Co się stało z moim MacOS?


2

Po tym, jak położyłem swojego MacBooka do snu, jak zawsze; nazajutrz otwieram pokrywę i z jakiegoś powodu nie ma. Włączam go i włącza się. Wybieram konto użytkownika i wprowadzam hasło. Ładuje, a następnie zawiesza / zawiesza się w połowie drogi. Następnie uruchamia się ponownie i ładuje dziwne powiedzenie na ekranie, a instalacja systemu MacOS nie powiodła się ani nie została ponownie uruchomiona, zamknięta, pokaż dziennik dziennika / zapisu.

Co to dokładnie jest? Czy mój system został z jakiegoś powodu uszkodzony? Co mam teraz zrobić?


Czy chcesz po prostu wyczyścić i zainstalować czysty system operacyjny (opcjonalnie ładując z kopii zapasowej, jeśli chcesz) lub wykonać kroki w celu rozwiązania problemu z osią, która nie uruchamia się w pełni? Oba są tutaj dość powszechnymi scenariuszami, a Apple ma oficjalne instrukcje, jak przejść przez oba.
bmike

Jak dobrze, nie jestem pewien, muszę się upewnić, że nie zgubię żadnych plików ani niczego? Chciałbym to wszystko przywrócić, więc z którą opcją mam skorzystać? A dlaczego tak się dzieje?
Limpuls

1
Jeśli używasz High Sierra z apfs i możesz uruchomić Recovery, sprawdziłbym przywracanie z lokalnej migawki. Nawet bez kopii zapasowej TimeMachine system operacyjny wykonuje migawkę lokalną przed aktualizacją / instalacją.
Redarm

@Redarm, jeśli robi migawkę po każdej aktualizacji (miałem aktualizację 2 dni temu), dlaczego przywracanie systemu maszyny czasu na ekranie odzyskiwania nic nie znajduje? Jak mogę zainstalować system operacyjny z jednym z shapshotów?
Limpuls

@Limpuls Może zostać już usunięty. „Przerzedzenie” oparte na przestrzeni i czasie. Jeśli ilość wolnego miejsca jest niska, żadne migawki nie będą przechowywane przez długi czas.
Redarm

Odpowiedzi:


3

Jeśli możesz uruchomić system Recovery HD, możesz sprawdzić lokalną kopię zapasową Time Machine lub kopię zapasową dysku zewnętrznego i podjąć decyzję.

  1. Dane są najważniejsze, więc weź komputer Mac na inny Mac i użyj trybu dysku docelowego lub dysku zewnętrznego, aby uzyskać znaną dobrą kopię zapasową dysku. Zakłada to, że dysk lub komputer Mac nie działa, a to nie jest tylko błąd oprogramowania i czas spędzony na przeglądaniu dzienników lub próbie jego naprawienia opóźnia możliwość zapisania danych na dobrym dysku.
  2. Wykop trochę błędu i spróbuj ponownie zainstalować OS. Zakłada to, że dane są nienaruszone, a Ty jesteś w porządku, ryzykując utratę i grając na szansach.
  3. Znajdź technika lub poświęć trochę czasu na zapoznanie się z procesem konsoli i rozruchu oraz określonym błędem rozruchu (zobacz dzienniki lub rozruch w trybie szczegółowym), aby zaradzić konkretnej awarii w procesie uruchamiania.

Przywracanie systemu maszyny czasu prawdopodobnie nie zawiera żadnych kopii zapasowych. Jest jeden dysk, mój główny, klikam go i szukam kopii zapasowych przez 5 minut i nadal nic. Prawdopodobnie będę musiał przejść do ponownej instalacji systemu operacyjnego, ale czy mogę się spodziewać ponownej instalacji i nie usuwać wszystkiego, co mam? Nie mogę też użyć innego Maca, ponieważ ani ja, ani nikt inny, kogo znam, nie ma takiego.
Limpuls

@Limpuls, chyba że masz błędy sprzętowe lub mało prawdopodobny dysk w przypadku uszkodzenia, ponowna instalacja próbuje nigdy nie usunąć żadnych danych użytkownika. Zasadniczo jest to bezpieczniejsze niż przechodzenie przez ulicę w USA, ale nie tak bezpieczne, jak w Stanach Zjednoczonych.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.