Technik z MacKeeper chce uzyskać dostęp do mojego komputera w celu uzyskania licencji i aktywacji. Czy to oszustwo?


70

Zapłaciłem za wersję MacKeepera, która może być pomyłką. Ich technologia chce, żebym pozwolił im na dostęp do mojego komputera, ponieważ mam dostęp do plików na pulpicie itp. Mówią, że jest to pełne licencjonowanie i angażowanie programu. Nie zrobiłem tego jeszcze.

Czy jest to typowe podczas aktywacji? Nie czuję się dobrze, pozwalając im kontrolować mój komputer


8
MacKeeper ma wiele pytań - czy powinien mieć swój własny tag? (Posiadanie tagu! = Potwierdzenie legalności)
Andrew Grimm

31
To krzyczy do mnie „oszustwo”.
Vincent

85
MacKeeper to oszustwo, nawet bez osoby proszącej o pełny dostęp do twojego komputera.
BallpointBen

30
Dobra robota, zanim to zrobisz!
Jared Smith

4
@AndrewGrimm i za każdym razem, gdy ktoś używa tagu, automatycznie generowana jest odpowiedź z napisem „odinstaluj”
Aequitas

Odpowiedzi:


219

Nie rób tego.

Istnieje dokładnie zero powodów, dla których specjalista lub ktoś w tym zakresie potrzebowałby zdalnego dostępu do komputera, aby „w pełni licencjonować i zaangażować program”.

Samo sformułowanie tego tekstu jest więcej niż wystarczające, aby wzbudzić duży sceptycyzm co do intencji i / lub kompetencji „technologii”, która chce uzyskać dostęp do twojego komputera.

Na krótką (hipotetyczną) chwilę; dając wątpliwości „technologii” i zakładając, że jego motywy są prawdziwe, jak dobre może być to oprogramowanie, które wymaga specjalnej obsługi w celu aktywacji?

Konkluzja ...

Nie potrzebujesz tego oprogramowania, unikaj go.


17
Nie mogłem zgodzić się więcej! Chciałbym móc głosować tę odpowiedź więcej niż raz!
Monomeeth

2
Absolutnie - poprawna odpowiedź do naśladowania.
Solar Mike

6
Ech ... w tym scenariuszu zgodziłbym się. Widzę MacKeepera Widzę oszustwo, ale jest wiele przypadków, w których technik chciałby wyświetlić ekran, aby pomóc klientowi. Nawet Apple to robi.
JBis

3
Jedyny raz, kiedy ktoś by to zrobił - poza tym, że wyraźnie zatrudniłeś go do zainstalowania lub rozwiązania problemu z komputerem - to wtedy, gdy komputer należy do jakiejś organizacji, która nie pozwala ci robić rzeczy, które robi osoba IT.
can-ned_food

Dobry Boże Wszechmogący, nienawidzę MacKeepera. MalwareBytes jest o wiele bezpieczniejszy i faktycznie robi to, co twierdzi. Wszyscy użytkownicy Apple w przyszłości, którzy to przeczytają, za wszelką cenę unikają MacKeepera. Dobra odpowiedź Allan, +1.
E. Huckabee

94

MacKeeper IS Malware. Uruchom MalwareBytes na komputerze Mac, a usunie on MacKeepera. Oto, co musisz zrobić:

  • Odinstaluj MacKeeper najlepiej jak potrafisz
  • Uruchom MalwareBytes, aby odzyskać utracone elementy
  • Powiedz „technikowi”, aby ... ta strona nie lubi przeklinania, więc po prostu powiedz mu coś nie w kolorze
  • Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i powiedz, że zostałeś oszukany, a wszystkie opłaty MacKeepera to oszustwa - to znaczy, że oprogramowanie to oszustwo. Nie wykonuje żadnych przydatnych funkcji, po prostu spowalnia komputer, instaluje inne złośliwe oprogramowanie i próbuje zmusić Cię do zapłaty im za przywilej.

