Jak utworzyć obraz dysku szyfrowanego zgodnego z systemem Windows?


1

Muszę bezpiecznie wysłać plik przez e-mail. Moim pomysłem było użycie obrazu dysku zawierającego plik. Niestety osoba, do której wysyłam plik, ma komputer z systemem Windows 10.

Potrzebuję sposobu (najprawdopodobniej za pomocą wiersza poleceń), aby utworzyć zaszyfrowany obraz dysku z folderu, który jest kompatybilny zarówno do odczytu, jak i zapisu na komputerach Mac i PC .

Jeszcze lepiej byłoby Apple Script Droplet, który pobierałby plik (nie folder), tworzy folder, a następnie tworzy obraz zaszyfrowanego dysku z tego folderu, który jest kompatybilny zarówno do odczytu, jak i zapisu na komputerach Mac i PC, a następnie usuwa oryginalny plik i teczka.

Uwaga: Skrypty powłoki są odpowiednie dla Apple Script Droplet.

Próbowałem utworzyć zaszyfrowany obraz .cdr, a następnie zmienić rozszerzenie na .iso. Działa na komputerze Mac, ale „Błąd ... uszkodzony” na PC.

Próbowałem także hdiutil makehybrid -iso -joliet -o [filename].iso [encryptedfile].cdr To zadziałało, ale nie było zaszyfrowane.


1
Plik zip z hasłem jest możliwym rozwiązaniem. Pracowałem dla mnie, wysyłając szablony egzaminów na 3 tygodnie przed egzaminem ...
Solar Mike

@SolarMike Niezły pomysł, ale myślałem, że szyfrowanie obrazu dysku jest bezpieczniejsze niż szyfrowanie pliku Zip. Czy się mylę?
JBis

Nie mam takiej odpowiedzi, ale jeden ze 125 uczniów powiedział mi, że złamał hasło - powtarzał mi przez 2 tygodnie ... więc na początku egzaminu zapytałem go przed wszystkimi innymi studentami, jakie hasło był .... Musiał przyznać, że nie wiedział :) Więc powiedziałem, że mam szczęście, że to wiem :) :) Nie twierdzą, że większość rzeczy nadaje się do krakowania - zależy to od zasobów, które możesz w to wrzucić ...
Solar Mike

@SolarMike Inteligentny nauczyciel :). Szkoda, że ​​nie mieliśmy takich w mojej szkole🤦‍♂️ .... Z moich 5-minutowych badań wydaje się, że jedynym sposobem na złamanie jest brutalna siła. Mogę więc użyć tego jako naszego rozwiązania. Dzięki. To pytanie pozostanie otwarte, ponieważ nadal jest przydatne.
JBis

Użyłem haseł, takich jak „dumbledore”, no i było to aktualne w tym czasie - nie znam prawdziwych słów itp.
Solar Mike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.