Wyszarzone / niedostępne pliki na serwerze udostępniania plików w systemie Mac OS


1

Moja firma ma jeden komputer Mac Pro do udostępniania plików, z którym łączy się każdy użytkownik. Czasami użytkownik upuszcza plik w folderze, aby inny użytkownik miał do niego dostęp, ale pliki będą wyszarzone i będą niedostępne dla innego użytkownika, podczas gdy inny użytkownik będzie mógł go zobaczyć i uzyskać do niego dostęp w normalny sposób. Czasami upuszczenie pliku spowoduje, że użytkownik będzie miał po prostu obracającą się piłkę i nie upuści.

Od kilku miesięcy działa wystarczająco dobrze, ale problemy te stają się coraz częstsze.

Każdy, czyli około 20 użytkowników korzystających z komputerów iMac lub Mac Pro, łączy się z udostępniającym pliki komputerem Mac Pro, używając tej samej zarejestrowanej nazwy użytkownika i hasła. Mam wszystkich połączonych przez SMB. Udostępnianie plików Mac Pro ma Drobo przez USB, który obsługuje wszystkie pliki. Wszystkie uprawnienia są ustawione do zapisu i odczytu dla wszystkich.

Masz pomysł, jak to naprawić? Czy mam tę konfigurację poprawnie?


1
20 użytkowników używa identycznych danych logowania; tj. jedna nazwa użytkownika / hasło dla wszystkich zalogowanych sesji?
IconDaemon

Tak, wszystko pod jedną nazwą użytkownika i hasłem.
Nathan G

W skrócie jest twój problem. Musisz przejść do prawdziwej infrastruktury serwerowej . Błędy, które napotykają Twoi użytkownicy, z czasem się nasilą.
IconDaemon

Mam zainstalowaną aplikację serwera. Czy powinienem dodawać unikalne nazwy użytkowników dla każdego użytkownika, aby się zalogować? Dziękuję za odpowiedzi
Nathan G

Czy witryna Twojej firmy również znajduje się na tym serwerze?
Andrew Ross

Odpowiedzi:


1

Każdy, czyli około 20 użytkowników korzystających z komputerów iMac lub profesjonalistów Mac, łączy się z udostępniającym pliki komputerem Mac Pro, używając tej samej zarejestrowanej nazwy użytkownika i hasła ... Wszystkie uprawnienia są ustawione na zapis i odczyt dla wszystkich.

Nacisk Mój

Ten jeden akapit podsumowuje problem, który masz; w ogóle nie masz poprawnie tej konfiguracji. Brzmi to tak, że mimo że wszyscy mają uprawnienia do odczytu / uprawnienia, plik zostaje zablokowany , aby tylko jeden klient SMB mógł uzyskać do niego dostęp jednocześnie. Kiedy dwóch klientów uzyskuje do niego dostęp - nawet z tymi samymi poświadczeniami, który klient ma poprawne zmiany? SMB rozwiązuje to za Ciebie - ten, który dotarł tam pierwszy.

To, co powinieneś mieć, to unikalne konto użytkownika dla każdej osoby, która musi uzyskać dostęp do udziału / serwera plików. Jeśli chcesz zachować jeden login dla wszystkich użytkowników na wszystkich serwerach, spójrz na implementację jakiegoś serwera katalogowego. Wolę usługę Active Directory, ponieważ pracuję w środowiskach mieszanych; drugim w kolejności jest LDAP.


Daję każdemu niepowtarzalny login. Nie mam możliwości wdrażania żadnego innego oprogramowania ani programów do obsługi naszego komputera do udostępniania plików. Mam nadzieję, że to rozwiązuje mój problem. Dziękuję za odpowiedź.
Nathan G.

@NathanG - możesz robić Active Directory w chmurze, a dla ponad 10 osób to coś, co szczerze polecam. Jeśli koszt jest czynnikiem, spójrz na włączenie usług katalogowych LDAP na serwerze macOS. Jest bezpłatny, ale istnieje krzywa uczenia się.
Allan

Mam bardzo minimalną wiedzę na temat otwartych usług katalogowych. Ale postaram się go nauczyć i spróbować go wdrożyć. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Nathan G

0

Co Apple ma do powiedzenia na temat udostępniania plików:

„Dzięki współużytkowaniu plików macOS możesz zezwolić nawet dziesięciu użytkownikom na jednoczesne łączenie się z komputerem Mac za pomocą udostępniania plików. Jeśli chcesz zezwolić na połączenie więcej niż dziesięciu komputerów jednocześnie, użyj serwera macOS, który jest dostępny w Sklep z aplikacjami." TO jest przyczyna problemu, a nie blokowanie / uprawnienia dostępu do plików (jak wspominał Allen).

Nie ma to nic wspólnego z blokowaniem plików (zaufaj mi, pracuję w sieci Mac od 1983 r.) I WSZYSTKO z jednoczesnymi połączeniami z tym samym folderem. Spójrz na wyszarzony plik i sprawdź, czy ma on NAPRAWDĘ nieparzystą datę (1980, 1 stycznia 1984 itd.). Jeśli tak, to plik nigdy nie został poprawnie zamknięty (zwykle aktualizując nazwę pliku, jego uprawnienia, itp.), a tabela plików nie została zaktualizowana. Jest to wina Apple'a za nieprzestrzeganie protokołu SMB.

Osobiście nie rozumiem, dlaczego korzystasz z udostępniania SMB, jeśli wszyscy w Twojej organizacji korzystają z komputerów Mac, ponieważ SMB jest TYLKO dla komputerów z systemem Windows i NAPRAWDĘ blokuje sieć. SMB oznacza „Server Message Block”, wynalazek firmy Microsoft dla komputerów z Windows, aby ze sobą rozmawiać. Apple korzysta z AFS („Apple File Sharing”), który jest oparty na TCP / IP (z czego korzysta Internet). Kiedy używasz SMB na komputerze Mac, angażujesz system o nazwie SAMBA, który używa SMB / NetBIOS i pozwala Macowi mówić SMB. SAMBA ma swoje problemy, podobnie jak implementacja SMB przez Apple. W biurze „TYLKO na komputery Mac” unikam SMB, takich jak zaraza, i rozwiązuję problemy, które dopiero zaczynają się pojawiać.


1
„W biurze„ TYLKO na komputery Mac ”unikam SMB jak zarazy ...” Ciekawe, ponieważ AFP jest przestarzałe, a protokół Apple jest teraz SMB.
Allan

Dziękujemy za wgląd, jest to bardzo mile widziane. Od czasu dodania unikalnych loginów użytkowników nie słyszałem żadnych skarg od pracowników, więc zakładam, że jest lepiej. Wybrałem SMB, ponieważ to było to, co rozpoznałem, i po krótkich badaniach odkryłem, że AFP nie jest już więcej używany, a SMB było raczej celem. Było to dość mylące, ponieważ tak, jest to głównie środowisko Mac. Mamy 3 komputery w sieci.
Nathan G,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.