Dlaczego MacOS App Store pyta o innych użytkowników hasło Apple ID?


2

Mamy komputer iMac z dwoma użytkownikami A i B, którzy

  • są zalogowani
  • obaj są administratorami
  • mają różne identyfikatory Apple ID (i oba są zalogowane do swoich)

Dzisiaj A chciał zaktualizować aplikację za pomocą funkcji Aktualizacje w App Store i został poproszony o hasło B. Jak zwykle Apple ID nie miał się zmienić, po prostu poprosił o hasło. Zdecydowanie to właśnie A zainstalował tę aplikację, ponieważ B nigdy jej nie używa. W rzeczywistości nie ma go nawet na liście „zakupów” B (jest to jednak bezpłatna aplikacja).

Co z tym zrobić?

Curious Addendum: A dostał B, aby zalogować się i zaktualizować aplikację, która działała dobrze, nawet nie pytając o hasło B lub prosząc o zamknięcie aplikacji, która była uruchomiona na zalogowanym koncie A. Zazwyczaj, gdy A aktualizował aplikację w przeszłości, odmówiłby uruchomienia aktualizacji, gdy aplikacja była uruchomiona.

Odpowiedzi:


2

Oprogramowanie kupowane za pośrednictwem App Store jest zarejestrowane na Apple ID, a nie na komputerze. Staje się to mylące, gdy wiele osób używa swojego Apple ID do instalowania oprogramowania na tym samym komputerze.

Instalatory niektórych aplikacji, często takie, w których procesy działają w tle przez cały czas, są często wystarczająco inteligentne, aby zakończyć i ponownie uruchomić w ramach procesu instalacji / aktualizacji.

Mam nadzieję że to pomoże! Ric

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.