W jaki sposób rodzina z wieloma urządzeniami i wieloma laptopami udostępnia kopie muzyki i cyfrowych filmów?


17

Moja żona i ja mamy własne laptopy z własnymi kontami iTunes. Następnie mamy wspólny pulpit. W przeszłości było to w porządku, ponieważ wszystkim, co mieliśmy dla iDevices, był iPod. Więc właśnie zarządzaliśmy własną muzyką.

Teraz każdy z nas ma iPhona, mamy jednego iPada i szukamy sposobu, żeby moja córka dostała iPoda. Więc nadal mamy własne konta iTunes, ale teraz otrzymujemy filmy z cyfrową kopią, które można powiązać tylko z jednym kontem iTunes, a jak wiadomo iPhone lub iPad może synchronizować tylko z jednym kontem iTunes. Byłoby jednak miło mieć nasz wybór filmów i móc powiedzieć: hej, chcę na razie tego na moim iPadzie, ale mam opcję późniejszego braku tego na iPadzie, ale potem na moim iPhonie. Chcę pozostać legalnym, więc film miałbym tylko na jednym urządzeniu na raz, ale chcę móc je przenosić.

Teraz wiem, czy powiążę wszystkie moje urządzenia z jednym wspólnym kontem iTunes, co jest wystarczająco łatwe. Ale co, jeśli chcemy prowadzić osobne konta, aby cała muzyka iTunes była dostępna na moim laptopie zamiast na wspólnym pulpicie?

Zatem jeśli moją jedyną opcją jest posiadanie jednego wspólnego konta iTunes, czy mogę połączyć nasze konta, aby móc połączyć całą zakupioną muzykę i aplikacje z każdego konta w jedno?

Odpowiedzi:


6

Oto nasza konfiguracja:

Komputery:

  • iMac x 1 (główny komputer żony i używany przez dzieci)
  • MacBook Air x 1 (mój główny komputer)
  • MacBook Pro x 1 (żona)

Urządzenia z iOS:

  • iPhone 4 x 2 (żona i moje)
  • iPhone 3G x 1 (młodsza córka, używany w trybie samolotowym)
  • iPod Touch x 1 (starsza córka)
  • iPad 2 x 1 (mój, ale może być używany przez wszystkich, gdy jest w domu)
  • Apple TV 1. generacji x 1 (używany w pokoju dziecięcym)
  • Apple TV 2. generacji x 1 (używany w głównym salonie)

Ustawić:

Używamy jednego identyfikatora Apple ID do wszystkich zakupów w iTunes (muzyka, filmy, książki i aplikacje) na wszystkich urządzeniach. Każdy użytkownik urządzenia z systemem iOS ma również swój unikalny identyfikator Apple ID używany w usłudze iCloud.

IMac jest naszym głównym centrum. Cała muzyka i wideo są na nim przechowywane. Wszystkie urządzenia z iOS, z wyjątkiem tych, które są zsynchronizowane z komputerem iMac. Utrzymuję własną muzykę na MacBooku Air, którą zarządzam ręcznie (skopiuję elementy z iMaca, które chcę na antenie, i będę kopiować w czasie, który dodałem do Air z powrotem do iMaca - uważam, że to można zautomatyzować za pomocą Home Sharing, gdy oba komputery są w tej samej sieci). Wszystkie urządzenia iOS, które są moje, są zsynchronizowane z my Air.

Muzyką na urządzeniu iOS dla dzieci i żony zarządza się indywidualnie poprzez synchronizację z komputerem iMac. Dotyczy to również filmów, jednak zwykle uzyskujemy dostęp do filmów tylko wtedy, gdy jesteśmy w domu, i dlatego polegamy na wbudowanej funkcji Home Sharing każdego urządzenia z systemem iOS w celu strumieniowego przesyłania treści z iMaca na urządzenie. Tak też korzystamy z Apple TV drugiej generacji.

