Zezwalaj przycisk nie działa w preferencjach systemowych


20

Próbuję zainstalować pewne oprogramowanie (w tym momencie chcę zainstalować VirtualBox, chociaż ten problem wystąpił w przypadku innego oprogramowania) i muszę kliknąć „Zezwalaj” w Preferencjach systemowych, w oknie Bezpieczeństwo i prywatność -> Ogólne okno . Po kliknięciu nic się nie dzieje, a przycisk i komunikat pozostają tam.

Szukałem online, a wszystkie rozwiązania mówią, że istnieje jakiś program, który przechwytuje / przekazuje kliknięcia myszy i tym podobne, a zatem nie „bezpośrednio” klikam na przycisk Zezwól.

Problem polega na tym, że nie znam żadnych uruchomionych programów, które to robią.

Korzystam z MacBooka Pro 13 cali z ekranem dotykowym i systemem macOS High Sierra

 • Nie jestem połączony zdalnie
 • Próbowałem ponownie uruchomić komputer
 • Próbowałem uruchomić instalator przez terminal, z poleceniem sudo i bez niego
 • Próbowałem kliknąć prawym przyciskiem myszy i kliknąć „Otwórz” w pliku .pkg
 • Próbowałem odblokować stronę preferencji systemowych przed kliknięciem „Zezwalaj”
 • Próbowałem ponownie pobrać plik .pkg

Zrzut ekranu okna bezpieczeństwa i prywatności


Nie jestem pewien, o jakim elemencie mówimy, ale całe okno Preferencji systemowych powinno być nawigowane za pomocą klawiatury: klawisze strzałek, Tab, Shift + Tab, spacja, Enter. Jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu ... Spróbuj ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym i sprawdź, czy możesz kliknąć to samo „Zezwalaj” w tym trybie.
Joonas,

Czy możesz uruchomić program, klikając program prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając opcję „otwórz”?
Jules

Witamy, aby zapytać inaczej! :) Byłoby naprawdę dobrze, gdybyś mógł edytować swoje pytanie, aby wyjaśnić dokładny Allowprzycisk, o którym mowa. Najlepszym rozwiązaniem może być przesłanie zrzutu ekranu okna, w którym się znajduje. Warto też wspomnieć o oprogramowaniu, które próbujesz zainstalować, ponieważ może to mieć związek z problemem.
Monomeeth

Zredagowałem mój post, aby wyjaśnić, o co pytam
Abraham,

Nie mogłem poruszać się po oknie za pomocą klawiatury, jak mogę to zrobić?
Abraham,

Odpowiedzi:


38

Działa to dla mnie w High Sierra 10.13.4 :

 • Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Wybierz „Wszystkie elementy sterujące”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie:

 • Preferencje systemowe> Prywatność i bezpieczeństwo> Naciskaj klawisz „Tab”, aż wybierzesz opcję „ Zezwalaj”> Naciśnij klawisz „Spacja”

* Uwaga: może być konieczne odblokowanie strony Prywatność i bezpieczeństwo, zanim będzie działać karta „Tab”.

* Uwaga: Po otwarciu Bezpieczeństwo i prywatność i wybraniu karty Ogólne należy nacisnąć klawisz Tab, aby wybrać przycisk Zezwól po tym klawiszu spacji!

Mam nadzieję że to pomoże!

Kredyt dla @dansanduleac „s odpowiedź na GitHub


1
Moim zdaniem należy to zaznaczyć jako odpowiedź zaakceptowaną.
Adam Boczek,

Uzgodniono, że jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ będzie działać we wszystkich przypadkach. Nie korzystałem ze zdalnych przeglądarek i według mojej wiedzy nie miałem trackballów, klawiatur stron trzecich ani widżetów ułatwień dostępu. To rozwiązanie zadziałało natychmiast.
emkman,

1
WTAF. Cholera Apple, czasami jesteś niewiarygodnie tandetny.
mpowered

3
Już nie działa: - /
Oliver Dixon

4
W przypadku osób, które nadal nie mogą, spróbuj zamknąć preferencje systemowe po włączeniu opcji „Wszystkie elementy sterujące” i spróbuj ponownie. Wygląda na to, że Apple zrobił to celowo ...
David Lopez

6

Jeśli łączysz się z komputerem zdalnie za pomocą oprogramowania, takiego jak TeamViewer, VNC itp., To nie będzie działać, ponieważ macOS nie pozwala na naciskanie przycisku „Zezwól” za pośrednictwem innych aplikacji. Musisz bezpośrednio nacisnąć ten przycisk za pomocą gładzika.


