynczych cudzysłowów prawymi ogranicznikami głośni. Niestety wyszukiwarka Pages nie rozróżnia lewych i prawych pojedynczych cudzysłowów. Jakieś pomysły ?


2
Czy wyłączenie inteligentnych ofert pomaga? (Preferencje systemowe> Klawiatura> Tekst).
Drivec

1
@drivec Jest to bardzo pomocne, bardzo dziękuję. Działa jak urok na moim najnowszym komputerze Mac z High Sierra, ale z jakiegoś powodu nie działa na moim starszym komputerze Mac z Sierra i starszą wersją Pages.
Ewan Delanoy

Ciekawe, że starsze Pages i macOS mają problem z tym ustawieniem. Zamierzam iść naprzód i podam tę sugestię jako odpowiedź.
Drivec

Odpowiedzi:


1

Wyłączenie inteligentnych ofert może pomóc.

Przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura> Tekst i wyłącz „Użyj inteligentnych cudzysłowów i myślników”. Użyj inteligentnych ustawień cytatów i myślników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.