Drukowanie na lokalnej drukarce podczas korzystania z VPN


3

Korzystam z klienta AnyConnect VPN firmy Cisco dla komputerów Mac, aby uzyskać dostęp do mojej sieci służbowej z domu. Podczas korzystania z VPN nie mogę połączyć się z moją drukarką domową. Czy jest na to jakiś sposób? Czy można dodać moją drukarkę domową podczas korzystania z VPN?

Odpowiedzi:


6

Zależy to w dużej mierze od ustawień skonfigurowanych przez administratora sieci dla połączenia VPN.

Mogą wymagać, aby cały ruch odbywał się przez tunel VPN, w którym to momencie nie, nie będzie można połączyć się z drukarką sieciową w domu.

Możliwe jest również, aby zezwalali na przesyłanie ruchu, który nie jest związany z Twoją organizacją, poza tunel VPN, w którym to momencie powinieneś mieć dostęp do drukowania sieciowego i innych zasobów sieciowych w domu.

Zapytałbym o to administratora sieci ... on / ona będzie w stanie najlepiej ci pomóc.


Wydaje mi się, że pytanie powinno brzmieć: JEŚLI byłoby to możliwe, jak można by to zrobić? Jeśli nikt inny nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie, zaznaczę, że twoje zostało zaakceptowane.
michaelmichael

Jeśli ktokolwiek skonfigurował VPN, skonfigurowałby go jako podzielony tunel, wtedy komputer Mac byłby już w stanie komunikować się z drukarką sieciową, gdy VPN jest aktywny .... Zakładając, że może się komunikować, gdy VPN jest nieaktywny. Niewiele powinieneś zrobić.
TheWellington
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.