Konta internetowe spontanicznie zapominają hasła i nie mogę ich ponownie autoryzować


12

Miałem już ten problem, ale udało mi się go rozwiązać. macOS 10.13.4, wszystko na bieżąco. Wczoraj konta internetowe zapomniały hasła do LinkedIn i nie mogły się ponownie uwierzytelnić. Dzisiaj zapomniałem hasła do Facebooka.

Próbowałem:

  • Hasło specyficzne dla aplikacji.
  • Usunięcie konta i ponowne dodanie.
  • Wyłączanie uwierzytelniania dwuskładnikowego.
  • Usuwanie powiązanych wpisów z pęku kluczy.
  • Wylogowanie z iCloud, usunięcie wpisów pęku kluczy, usunięcie i ponowne dodanie konta, a następnie ponowne zalogowanie.

Po pierwsze, do diabła - dlaczego tak się dzieje ?! Po drugie, co jeszcze mogę zrobić, aby rozwiązać problem braku ponownej instalacji systemu macOS?


Powstrzymaj się od zamieszczania odpowiedzi „ja też”.
nohillside

Może być powiązany z serwerami webdav dostawców: dyskusji.apple.com/pl/thread/8401686
Niko Nyman

Odpowiedzi:


4

Przybyłem tutaj, szukając odpowiedzi na dokładnie ten sam problem. W moim przypadku zarówno LinkedIn, jak i Facebook zaczęły pytać mnie o hasła na moim MacBooku, ale (co dziwne) nie na moim iMacu.

Od tego czasu usunąłem elementy pęku kluczy logowania dla obu i byłem w stanie ponownie uwierzytelnić się na Facebooku raz (który utworzył trzy elementy pęku kluczy logowania), tylko po to, aby ponownie wyświetlić monit.

Jednak LinkedIn nie ma szczęścia. Otrzymuję komunikat o błędzie z niemożliwym do kliknięcia adresem URL (z długim UUID).

Podejrzewam, że albo Apple ma jakiś subtelny błąd daty lub że obie usługi w jakiś sposób złamały swoje interfejsy API (RODO może wyjaśnić prawie równoczesność).


1
To samo tutaj, Facebook zepsuł się pierwszy tydzień lub dwa lata temu, a następnie LinkedIn. FB nie akceptuje ani uwierzytelnienia, ani kodu SMS. LinkedIn bezużyteczny, niemożliwy do skopiowania, nieklikalny adres URL. Ręczne wpisanie adresu URL niczego nie zmienia. Podejrzewam, że to FB i LinkedIn coś zmieniły - wydaje się, że FB magicznie zapomniało niektórych moich ustawień 2FA, co jest dość niepokojące. Był to jednak pierwszy raz - pytanie twierdzi, że jest to częste zjawisko.
Sam Brightman

1
Głupio nie myślałem o czasie z RODO, ale dla mnie ten sam problem, tylko z LinkedIn i Facebookiem, a nie z Twitterem, Gmailem itp., Co jest denerwujące, ponieważ używam ich obu do kontaktów i wydarzeń. Z FB próbowałem nawet utworzyć hasła aplikacji, które pomogłyby mi przejść przez pierwszy ekran logowania, ale potem znów zostałem poproszony o hasło. Również LinkedIn zaczął następnie prosić mnie o odwiedzenie absurdalnie długiego adresu URL, którego nie miałem nadziei zapamiętać i nie mogłem skopiować z dialogu. 🤔
ChrisChinchilla

1
To samo tutaj. FB i LinkedIn natychmiast (lub prawie natychmiast) proszą o hasło ponownie, jak tylko je autoryzuję. Nawet całkowicie je usunąłem i dodałem ponownie. Na razie idę bez ...
wizonesolutions

Poszedłem do Facebooka i przechodziłem od „powiadomień” do wybierania „ustawień”, a następnie „bezpieczeństwa i logowania”. Widzę login Maca jako „nieznany typ urządzenia” z prawidłową geolokalizacją. Wygląda na to, że problem występuje gdzieś pomiędzy MacOS a Facebookiem i jest związany ze zmianą ustawień bezpieczeństwa. Zgłosiłem to obu.
sal

Właśnie zainstalowałem 10.13.5 i problem nie został naprawiony.
sal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.