Jak wyświetlić ukryte pliki w Finderze za pomocą skrótu klawiaturowego?


14

Co to jest odpowiednik Ubuntu CTRL+ Hw OSX Lion Finder do przełączania wyświetlania ukrytych plików?

Moje wszystkie wyszukiwania wskazują, żebym używał: defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUEco nie jest dokładnie takie samo, a jego efekt jest dość trwały.


1
Począwszy od systemu macOS 10.12 Finder obsługuje ⇧⌘. zrobić to.
Quinn Taylor,

Odpowiedzi:


15

⇧⌘. pokazuje ukryte pliki w oknach dialogowych plików oraz w niektórych aplikacjach innych firm, takich jak TotalFinder. Transmit ma również pozycję menu do przełączania ukrytych plików, ale domyślnie jest przypisany do ⇧⌘B.

Jednak w Finderze nie ma nic równoważnego. Możesz jednak przypisać skrót do takiego skryptu za pomocą FastScripts lub tworząc usługę Automator.

k="com.apple.finder AppleShowAllFiles"
[[ "$(defaults read $k)" == 0 ]] && b=true || b=false
defaults write $k -bool $b
osascript -e 'quit app "Finder"' && open -a Finder


idąc o krok dalej ... dodaj usługę, aby pokazać / ukryć ukryte pliki przed przepływem pracy Automatora. patrz hints.macworld.com/article.php?story=20100719001040829
libjack

@libjack Zredagowałem odpowiedź, aby dodać instrukcje dotyczące tworzenia usługi Automator.
Lri

1
To nie działa na Mountain Lion! Jakieś pomysły dlaczego?
Mohamad,

@Mohamad Wydarzenie aktywujące wydawało się, że upłynął pewien czas. Zastąpiłem go skryptem powłoki.
Lri

Dzięki. Wypróbuję to i zgłoś się, jeśli będę mieć jakiekolwiek problemy!
Mohamad,

7

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSEodwróć to. I nie ma takiej funkcjonalności (ukrywanie / pokazywanie online bez restartu) wbudowanej w Finder.

Jest to prawdopodobne, ponieważ każdy, kto tego potrzebuje, i ls -atak woli .) BTW Jeśli potrzebujesz tylko listy ukrytych plików, użyjls -ld .??*


3
+1 za zabawne polecenie, którego nigdy wcześniej nie widziałem.??*
gentmatt

@Matt Jestem trochę terminalną małpą, ponieważ używam wielu poleceń i argumentów bez pełnego zrozumienia, ale raczej znalazłem je takimi, jakie są, kiedy były potrzebne i nadal używam ich w oryginalnej formie =) Twój komentarz zachęcił mnie do przyjrzyjcie się tym argumentom, kiedy będę miał trochę więcej czasu (zastanawiam się, dlaczego są dwa? a potem również symbol wieloznaczny), ale na razie to działa dla mnie). Ale jeśli możesz podać mi link wyjaśniający argumenty dla komend uniksowych, które byłyby słodkie)
iskra

O ile rozumiem .??*, szukałbym plików zaczynających się od a .i co najmniej dwóch znaków w nazwie. Możesz również użyć .*do wyświetlenia wszystkich ukrytych plików. Ale nie o to chodzi. Chciałem pokazać / ukryć pliki w wyszukiwarce bez przełączania się za każdym razem na terminal.
Wiedziałbyś

nieco lepszym (ale trudniejszym do napisania) wzorem byłoby .[^.]*- zmusza drugą postać do bycia kimkolwiek innym niż kropka
libjack

3

Możesz kupić TotalFinder . Jest to zamiennik wyszukiwarki, który obsługuje tę funkcję (i wiele innych fajnych funkcji, takich jak karty). TotalFinder zawiera .skrót, jak pokazano tutaj:

Przykład ukrytych plików

Zobacz więcej szczegółów na temat tej konkretnej funkcji na ich stronie


3

Istnieje prosty skrót klawiaturowy, przynajmniej od Sierra (macOS 10.12). Upewnij się, że Finder jest aktywną aplikacją i użyj tego skrótu klawiaturowego:

CommandShift. (to kropka / kropka na końcu)


0

Wow, powyższe brzmi naprawdę skomplikowane, dlaczego nie otworzyć terminalu i

  • wpisz defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YESi naciśnij klawisz Return
  • Teraz Ctrl- Opt-Kliknij ikonę Findera i wybierz Uruchom ponownie

Aby odblokować, uruchom w defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles NOten sam sposób.


2
Jest to nieco więcej pracy do skonfigurowania, ale później jest łatwiejsze w użyciu, szczególnie jeśli nie używasz Terminal.app zbyt często.
nohillside

Dlaczego nie? Ponieważ pytający specjalnie poprosił o możliwość zrobienia tego za pomocą skrótu klawiaturowego.
calum_b

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.