Nie mamy konfiguracji iTunes na MacBooku Pro, ponieważ moja żona używa Apple TV lub iPhone'a do słuchania muzyki i korzysta z laptopa tylko do przeglądania stron internetowych.

Apple TV pierwszej generacji został zepsuty i zmodernizowany został dysk twardy. Ręcznie kopiuję filmy dla dzieci (tylko filmy inne niż iTunes).

Więcej informacji na temat Home Sharing: http://www.apple.com/support/homesharing/getstarted/

Podczas łączenia identyfikatorów Apple ID:

Nie można tego zrobić: http://support.apple.com/kb/HE37 (piąte pytanie w dół).


2

jak wiadomo, iPhone lub iPad może synchronizować tylko z jednym kontem iTunes

Skąd masz ten pomysł?

Możesz mieć wiele kont iTunes powiązanych z jednym urządzeniem. Po prostu wyloguj się z jednego konta iTunes, zaloguj się na inne konto, a zawartość drugiego konta będzie dostępna, a wszystkie rzeczy związane z poprzednim kontem będą nadal działać idealnie.

App Store pozwala nawet na aktualizację oprogramowania z konta, na którym aktualnie nie jesteś zalogowany (działa to lepiej na iOS niż w iTunes).

Chcę pozostać legalnym, więc film miałbym tylko na jednym urządzeniu na raz, ale chcę móc je przenosić.

Znowu myślę, że tutaj przyjmujesz fałszywe założenia. Licencja pozwala na dokonywanie zakupów na wielu urządzeniach (nie jestem pewien co do wypożyczenia filmów / programów telewizyjnych, są one bardziej rygorystyczne).

Nie jestem prawnikiem i nie przeczytałem wszystkich warunków, ale rozumiem, że twoje treści są licencjonowane dla gospodarstwa domowego, a nie dla pojedynczej osoby. Wszyscy członkowie rodziny (o ile mieszkają w tym samym domu) mogą legalnie korzystać ze swoich zakupów w iTunes.

Ostatnim razem, gdy sprawdzałem, możesz mieć pięć komputerów Mac i nieograniczoną liczbę urządzeń iOS podłączonych do każdego konta i możesz mieć wiele kont na jednym urządzeniu (tylko jedno z nich może być zalogowane jednocześnie w sklepie).

Skontaktowałem się z zespołem pomocy technicznej Apple z pytaniem podobnym do twojego i powiedzieli mi, żebym używał dwóch kont na wszystkich moich urządzeniach. Około połowa treści na moim iPhonie / iPadzie jest na moim koncie, a druga połowa na koncie mojej dziewczyny. Działa dobrze, ale musimy uważać, aby nie kupować rzeczy za pomocą karty kredytowej drugiej osoby.


1

Możesz użyć Time Capsule do przechowywania wszystkich multimediów z bibliotek iTunes. Jest to bezprzewodowy dysk twardy, którego można używać jako sieci.

Możesz to zrobić, kopiując lokalizację jednej biblioteki iTunes do Time Capsule, a następnie skopiuj zawartość wszystkich pozostałych bibliotek.

Upewnij się, że wszystkie iTunes wskazują folder docelowy na Time Capsule.

Wtedy wszystkie komputery będą miały dostęp do wszystkich plików we wszystkich bibliotekach.


0

Zasadniczo, jeśli chcesz zachować zgodność z prawem, tak jak sugerowałeś, nie ma na to dobrego sposobu. Najlepiej jest nie kupować muzyki i filmów, które są powiązane tylko z jednym kontem iTunes. Kupowałbym muzykę DRM za darmo i zgrywałbym twoje filmy za pomocą Handbrake.

Może to nie jest to, co chcesz robić, ale myślę, że większość ludzi tak naprawdę chce. Kupowanie treści z zabezpieczeniem przed kopiowaniem naprawdę blokuje Cię w większości przypadków. Po pierwsze, czuję, że gdy kupię DVD, powinienem móc oglądać je na tylu urządzeniach, na ilu chcę, nie martwiąc się o nazwy użytkowników, loginy lub preferencje urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.