Myślę, że mój akumulator MacBooka Pro został zastąpiony przez zespół serwisowy Apple. Jak to sprawdzić?


21

Podałem MacBooka Pro (15-calowy pasek dotykowy) do centrum serwisowego, aby wymienić klawiaturę. Teraz, gdy sprawdzam licznik cykli baterii, pokazuje „1”. Przedtem było to „82”.

Ponadto żywotność baterii wynosi teraz 4,5 - 5 godzin.

Czy istnieje sposób, aby sprawdzić, czy moja bateria została wymieniona, czy nie?


4
To pytanie nie ma większego sensu ... „Wątpię”, masz na myśli „Myślę, że”. Bateria nie „pobiera [] kopii zapasowej”. Czy masz na myśli, że to trwa tak długo? Wreszcie, jeśli twoja bateria zostanie skradziona, nie będzie jej tam, a dostaniesz zero godzin.
TJL,

1
Czasami problemy z klawiaturą lub gładzikiem mogą być wynikiem wadliwego dociskania baterii do klawiatury lub gładzika. Możliwe, że był to problem z komputerem MacBook i musieli wymienić baterię.
Devin B,

2
Przed złożeniem skargi należy dać akumulatorowi kilka pełnych cykli w celu ponownej kalibracji miernika. Uruchom go, aż się wyłączy, a następnie naładuj do 100%. Zupełnie nowe baterie i te, które od dłuższego czasu stoją na półkach, również potrzebują tego, aby uzyskać maksymalną pojemność.
user71659,

2
To interesujące pytanie, ale mówisz, że bateria wystarcza teraz na 4-4,5 godziny, ale jak długo to trwało wcześniej ? Warto edytować swoje pytanie, aby uwzględnić tę informację, aby można było dokonać przydatnego porównania.
Greenonline

4
@TJL: W Indiach wątpliwości nabrały drugiego znaczenia jako pytanie . „Panie Nauczycielu, mam wątpliwości. Dlaczego…?” Tytuł był prawdopodobnie dalszym błędnym użyciem tego słowa.

Odpowiedzi:


39

Dałem MacBooka Pro (15-calowy Touchbar jeden) do centrum serwisowego w celu wymiany klawiatury ...

Jest to kluczowy element odpowiedzi na twoje pytanie.

Kiedy trzeba wymienić klawiaturę, nie zastępują klawiatury; jest to zbyt czasochłonne i pracochłonne (i nieco niebezpieczne z powodu baterii). Zastępują cały zespół górnej obudowy.

Top case to zespół następujących (głównych) komponentów / podzespołów:

  • Aluminiowa obudowa
  • Klawiatura
  • Trackpad
  • Paczka baterii

Akumulator jest przyklejony na miejscu, a Apple zaleca centrom serwisowym, aby nie próbowały wyjmować; więc oni nie. Po prostu zastępują całą rzecz.

Jeśli zabierzesz MacBooka do autoryzowanego centrum serwisowego, wszystko będzie oryginalnymi częściami Apple.

Odnośnie krótszych czasów pracy ...

Być może otrzymałeś coś o nazwie NOS (New Old Stock), co oznacza, że ​​górna obudowa może być nowa, ale od kilku lat stoi na półce. Bateria, choć nieużywana, wciąż się psuje, chociaż gdzieś stoi na półce. Zwróć go do centrum serwisowego i powiadom go o problemie.


Może od tego czasu to się zmieniło, ale miałem wadliwą baterię w 2011 MacBook Pro i była to osobno wymienna część. Przez kilka dni mogłem nawet pracować bez baterii, czekając na dostawę zamiennika do centrum serwisowego.
Barmar,

13
@Barmar a 2011 MBP jest zupełnie inną wersją niż 2015 i nowsza wersja MBP. Jest to zdecydowanie zmienione, podobnie jak procedury naprawcze.
Allan

Wątpię, czy mają jakieś dwuletnie topowe skrzynki z paska dotykowego Profesjonaliści MacBooka siedzą
dwightk

4
@Allan, biorąc pod uwagę, że MBP z panelem dotykowym został wydany dopiero w listopadzie 2016 roku, możemy być bardzo pewni, że nie ma żadnych 2-letnich części!
Tim

1
@Tim, masz pewność, że uruchomienie produkcji MBP z panelem dotykowym rozpoczęło się po maju 2016 roku?
Mark

20

Właściwie, jeśli liczba cykli pokazuje 1, oznacza to, że wymienili baterię. Skradzione oznacza, że ​​nie masz już baterii w komputerze Mac. A jeśli przez „tworzenie kopii zapasowych” masz na myśli, że korzystasz z komputera Mac przez 4 1/2 - 5 godzin na samej baterii, to jest to dopuszczalny czas działania w zależności od tego, co robisz na komputerze Mac.


2
Hej @ Steve Chambers, dziękuję za szybką odpowiedź, ale zastanawiam się, w jaki sposób mogą wymienić moją baterię, nawet nie pytając mnie, i jak wspomniałem w moim opisie, podałem laptopa, aby wymienił klawiaturę, a nie baterię, jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych , Dostałem minimum 8,5 godziny, ponieważ jest to 15-calowa wersja paska dotykowego (Apple twierdzi, że dla tego modelu jest kopia zapasowa 10 godzin), więc pomóżcie mi, jeśli istnieje sposób, aby sprawdzić, czy bateria jest wymieniona, czy nie. Dziękuję raz ponownie
Arun,

9
Mogą wymienić baterię, ponieważ wyraziłeś zgodę na podpisanie dokumentu naprawy. Wszelkie naprawy gwarancyjne dla Apple obejmują każdą część maszyny, jeśli technicy dokonujący przeglądu maszyny stwierdzą, że część należy wymienić. Twoja dokumentacja naprawcza, którą powinieneś otrzymać po podniesieniu komputera, powinna zawierać listę wszystkich części, które zastąpiły. Jeśli nie masz tych dokumentów, będziesz musiał zadzwonić do Apple.
moneyt

7
To właściwie ze względu na projekt. Według AppleInsider i kilku innych miejsc, muszą one wymienić całą wielką literę, która zawiera baterię. appleinsider.com/articles/18/05/23/…
user4665

15
@Arun - po prostu FYI, nie to oznacza „kopia zapasowa”. „Żywotność baterii”, „używanie” (np. Między ładowaniami), „czas pracy” (rodzaj), ale nie „kopia zapasowa”. Co do problemu: po prostu weź go z powrotem i powiedz, że kiedyś dostawałeś 8,5, a teraz dostajesz 4,5 - 5
TJ Crowder

5
@Arun Tworzenie kopii zapasowej oznacza wykonanie kopii danych na innym nośniku. Kopia zapasowa oznacza po prostu „kopię niektórych danych”. Powinieneś edytować swoje pytanie i zastąpić „kopię zapasową” czymś w rodzaju „czasu pracy baterii”.
Bakuriu,

0

Możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje o akumulatorze, w tym numer seryjny, producenta, a co najważniejsze w tej sytuacji, datę produkcji. Najlepszym sposobem, jaki to zrobiłem, jest użycie aplikacji o nazwie Bateria Kokosowa (bez przynależności, tylko bardzo szczęśliwy użytkownik), która może również pomóc w śledzeniu stanu baterii w czasie, a także tych samych informacji na urządzeniach z iOS .

Korzystając z baterii kokosowej , możesz sprawdzić, czy bateria została wyprodukowana po zakupie MBP, czy też jest zgodna z datą produkcji samego MBP.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.