iPhone X - nowo zarejestrowany identyfikator Apple ID


3

Jestem nowy w ekosystemie Apple i właśnie otrzymałem iPhone'a X. Kupiłem go nowy w sklepie i podczas pierwszego rozruchu utworzyłem nowy Apple ID, jak nigdy wcześniej. Teraz mój nowy telefon został zarejestrowany na mój nowy Apple ID. Obecnie chcę korzystać z mojego identyfikatora iCloud, który potem stworzyłem, więc wątpię, czy muszę zachować mój identyfikator Apple ID (taki, którego użyłem podczas pierwszego rozruchu) jak mój nowy iPhone, który ma zostałem w nim zarejestrowany lub czy mogę zmienić identyfikator Apple w dowolnym momencie? Muszę zrozumieć, jak działa Apple ID i jaka jest rejestracja Apple iPhone / produktu na Apple ID.

Odpowiedzi:


1

Przede wszystkim, gdy tworzysz konto iCloud, jest to również automatycznie identyfikator Apple ID. Tak więc, w oparciu o twoje pytanie, masz teraz do dyspozycji dwa identyfikatory Apple ID. Nie oznacza to jednak, że musisz używać obu, ani że musisz użyć tylko jednego. Pozwól mi wyjaśnić...

Apple ID może być używany do uzyskiwania dostępu do usług Apple, takich jak iOS App Store, macOS App Store (jeśli masz komputer Mac), Apple Music, iCloud, iMessage, FaceTime i tak dalej. Tak więc, jeśli chciał, to mógłby korzystać z Apple ID do logowania się do wszystkich usług Apple (czyli za pomocą pojedynczego Apple ID i hasło).

Jednak nie musisz tego robić w ten sposób. Na przykład możesz użyć swojego konta iCloud, aby zalogować się do iCloud na iPhonie X i nadal używać pierwszego identyfikatora Apple ID, który utworzyłeś, aby zalogować się do App Store na iPhonie X. I możesz zarządzać nimi szczęśliwie (i jednocześnie) na swoim urządzeniu . Niektóre osoby używają nawet trzech identyfikatorów (np. Innego do Game Center).

Tak więc, w zależności od tego, co chcesz zrobić, możesz wylogować się z dowolnego miejsca, w którym już użyłeś pierwszego Apple ID, a następnie zalogować się ponownie za pomocą utworzonego konta iCloud.

Istnieje jednak kilka scenariuszy, o których powinieneś wiedzieć, na wypadek, gdyby dotyczyły twoich okoliczności:

  • Jeśli kupiłeś jakieś aplikacje (bezpłatne lub płatne) ze sklepu App Store przy użyciu określonego Apple ID, będziesz musiał wprowadzić hasło tego Apple ID podczas aktualizacji tych konkretnych aplikacji w przyszłości. Jednym ze sposobów obejścia tego jest usunięcie tych aplikacji, a następnie wylogowanie się z App Store. Następnie zaloguj się ponownie przy użyciu drugiego identyfikatora i ponownie pobierz te aplikacje. Jednym z minusów tego podejścia jest to, że musiałbyś za to zapłacić ponownie, gdyby nie były wolne.
  • W mało prawdopodobnym przypadku, gdy pierwszy identyfikator Apple ID jest dołączony do usług jednego kraju (np. ITunes Store w USA), a drugi identyfikator jest przypisany do innego (np. ITunes Store w Wielkiej Brytanii), możesz stracić dostęp do jakichkolwiek zakupów dokonano przy użyciu pierwszego identyfikatora (w zależności od zawartości, ponieważ nie dotyczy to wszystkich przypadków). Niezależnie od tego nie musisz się tym martwić, ponieważ taka sytuacja miałaby miejsce tylko wtedy, gdybyś celowo utworzył konta w wielu jurysdykcjach w określonym celu - nie byłoby to przypadkiem (chyba że kupiłeś iPhone'a X w jednym) kraj i utworzył identyfikator Apple ID, a następnie odwiedził / przeprowadził się do innego kraju i utworzył tam swoje konto iCloud). Jeśli jednak byłeś w takiej sytuacji,

Wreszcie, jeśli właśnie kupiłeś iPhone'a X i nie masz już na nim dużo danych, możesz ponownie skonfigurować go od zera i użyć tylko odpowiedniego identyfikatora. W takim przypadku opublikuj komentarz poniżej, a wyjaśnię, jak to zrobić.


Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Usuwa prawie wszystkie moje wątpliwości za pomocą Apple ID. Mam to, już zresetowałem telefon i skonfigurowałem NOWOŚĆ za pomocą identyfikatora icloud i zalogowałem się do wszystkich usług Apple. Więc teraz nie potrzebuję poprzedniego pierwszego identyfikatora Apple, którego użyłem do podpisania Apple iPhone X podczas pierwszego uruchomienia? czy muszę się upewnić, że Apple nie zachowuje takiej powierzchni, że identyfikator Apple użyty do rejestracji urządzenia po raz pierwszy musi być pod ręką w przypadku utraty lub gwarancji takich rzeczy?
Saurabh Mishra

Czy przed zresetowaniem iPhone'a X wylogowałeś się z czegoś, na co już jesteś zalogowany? A jak poszedłeś z resetowaniem iPhone'a X? Czy zdarzyło Ci się mieć włączoną funkcję Znajdź mój iPhone?
Monomeeth

Po prostu skorzystałem z menu ustawień systemu i zresetowałem go, usuwając wszystkie dane. Myślę też, że nie wylogowałem się z usług przed zresetowaniem, a ustawienie find-my-iphone jest automatycznie wyłączane podczas resetowania iPhone'a, co zauważyłem, ponieważ dostałem później e-maile, że został zamknięty. Podsumowując, po zalogowaniu do nowego identyfikatora Apple, mój telefon pojawia się na stronie logowania do Apple ID, kiedy go przeglądam, a po zalogowaniu się do innego identyfikatora Apple, który usunąłem, nie pokazuje telefonu.
Saurabh Mishra

Oczywiście mnie tam nie było, ale na podstawie tego, co powiedziałeś, powinieneś być w porządku. Jeśli w ogóle się tym martwisz, po prostu przechowuj gdzieś swój stary identyfikator Apple ID i hasło do bezpiecznego przechowywania. Przy okazji, zapraszamy do Zapytania Innego! :) Mam nadzieję, że uznasz tę stronę za cenny zasób dla Ciebie!
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.