24
Nie jestem pewien, czy etyka związana z telefonowaniem do banku w celu zgłoszenia serii zarzutów (dosłownie autoryzowanych) jako „oszustwa”, ponieważ zmieniłeś zdanie / zmysły / wyrzuty sumienia kupującego. Chociaż nie sądzę, aby można było wiele zyskać na sporach dotyczących opłat, chyba że byłyby one nieautoryzowane lub w inny sposób stanowiłyby oszustwo bankowe.
Darren

23
@Darren Cóż, na pewnym poziomie zapłaciłeś za program, który byłby secure, clean, protect and optimizetwoim komputerem (Wikipedia), a tak się nie stało, ponieważ był to oszustwo. Nie miałbym problemu z odzyskaniem pieniędzy w jakikolwiek sposób. Biorąc to pod uwagę, możesz nie mieć dużo szczęścia z firmami / bankami kart kredytowych, ponieważ może to być legalna transakcja, mimo że nie jest legalnym produktem.
Cullub

22
@dramzy Bardziej trafnym porównaniem byłoby zatrudnienie firmy hydraulicznej, która naprawiłaby problem z rurami, ale zamiast naprawiać rury, nagle pojawiają się przecieki z przypadkowych punktów w ścianach. Jeśli masz kontrakt na X i albo tego nie robisz, albo aktywnie pogłębiasz problem, nie dotarłeś do końca.
Cronax

20
@Bururiu Karty kredytowe oferują (jako usługę dla konsumenta i jako warunek korzystania przez sprzedawcę) sposób na odzyskanie nieuczciwych opłat lub opłat za „usługi niewykonane”. Nie ma powodu, aby go nie używać, jeśli możesz.
mbrig

24
O ile nie kupiłeś MacKeepera, wiedząc, że jest to złośliwe oprogramowanie i wiedząc, że może zaszkodzić Twojemu komputerowi, to nie jest to wyrzut sumienia kupującego. Zostałeś oszukany i wprowadzony w błąd przy zakupie czegoś, co szkodzi Twojemu komputerowi, podczas gdy reklama twierdzi, że to „naprawi”. To oszustwo i nie zawaham się odzyskać pieniędzy, które im dałeś. Jak powiedział @mbrig, karty kredytowe są objęte ochroną konsumenta. Użyj go tutaj.
l008com

55

Oszustwo Oszustwo Oszustwo Oszustwo ....

Nigdy nie ma - jak absolutnie nigdy - dopóki słońce się nie rozgrzeje i nie zapali się ziemia - dlaczego niezamówiona prośba o dostęp do twojego komputera pochodzi od osoby, której nie znasz i której dobrowolnie nie zapytałeś (z wyjątkiem wyraźnie autentycznych funkcjonariuszy policji i celników) być czymkolwiek innym niż oszustwem.

Żadne legalne oprogramowanie tego nie potrzebuje. Żaden legalny system, z którego prawdopodobnie będziesz korzystać (Mac, Windows, Linux, BSD lub cokolwiek innego) nigdy go nie potrzebuje ani nie oczekuje. Żadna legalna firma programistyczna (Apple, Microsoft, Google, Kaspersky, Adobe, ani żaden inny twórca systemu operacyjnego lub oprogramowania) nigdy o to nie prosi ani nie prosi. Żaden legalny dostawca usług internetowych, zapora ogniowa, bezpieczeństwo, praca w sieci ani telekomunikacja stacjonarna / komórkowa / kablowa nigdy nie dzwoni ani nie wysyła e-maili z prośbą o to. Nikt legalny nigdy nie zadzwoni do Ciebie „z ukrycia”, aby poinformować, że Twój komputer ma problem lub wymaga pilnej uwagi z powodu problemu z komputerem. Nie potrzebuje go żaden legalny program antywirusowy ani anty-malware.

Słońce umrze, Donald Trump ożeni się z Władimirem Putinem, a protony wyparują (szacunkowo 10–34 lat), zanim prośba taka jak opisana jest prawdziwa i cokolwiek więcej niż „czy możemy kogoś przekonać, aby pozwolił nam uzyskać dostęp do ich danych i zainstaluj złośliwe oprogramowanie ”.

Nie ma znaczenia, jaki podają pretekst lub wyjaśnienie, ani jak brzmi to pilnie - a im więcej żargonu i pilności, tym bardziej prawdopodobne, że zostaniesz wezwany przez oszusta. (Odmawianie czasu na przemyślenie, aby zabrzmiało to niezwykle ważne, jest klasyczną sztuczką oszustów)

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, jest to wariant w tym Microsoft usługa połączenia telefonicznego oszustwa , czy to podejrzane działania Phone Call oszustwo , czy ta strona FTC na tech oszustw wsparcia .

Nie wiem, jak to powiedzieć bardziej bezpośrednio :) Ale to podstawa.

Dobra robota w przypadku pauzy, a nie „nurkowania w”.


48
Ta odpowiedź jest niejasna. Sugerujesz, że MacKeeper może być oszustwem?
Darren H

1
Niezależnie od tego, czy to zasugerował, czy nie, było dla mnie jasne (z ich niecywilizowanych metod reklamowych), że jest to oszustwo.
WGroleau,

3
@ Darren-H ..... :)
Stilez

Muszę zapytać ... dlaczego miałbyś dać policji i celnikom zdalny dostęp do swojego komputera? W Stanach Zjednoczonych po prostu zajmą Twój komputer, ale tylko z nakazem (nakazem sądowym). Czy jest to coś powszechnego w innych krajach, aby zapewnić zdalny dostęp urzędnikom państwowym?
Allan

1
Hah, dołączyłem do tej społeczności, żeby powiedzieć: "No legitimate software company (Apple, Microsoft, Google, Kaspersky, Adobe, or any other OS or software creator) ever asks or requests it."- Oczywiście, że nigdy o to nie proszą. Po prostu to robią: „Aby poprawić jakość usług, które ci oferują”, nie pytając ani nie wiedząc o tym :)
brett

37

To może nawet nie być MacKeeper . Mogą to być oszuści udający MacKeepera, z takim samym celem końcowym, jak oszustwo związane z pomocą techniczną Microsoft: przejęcie kontroli nad komputerem.

Dlaczego, u licha, oszuści udają, że są znanym, okropnym produktem? Aby odfiltrować sceptycznych / doświadczonych, którzy zmarnują swój czas, aby tylko łatwowierni się przedostali. Doskonale wiedzą, że „Nigeryjczyk” kojarzy się z „oszustwem” większości ludzi, dlatego celowo twierdzą, że są Nigeryjczykami , nawet jeśli nie uciekają przed oszustwem z Afryki. To tak, że każdy doświadczony mówi „nie” i otrzymuje odpowiedzi tylko od bardzo głupiego.

Więc w tym przypadku zastąp MacKeepera Nigerią.


7
+1 za wspomnienie, że cytowanie pułapek znanego oszustwa to świetny sposób na odfiltrowanie łatwowiernych ludzi.
arp

1
Wiesz co jest zabawne? niektóre złośliwe oprogramowanie na osx instaluje mackeepera! Najwyraźniej płacą najlepsze tantiemy.
Lassi Kinnunen

3

Wiele innych odpowiedzi słusznie skupia się na oszustwach świata MacKeeper. Harper podkreśla, że może nawet nie masz legalnej kopii MacKeepera i że każdy, kto żąda dostępu przez telefon, jest oszustem. Ale odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza:

Zapłaciłem za wersję MacKeepera, która może być pomyłką.

Jeśli sam twierdzisz, że coś może być pomyłką, jest to pomyłka. Idź z jelitami i zaufaj instynktowi w tej sprawie.

W tym momencie już zapłaciłeś za MacKeepera. Który jest jednym poziomem błędu. Zobacz, jak możesz go odinstalować i być może otrzymać zwrot pieniędzy za zakup. Ale nie rób następnego kroku i zanurz się głębiej w ten nonsens. Oni - ktokolwiek jest po drugiej stronie telefonu - mogą być agresywni, próbując zmusić cię do udzielenia dostępu, ale nie daj się nabrać.

I do cholery, jeśli jest to fałszywa wersja MacKeepera - która sama w sobie jest wątpliwym oprogramowaniem - spróbuj ją odkryć. Jeśli to jest rzeczywiście fałszywy kawałek oprogramowania, następnie można skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i domagać się zwrotu w oparciu o oszustwa.

Ale pod koniec dnia doświadczasz uzasadnionego wyrzutu sumienia kupującego . Tylko upewnij się, że nie zagłębisz się w ten nonsens.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.