sharedfilelistd i distnoted hog CPU


21

Rozumiem z moich ustaleń na ten temat, że sharedfilelistd jest „agentem używanym przez aplikacje do odczytu / modyfikacji najnowszych dokumentów / serwerów / hostów” i rozpowszechniającym „rozproszone usługi powiadomień”.

Nie rozumiem, dlaczego te dwa procesy bardzo często zaczynają używać od 130 do 200% procesora (monitora).

Próbowałem załadować różne kombinacje aplikacji, które nie byłyby przyczyną problemu, ale nie byłem w stanie rozpoznać wzorca.

Nie mogę powiązać tego problemu z żadnym zauważalnym zdarzeniem (aktualizacja, instalacja, modyfikacja konfiguracji, ...).

Dowolny pomysł ? (podczas gdy nadal szukam możliwych przyczyn)

Konfiguracja: MacBook Air (13-calowy, początek 2015 r.) High Sierra 10.13.4 2,2 GHz Intel Core i7 8 Go 1600 MHz DDR3 Intel HD Graphics 6000 1536 Mo


Aby wykluczyć, czy mają one uzasadnioną pracę, co się stanie, jeśli rozłączysz wszystkie połączenia sieciowe i ponownie uruchomisz komputer Mac. Te demony powinny przetwarzać całą pozostałą pracę, a następnie pozostawać bezczynne 20 minut po zalogowaniu.
bmike

Czy kiedykolwiek to rozgryzłeś?
Trejkaz

Właśnie tak się stało po raz pierwszy i jestem w Singapurze po raz pierwszy. Czy to przypadek?
Joanna Bryson,

Odpowiedzi:


5

Miałem ten sam problem z sharedfilelistdkonsekwentnym przejmowaniem 100% mojego procesora. Nie mam włączonego udostępniania plików.

Otworzyłem Terminal i znalazłem procesy pgrep -lf sharedfilelistd, zauważając, że dwa z nich działają; może to wskazywać na problem. Zabiłem zarówno z, jak sudo pkill sharedfilelistdi zakończono, a jeden zrestartował, prawdopodobnie przez uruchomienie.

Po powrocie pojedynczego procesu zajęło od 30 do 75% mojego procesora, być może średnio 50%, a mój komputer wrócił do normy. Może to mieć wpływ na niektóre usługi, których nie znam lub których nie używam, ale działało to dla mnie.


0

Miałem też ten problem, który rozwiązałem, kiedy opróżniłem Kosz


Witamy w Ask Different i nie spiesz się, aby opublikować odpowiedź! Pomocne jest rozwinięcie odpowiedzi, aby wyjaśnić / wyjaśnić, co próbujesz się komunikować.
Allan,

-1

Wyłączam udostępnianie plików i zdalną kombinację w preferencjach, a dwa procesy zostały automatycznie zakończone


3
来到 来到 Zapytaj inaczej! 请 注意 这里 是 英语 社区 , 所以 请 用 英语 英语 发表 内容。 / Welcome to Ask Different! Należy pamiętać, że jest to społeczność tylko w języku angielskim, więc prosimy pisać w języku angielskim.
iBug

Wyłączam udostępnianie plików i zdalną kombinację w preferencjach, a dwa procesy zostały automatycznie zakończone.
user1707683

Wyłączyłem wszystkie udostępnianie w ustawieniach systemowych i nadal bardzo wysokie CPU. Uruchomi się ponownie i zobaczy, co się stanie.
David Clarke

Nie widzę też żadnego efektu wyłączającego wszystkie udostępnianie.
Trejkaz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.