Jak ukryć alert „ta aplikacja nie jest zoptymalizowana dla Twojego komputera Mac”


21

Pojawia się to wyskakujące ostrzeżenie dotyczące jednorazowych instalatorów i takich nieistotnych sytuacji. Rozumiem, że zachęca to do migracji z aplikacji 32-bitowych; w porządku, ale nic nie mogę na to poradzić. Działa mi to na nerwy. Czy jest jakiś sposób, aby całkowicie temu zapobiec?

Odpowiedzi:


23

Jak wspomniano (bardzo krótko) w przewodniku Apple o tym, jak przygotować instytucję na iOS 12 lub macOS Mojave , CSUIDisable32BitWarningsklucz właściwości można wykorzystać do wyłączenia ostrzeżenia 32-bitowego.

Można to zrobić na jeden z dwóch poniższych sposobów:


W terminalu

Zgodnie z tą stroną ostrzeżenia można wyłączyć, wprowadzając w terminalu następujące polecenie:

defaults write -g CSUIDisable32BitWarnings -boolean TRUE

Aby ponownie włączyć ostrzeżenia:

defaults delete -g CSUIDisable32BitWarnings

Aby wyświetlić bieżące ustawienie:

defaults read -g CSUIDisable32BitWarnings

gdzie 1 oznacza, że ​​alerty są wyłączone, a 0 lub a nie istnieje komunikat o błędzie oznacza, że ​​alerty są aktywne.


Korzystanie z profilu zarządzania

Ten sam efekt można osiągnąć, przygotowując profil zarządzania, który ustawia klucz właściwości, zgodnie z propozycją Apple w wyżej wymienionym artykule. Może to być preferowane rozwiązanie do wyłączania alertów na wielu komputerach Mac.

W tym artykule wyjaśniono, jak to zrobić. Zapewnia również link do przykładowego profilu zarządzania . Profil można zainstalować, pobierając go i klikając dwukrotnie.

Dla kompletności jest to przykład z powyższego linku:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
  <key>PayloadContent</key>
  <array>
    <dict>
      <key>CSUIDisable32BitWarnings</key>
      <true/>
      <key>PayloadDescription</key>
      <string>Configures com.apple.coreservices.uiagent settings</string>
      <key>PayloadDisplayName</key>
      <string>com.apple.coreservices.uiagent</string>
      <key>PayloadIdentifier</key>
      <string>com.company.profile.57E80D89-1CA6-4386-8FDE-81DA0292CA3D.com.apple.coreservices.uiagent.FE123766-B72C-4620-9A21-CCABBEB48B2A</string>
      <key>PayloadOrganization</key>
      <string></string>
      <key>PayloadType</key>
      <string>com.apple.coreservices.uiagent</string>
      <key>PayloadUUID</key>
      <string>FE123766-B72C-4620-9A21-CCABBEB48B2A</string>
      <key>PayloadVersion</key>
      <integer>1</integer>
    </dict>
  </array>
  <key>PayloadDescription</key>
  <string>Disable 32-bit application warnings</string>
  <key>PayloadDisplayName</key>
  <string>Disable 32-bit application warnings</string>
  <key>PayloadIdentifier</key>
  <string>com.company.profile.csuidisable32bitwarning.57E80D89-1CA6-4386-8FDE-81DA0292CA3D</string>
  <key>PayloadOrganization</key>
  <string>Company Name</string>
  <key>PayloadScope</key>
  <string>System</string>
  <key>PayloadType</key>
  <string>Configuration</string>
  <key>PayloadUUID</key>
  <string>57E80D89-1CA6-4386-8FDE-81DA0292CA3D</string>
  <key>PayloadVersion</key>
  <integer>1</integer>
</dict>
</plist>

Aktualizacja nr 1

Ten artykuł na blogu może być interesujący w tym kontekście: Starsze oprogramowanie Mojave jest podwójnie niepoprawne


Aktualizacja nr 2

Plik ~/Library/Preferences/com.apple.coreservices.uiagent.plistwydaje się utrzymywać listę ostrzeżeń i datę ostatniego ostrzeżenia dla aplikacji 32-bitowych. Jeśli alerty będą się ponownie pojawiać, pomocne może być ich usunięcie, ale to tylko założenie.