Jestem na swoim komputerze i nie jestem połączony zdalnie.
Abraham,

W takim przypadku nie mogę ci pomóc, ale ta odpowiedź jest nadal aktualna. Czy używasz myszy? Jeśli tak, spróbuj użyć gładzika. Nie powinno mieć znaczenia, ale warto spróbować.
pixelomer

1
Niestety używam gładzika. Rozwiązania, które znalazłem online, obejmują tę odpowiedź, a wiele osób twierdziło, że ma oprogramowanie, takie jak MagicPrefs, Witch itp., Które przechwytuje i przesyła kliknięcia myszą. Mogę mieć uruchomione usługi, o których nie wiem.
Abraham,

1
Czy próbowałeś w trybie awaryjnym?
pixelomer

To się udało! Po wyjściu z trybu awaryjnego i próbie zainstalowania innych rzeczy miał ten sam problem. Musiało to być oprogramowanie monitorujące moje zdarzenia związane z myszą i klawiaturą, muszę to sprawdzić. Dzięki!
Abraham,

5

Nic mi nie działało, lokalne klikanie, wybór klawiatury, nic. Okazuje się, że było to oprogramowanie zabezpieczające, które nie zostało poprawnie autoryzowane. To oprogramowanie zabezpieczające było faktycznie procesem „wykonywania” kliknięcia. Aby dowiedzieć się, jaki fragment oprogramowania lub sprzętu jest blokowany, musisz ustalić, którego identyfikatora procesu używa, a następnie zidentyfikować oprogramowanie / sprzęt na podstawie jego PID, a następnie zabić lub odinstalować sprzęt / oprogramowanie i powtarzanie, aż kliknięcie się powiedzie. Człowieku, nienawidzę makos.

 1. Otwórz konsolę (Finder> Idź> Aplikacje> Narzędzia> Konsola)
 2. Kliknij, naciśnij, naciśnij, spację, automatyzuj przycisk
 3. Na konsoli pojawi się komunikat (pod głównymi dziennikami urządzenia), który wygląda mniej więcej tak: „Upuszczenie zdarzenia myszy, ponieważ identyfikator PID nadawcy (1234) nie jest samodzielny lub wynosi 0”
 4. Otwórz Monitor aktywności i sortuj według pola PID. Znajdź PID, [wymuś] wyjdź z procesu, spróbuj ponownie kliknąć / naciśnij / dotknij / spacji / automatyzatora, powinien działać. Jeśli nie, powtórz ten proces - prawdopodobnie blokuje Cię teraz inny PID.

Uwaga: powyższe NIE jest obejściem problemu z niemożnością korzystania ze zdalnego oprogramowania - to po prostu nie zadziała, chyba że całkowicie wyłączysz SIP.


Szybka uwaga: dla mnie to VLC blokowało zdarzenie click. Możesz spróbować wyjść z Chrome i VLC, jeśli się spieszysz, jeśli to nie rozwiąże problemu, ta metoda działa absolutnie dobrze, dzięki!
jlapoutre

4

Możemy użyć Apple Script, aby kliknąć przycisk Zezwól w następujący sposób:

 1. Naciśnij Shift Command 4, aby rozpocząć przechwytywanie ekranu (ale nie przechodź przez to):
 2. Najedź kursorem na przycisk Zezwól i zanotuj współrzędne (np. 620, 534)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Otwórz okno terminala i użyj tych współrzędnych w skrypcie:

  osascript -e „powiedz aplikacji„ System Events ”, aby kliknęła na {620, 534}”


Fakt, że konieczne może być kliknięcie tego przycisku w wierszu polecenia, jest szalonym złym UX
David Lopez

1
Genialny pomysł na inżynierię!
masoud soroush

Korzystanie z metody osascript działa świetnie, ale nie można zobaczyć informacji o pozycji kursora nad ARD. Rozwiązaniem było przeciągnięcie okna do lewego górnego rogu ekranu, a następnie współrzędne to: {570, 473}.
staze

Konieczne może być przejście do Bezpieczeństwo i prywatność -> karta Prywatność i w obszarze Dostępność zaznacz pole obok terminala, aby to rozwiązanie działało poprawnie.
Chris

3

Wypróbuj tryb awaryjny. Powinno to wyłączyć wszelkie usługi działające w tle, umożliwiając kliknięcie przycisku Zezwalaj. Możesz przejść do trybu awaryjnego poprzez ponowne uruchomienie i przytrzymanie klawisza Shift podczas ponownego uruchamiania.


2

dla mnie zadziałało po wyjściu z VLC


Dla mnie to nie była VLC, ale rzuciłem Chrome, Skype, Terminal ... WSZYSTKO. A potem zadziałało.
CoolAJ86,

2

Po przejrzeniu niektórych z tych odpowiedzi zdałem sobie sprawę, że problemem była aplikacja menedżera okien Spectacle. Kiedyś rzuciłem, że działało dobrze.


Mógłbym to odtworzyć po mojej stronie.
Scorchio,

1

Działa to dla mnie, gdy zamknąłem Chrome, zanim kliknąłem „Zezwól”.


-1

Korzystając z rozwiązania Micheasza Rotha, zorientowałem się, że to był fakt, że korzystałem z podkładki Wacom. Spojrzałem na proces i tak było WacomTabletDriver. Aby to naprawić, wszedłem do Preferencji systemowych> Dostępność> Mysz i gładzik i zaznaczyłem Włącz klawisze myszy. Następnie możesz użyć następujących klawiszy, aby przejść, a środkowego (5 / I), aby kliknąć. (Zdjęcie pochodzi z https://support.apple.com/kb/PH18381 )

użyj numerów zewnętrznych na klawiaturze numerycznej lub klawiszy wokół I, aby się poruszać


-1

Tego samego problemu doświadczyłem dzisiaj w Little Snitch, a po przeczytaniu i wypróbowaniu pół tuzina dość skomplikowanych „rozwiązań” bez powodzenia, zadziałało dla mnie: zamknij aplikację Chrome. Problem rozwiązany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.