Czcionki wydają się rozmyte po podłączeniu komputera Mac do zewnętrznego monitora


2

Ten problem występuje od dłuższego czasu i nie mogę go obejść.

Po podłączeniu komputera MacBook Pro 2015 do zewnętrznego monitora 1920 x 1080 czcionka staje się rozmyta i zawroty głowy pojawiają się w ciągu kilku minut. Próbowałem wszystkich sugestii na oficjalnych forach Apple, ale nic nie działało.

Zrozumiałem, że problem polega na tym, jak macOS renderuje czcionki w różnych rozdzielczościach. Rozumiem, że ma to coś wspólnego ze współczynnikami kształtu i faktem, że każdy piksel jest reprezentowany przez 2 fizyczne piksele, aby dać efekt siatkówki.

Więc moja maksymalna rozdzielczość MacBooka Pro to 2560 x 1600, co daje współczynnik proporcji 1,6. Monitor 1920 x 1080 ma współczynnik kształtu 1,78. Tak więc, o ile mi wiadomo, każdy monitor zewnętrzny powinien mieć współczynnik proporcji 1,6, aby był dobry dla moich oczu i aby uniknąć nieostrości czcionki.

Widziałem osoby polecające monitory Ultra HD, ale one również mają taki sam współczynnik kształtu jak 1920x1080, więc jak mają być lepsze?

Czy ktoś może wyjaśnić, czego tu brakuje?

Odpowiedzi:


1

Tęsknisz za czymś całkowicie. Absolutnie nie ma wymogu posiadania współczynnika proporcji 1,6 na monitorach zewnętrznych na komputerze Mac.

Dopóki nie skonfigurujesz lustrzanych wyświetlaczy (tzn. Pokazuje dokładnie ten sam obraz), wówczas monitory wewnętrzne i zewnętrzne są traktowane jako osobne wyświetlacze. Rozdzielczość i / lub proporcje jednego monitora nie mają żadnego wpływu na drugi monitor.

Jeśli chodzi o 2 fizyczne piksele dla efektu Retina, brakuje ci również czegoś całkowicie tutaj. Zewnętrzny monitor o rozdzielczości 1920x1080 nie będzie renderowany w trybie Retina. Dotyczy to tylko wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości. Siatkówka nie jest tu w ogóle częścią równania.

Chciałbym upewnić się, że wybrałeś rozmiary czcionek wystarczająco duże do wyświetlenia. To powinno wyleczyć „nieostrość”. Możesz także dwukrotnie sprawdzić na innym monitorze, aby upewnić się, że problem nie dotyczy tego konkretnego monitora.


Próbowałem 3 monitory o różnych rozmiarach i markach. I tak rozmiar czcionki nie rozwiązał mojego problemu. Problem zaczyna być widoczny, patrząc na górny pasek systemu macOS. Czcionka zegara i wszystko jest rozmyte. Jestem pewien, że nie ma to również nic wspólnego z rozmiarem czcionki.
Tarek

Do czego dokładnie to porównujesz, gdy mówisz, że jest rozmyte? - Jeśli porównasz to z wbudowanym wyświetlaczem, to tak, będzie wyglądać „rozmyte”. Nie jest to spowodowane wadą zewnętrznego monitora lub macOS, ale po prostu dlatego, że wewnętrzny wyświetlacz jest znacznie lepszy niż zewnętrzny monitor (tj. W innej klasie). Wbudowany wyświetlacz na początku 2015 roku MacBook Pro ma rozdzielczość 2560 x 1600. Ze względu na tryb Retina czcionki są wyraźniejsze niż w przypadku wyświetlacza innego niż Retina. Zasadniczo czcionka jest w rzeczywistości rysowana większa (pod względem liczby pikseli) niż określono, ale ze względu na wysoki PPI wygląda poprawnie.
jksoegaard

Tak, porównuję to z wbudowanym wyświetlaczem. Więc jeśli muszę użyć zewnętrznego monitora bez rozmytych czcionek, jakich rozdzielczości powinienem szukać?
Tarek

Musisz spojrzeć na PPI, a nie na samą rozdzielczość. Wbudowany wyświetlacz ma 227 PPI. Standardowy monitor 24 "1920 x 1080, taki jak dell SE2417HG, ma PPI wynoszący 93. Ogromna różnica - dlatego uważasz, że jest„ niewyraźny ”. Możesz kupić na przykład monitor Dell P2415Q, który ma PPI wynoszący 185. Nie robi tego mają dokładnie taką samą jakość, jak wbudowany wyświetlacz, ale jest znacznie bliżej niż twój obecny monitor.
jksoegaard

1
Nie, monitor powinien działać równie dobrze w systemie Windows, jak w systemie macOS. Nie uzyskasz jakości porównywalnej z wbudowanym wyświetlaczem tylko dzięki systemowi Windows z monitorem 1920x1080.
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.