Dodawanie rozruchowej partycji diagnostycznych do iMaca 2010 (sans ODD) (fantazyjne pytanie Bootcamp)


2

Usunąłem napęd ODD z mojego iMaca z 2010 roku, zastępując go drugim dyskiem SSD. W tej chwili są trzy dyski: dwa dyski SSD i oryginalny dysk twardy o pojemności 1 TB.

moje dyski

Dysk 0 (pierwszy dysk SSD) uruchamia system Windows 7 (pierwotnie zainstalowany z DVD), dysk 2 (drugi dysk SSD) uruchamia się w High Sierra (instalowany z USB). W chwili obecnej oba systemy można uruchomić (przytrzymując klawisz Alt).

Chcę dodać następujące narzędzia do dysku 1 (HDD) (dostępne są obrazy ISO):

 • Instalacja systemu Windows

 • Partycja ratunkowa rozruchu Acronis. Jest to w zasadzie dostosowany Linux. Uruchamia się idealnie po nagraniu na DVD (ale nie ma już napędu DVD)

 • może diagnostyczny Linux LiveCD

Dysk twardy jest całkowicie pusty i można go podzielić na partycje i skonfigurować za pomocą narzędzi systemu Windows lub OSX. Tutaj jest pewna elastyczność.

Udało mi się skonfigurować rozruchową partycję instalacyjną systemu Windows, tworząc tabelę partycji MBR w systemie Windows, kopiując zawartość ISO, a następnie naprawiając sektor rozruchowy za pomocą bootsect.exe i oznaczając partycję jako aktywną. Daje to dodatkową opcję, gdy przytrzymasz klawisz Alt i uruchamia się instalacja systemu Windows poprawnie.

Jednak żadna metoda nie działała z obrazem Acronis. Próbowałem skopiować zawartość i ustawić ją jako aktywną. Próbowałem też „wypalić” go na partycji przy użyciu dd w Terminalu pod OSX. W najlepszym przypadku opcja „EFI Boot” pojawia się przy uruchomieniu, ale kliknięcie go po prostu zawiesza system.

Co zrobic nastepnie? Jakiego schematu partycji użyć? Jak przesłać zdjęcia?

Należy pamiętać, że uruchomienie iMaca na cokolwiek innego niż instalacja OSX z USB jest niemożliwe. (Tak, to prawda. Wypróbowałem każdą metodę i przepis na świecie.)

Odpowiedzi:


1

Użyłem menedżera partycji AOMEI do partycjonowania i klonowania, ale podobne oprogramowanie prawdopodobnie będzie równie dobrze.

 1. W systemie Windows sklonuj dysk 0 na dysk 1. Powoduje to powstanie innego systemu rozruchowego na dysku 1. Dysk 1 ma trzy podstawowe partycje (podobnie jak dysk 0).
 2. Utwórz czwartą ~ 10 GB partycję na końcu Dysku 1. Przypisz jej literę Z.
 3. Zamontuj ISO systemu Windows (używając Daemon Tools lub podobnego narzędzia), a następnie skopiuj zawartość do Z :.
 4. Otwórz wiersz polecenia, przejdź do zamontowanego obrazu, a następnie:

  cd \boot
  bootsect.exe /nt60 z:
  

  (jeśli zgłasza błąd, upewnij się, że Z: nie jest otwarty ani używany w dowolnym miejscu)

 5. Utwórz katalog _bootimages na Z :, i skopiuj wszystkie pliki ISO, z których chcesz uruchomić komputer.
 6. Pobierz EasyBCD i uruchom go.
 7. Dodaj wszystkie ISO do menu rozruchu, nadając im opisowe nazwy.
 8. Na karcie WinPE dodaj kolejny wpis. Nazwij to „instalacją systemu Windows 7” i wskaż Z: \ sources \ boot.wim.

Uruchom ponownie, przytrzymaj klawisz Alt i kliknij opcję „Windows” odpowiadającą Dyskowi 1. Pojawi się menedżer rozruchu. Gotowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.