Pasek ścieżki High Sierra nie działa z wynikami wyszukiwania na serwerze plików SMB


2

Yosemite Yosemite

High Sierra wprowadź opis zdjęcia tutaj

Cześć!

W dziale Prepress zaktualizowałem niektóre komputery iMac z Yosemite do High Sierra. Kiedy szukam w Yosemite na serwerze plików SMB określonego pliku, po chwili widzę wyniki wyszukiwania w oknie Findera. Po wybraniu znalezionego pliku widzę pełną ścieżkę na pasku Ścieżka na dole tego okna Findera. (Zobacz pierwszy zrzut ekranu.)

Ale kiedy wykonuję dokładnie to samo polecenie wyszukiwania w High Sierra na tym serwerze plików SMB, widzę te same wyniki wyszukiwania. Ale kiedy wybieram znaleziony plik w tych wynikach wyszukiwania, nie widzę ścieżki pliku. Zamiast tego widzę tylko ikonę pliku. (Zobacz drugi zrzut ekranu.) Również znalezione pliki pokazują puste ikony plików.

Kiedy wykonuję w High Sierra polecenie wyszukiwania na dysku wewnętrznym lub dysku USB, widoczna jest pełna ścieżka znalezionego pliku.

Wydaje mi się, że brak ścieżki do pliku w High Sierra ma coś wspólnego z protokołem SMB. Apple odrzuciło protokół AFP w High Sierra i zamiast tego używa SMB. Yosemite nadal używa AFP, więc chyba właśnie dlatego wyświetlana jest pełna ścieżka do pliku.

Moje pytanie: czy możliwe jest ponowne wyświetlenie pełnej ścieżki do pliku w High Sierra podczas wybierania pliku w wynikach wyszukiwania na serwerze SMB?


Gdy znajdziesz plik w udziale SMB, czy pasek ścieżki ukrywania / pokazywania jest wyszarzony, czy nie? Być może masz rację, może to również mieć coś wspólnego z systemem plików w miejscu docelowym (zgadywanie ...) Jeśli jest wyszarzony, ale wyświetla się komunikat „Ukryj pasek ścieżki”, możesz mieć rację.
Steve Chambers

Nie mogę udzielić odpowiedzi, bo nie mogę zupełnie zrozumieć, co się dzieje: / ale ja zrobić zobaczyć pasek ścieżki na udziałach SMB. Jak sugeruje Steve, opcja pokaż / ukryj pasek ścieżki w menu Widok jest wyszarzona - więc w moim przypadku nie mogę go wyłączyć.
Tetsujin

Kiedy wykonuję polecenie wyszukiwania na serwerze plików SMB, pasek Ukryj / Pokaż ścieżkę jest wyszarzony. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z systemem plików na serwerze, ponieważ pasek ścieżki działa świetnie w Yosemite.
sgrhill,

Serwer plików to system oparty na systemie Linux.
sgrhill,

Po zainstalowaniu aktualizacji 10.13.4 problem został rozwiązany.
sgrhill,

Odpowiedzi:


1

Albo był to błąd, który został naprawiony w 10.13.4, albo aktualizacja i ponowne uruchomienie naprawiły to.

Jeśli możesz uruchomić ponowną instalację systemu operacyjnego w takich przypadkach, może to pomóc.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.