rm ~/Library/Preferences/com.apple.coreservices.uiagent.plist

Bum! Nie tylko nie musimy tutaj inżynierii wstecznej (ponieważ Rich i zespół administracyjny Maca udokumentowali swoje wysiłki), Apple programuje to w taki sposób, aby firmy mogły zarządzać tym za pomocą zaakceptowanych narzędzi do zarządzania, które skalują się jak MDM i profile.
bmike

1
To wydaje się już nie działać. Wydaje mi się, że pojawia się to ostrzeżenie raz w miesiącu na 32-bitową aplikację, którą uruchamiam, po ustawieniu wartości CSUIDisable32BitWarningtrue. defaults read -g CSUIDisable32BitWarningwyświetla 1, więc potwierdziłem, że to ustawienie jest włączone. To jest na OSX 10.14.1
catchdave

1
@catchdave, czy próbowałeś poprzedzić defaultskomendę sudo?
not2savvy

1
@ not2savvy: Tak, uruchomiłem polecenie odczytu i 1wróci zgodnie z oczekiwaniami. Ale nadal otrzymuj dialogi kilka razy w miesiącu.
catchdave

@catchdave, właśnie zauważyłem i poprawiłem literówkę w nazwie klucza właściwości przykładów wiersza poleceń. Jeśli je skopiowałeś, spróbuj ponownie. Dodano również aktualizację o liście, która zawiera listę 32-bitowych alertów aplikacji, które mogą być pomocne.
not2savvy

-1

Ten alert jest uruchamiany jednorazowo po uruchomieniu każdej aplikacji, która przestanie działać w najbliższej przyszłości. Oprócz otwierania informacji o systemie i usuwania wszystkich alertów z drogi, nie ma udokumentowanego sposobu na zatrzymanie tego alertu lub sfałszowanie pliku, który śledzi, czy alert został uruchomiony.

Informuje użytkowników, że 32-bitowe aplikacje, których używają, nie będą już obsługiwane w następnej głównej wersji systemu macOS. Jest to szczególnie ważne dla pomocników, takich jak instalatorzy - nie ma powodu, dla którego programiści nie używają nowoczesnego pakietu Apple lub po prostu modernizują swoich pomocników. Wyobraź sobie, jak rozczarowana będzie twoja 64-bitowa aplikacja, której nie można zainstalować ponownie, ponieważ używa ona teraz uszkodzonego instalatora.

Więcej informacji można znaleźć w dokumencie wsparcia Apple, 32-bitowej zgodności aplikacji z systemem macOS High Sierra 10.13.4 i nowszymi .


1
Instaluję wiele aplikacji (konfigurowanie nowej wersji), które same są 64-bitowe, ale wygląda na to, że większość czasu ich instalatorzy są aplikacjami 32-bitowymi.
Igid

1
Jak wspomniano, że instalatory są 32-bitowe, ale zainstalowane aplikacje są 64-bitowe, instalatory mogą przestać działać w kolejnych głównych wersjach systemu macOS. Jednak zainstalowane 64-bitowe aplikacje będą nadal działać. Możesz skontaktować się z twórcami aplikacji i podzielić się z nimi swoimi obawami. W ten sposób możesz zapewnić ciągłą dostępność aplikacji używanych w przyszłych wydaniach systemu macOS.
Nimesh Neema

4
To wszystko dobrze i dobrze, ale w gruncie rzeczy oznacza to, że strategia Apple polega na „dotarciu do programistów poprzez zirytowanie użytkowników”. Jestem pewien, że gdy instalatory aplikacji nie będą już obsługiwane, zaktualizują je - nie martwię się o to; Nie chcę widzieć ostrzeżenia. Więc nie ma sposobu na wykonanie skryptu lub defaultspolecenia?
Igid

1
Nie, nie ma sposobu, aby pozbyć się ostrzeżenia.
Nimesh Neema

3
W rzeczywistości istnieje udokumentowany sposób na pozbycie się alertów, patrz moja odpowiedź.
not2savvy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.