Czy można zaktualizować oprogramowanie Mac Pro 2.1 do wersji 5.1?


1

Czy można zaktualizować oprogramowanie Mac Pro 2.1 do wersji 5.1? Czy ma to również sens - czy sprzęt jest inny? Czy zostało to zrobione wcześniej?

Odpowiedzi:


3

Nie, nie jest to możliwe, więc nie ma sensu i nie zostało to zrobione wcześniej.

Tak, sprzęt jest inny (znacznie). To zupełnie inna płyta i układ, w którym znajdują się procesor i pamięć RAM. Różnica w obudowach dotyczy portów FireWire 400.

1,1 można sflashować do 2,1, a 4,1 do 5,1; który głównie kupuje nowszą obsługę procesora (no cóż, nowszą w porównaniu do możliwości oryginalnego oprogramowania układowego).

Wersje 1,1 i 2,1 mają 32-bitowe oprogramowanie układowe EFI; wielu szukało sposobów, aby to zmienić bez większego powodzenia (patrz fora MacRumors). Jedna odpowiedź, którą przeczytałem, sugerowała zamianę płyty głównej.

Wszystkie trzy (1,1–3,1) używają starszych DIMM buforowanych ramkami DDR2, podczas gdy 4,1 / 5,1 używają DIMM DDR3. Obsługiwane procesory również się różnią.


Podczas gdy NIE MOŻESZ flashować 2,1 do 5,1, w innych odpowiedziach jest coś, co wymaga wyjaśnienia. Mac Pro 3,1 NIE jest 32-bitowym EFI, jak sugerowano powyżej. Jest to 64-bitowy EFI. Tylko 1,1 / 2,1 mają 32-bitowy EFI i potrzebują bootloadera szczupaków aż do El Cap. 3,1 oficjalnie wspiera El Cap i weźmie nawet Catalinę z patchem.
Joey Johnston,

Poprawiono komentarz dotyczący 32-bitowej wersji 3,1.
Bryan Scott

1

Nie pozwól mu się zniechęcić.

Możesz przynajmniej użyć Efers boot efi, aby przekonwertować go na 64-bitowy i uruchomić dowolny MacOS do El Capitan. Ja to zrobiłem.


Pytanie nie dotyczyło uruchomienia Yosemite lub El Capa na 2,1. Program ładujący Pike'a nie konwertuje 2,1 na 5,1.
Bryan Scott
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.