Dlaczego iOS 11.3.1 nalega na ponowne zainstalowanie domyślnych aplikacji


1

Od wczoraj mój iOS 11.3.1 (na iPhone SE) znajduje się w dziwnym, wcześniej niewidocznym stanie, w którym większość jego domyślnych aplikacji została jakoś odinstalowana (na przykład mapy i filmy wideo są oznaczone elementem do pobrania w chmurze) iOS kontynuuje pobieranie ich z jakiegoś miejsca (miejmy nadzieję / przypuszczalnie Apple) na nowo, gdy klikam na ich ikony (np. stało się to z dotychczasowymi Notatkami i Podcastem).

Zastanawiam się: czy to znane zjawisko? Z jakiego powodu system iOS wchodzi w taki stan?

Odpowiedzi:


2

Nazywa się to „Offload Unused Apps” i była funkcją wprowadzoną w iOS 11.

Źródło OSXDaily :

Jeśli często brakuje miejsca na iPhonie lub iPadzie, docenisz nową funkcję iOS, która automatycznie oszczędza miejsce na dysku. Wywoływane nieużywane aplikacje Offload, przełącznik umożliwia iPhone'owi lub iPadowi wykonywanie czynności porządkowych i usuwanie aplikacji, które nie były używane przez jakiś czas, tak jak sugeruje nazwa. Odciążenie używanych aplikacji może znacząco zmniejszyć ograniczenia pamięci na urządzeniu, ponieważ większość z nas ma kilka aplikacji, które mogą nie być używane, ale i tak zajmują miejsce na urządzeniu z systemem iOS.

Aby zmienić to ustawienie:

  1. otwarty Settings
  2. Stuknij w iTunes & App Store
  3. Przewiń w dół, aby zlokalizować Offload Unused Apps i przełącz na żądaną pozycję enter image description here
  4. Wyjdź z Settings

Jeśli ta opcja jest włączona, system iOS automatycznie usunie aplikacje, których nie używasz tylko wtedy, gdy ilość miejsca na dysku jest niska. Aby ponownie skorzystać z tej aplikacji, jak już odkryłeś, wystarczy dotknąć aplikacji, aby automatycznie pobrać ją z powrotem na urządzenie.

Zauważysz, że funkcja usunie aplikację, zachowa dane i dokumenty związane z aplikacjami, które są rozładowywane.


1
Tak, to musi być to. To wciąż dla mnie zaskakujące, dlaczego zdecydowała się odciążyć np. Podcast (którego używam codziennie).
Drux

Możesz wyłączyć tę funkcję na kilka tygodni i sprawdzić, czy jest ona lepsza dla twojego użytku.
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.