Wi-Fi nie łączy się już z Internetem


0

Ciągle otrzymuję ten komunikat:

„Wi-Fi ma samodzielnie przypisany adres IP 169.254.10.243 i nie będzie mógł połączyć się z Internetem”.

Byłem podłączony, a moje Wii i iPhone korzystały z Wi-Fi za pośrednictwem mojej karty lotniska. Próbowałem skonfigurować nową sieć, ale nie będzie się z nią łączyć.

Jak pozbyć się samodzielnie przydzielonego adresu IP? Zrestartowałem wszystko. Zrzuciłem również pliki z biblioteki, które kazała mi zrobić grupa pomocy:

  1. Iść do /Library/Preferences/SystemConfiguration
  2. Usuń następujące elementy:
    • com.apple.airport.prefrences.plist
    • NetworkInterfaces.plist
    • Preferences.plist
  3. Wyłącz komputer
  4. zresetować PRAM

Zmieniłem kanał na niższy numer. Jakieś sugestie? