Czy utracę poprzednie zakupy po zmianie kraju w iTunes


13

Przez kilka lat mieszkałem w kraju A i w tym sklepie dokonałem wielu zakupów w sklepie iTunes. Przeprowadziłem się teraz do kraju B i chcę zacząć korzystać ze sklepu iTunes z kraju B. Jeśli zmienię kraj w ustawieniach mojego konta, czy stracę wszystkie poprzednie zakupy, czy nadal będę mógł ponownie pobrać moje zakupy z kraju A z iCloud?

Odpowiedzi:


4

Nie, nie stracisz oryginalnych zakupów w iTunes (utwory, filmy, aplikacje, książki, czasopisma itp.).

Jeśli jednak używasz iTunes na komputerach Mac lub Windows do zarządzania swoimi aplikacjami, możesz pobierać dowolne aktualizacje aplikacji tylko wtedy, gdy zmienisz login iTunes (uwierzytelnij się, wpisując poprawne hasło po wyświetleniu monitu) na to samo kraj, w którym kupiłeś aplikacje.

Jeśli używasz iPoda Touch, iPhone'a lub iPada z najnowszym iOS 5, będziesz mógł pobierać aktualizacje z zakupów dokonanych przy użyciu różnych identyfikatorów kraju iTunes. Ponownie musisz się uwierzytelnić, wpisując poprawne hasło po wyświetleniu monitu. Ale w przeciwieństwie do iOS 4 nie trzeba się wylogowywać przed zmianą identyfikatora iTunes.

Z radością używam dwóch różnych identyfikatorów iTunes do kupowania treści z różnych krajów.


3

Możesz utworzyć kolejne konto w innym kraju i autoryzować iTunes za pomocą tego konta.

Jestem Francuzem i mieszkam w Australii i używam 2 różnych kont do pobierania muzyki i aplikacji z obu sklepów iTunes.


1

Nie stracisz zakupów (piosenek i aplikacji). Wiem, ponieważ po przeprowadzce przeniosłem się ze sklepu amerykańskiego do Kanady, a wszystkie moje utwory i wcześniejsze zakupy aplikacji ze sklepu amerykańskiego są nadal dostępne w mojej aplikacji iTunes.

ALE ... utracisz możliwość ich ponownego pobrania, jeśli komputer ulegnie awarii itp. (Pamiętaj więc o regularnym tworzeniu kopii zapasowej iTunes i komputera w chmurze. Lub zarejestruj się w Match.) Ponadto aplikacja aktualizacje nie będą możliwe w przypadku aplikacji zakupionych w oryginalnym sklepie. Mamy nadzieję, że większość Twoich aplikacji była bezpłatna.

Pomyśl o swoim Apple ID jako osobistym paszporcie. Niektóre osoby mają 2 paszporty, ale większość nie. Aby przechowywać 2 identyfikatory Apple ID (paszporty) w 2 różnych krajach, musisz posiadać konto bankowe lub kartę kredytową z adresem w każdym kraju. Jeśli nie chcesz mieć kłopotów z utrzymaniem zagranicznego konta bankowego, prawdopodobnie nie warto mieć drugiego Apple ID.


1

Tak, przytrafiło mi się.

Zrzut ekranu z iTunes

Zmieniłem kraj z Indii na Kanadę. Muzyka kupiona w Indiach nie jest już dostępna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.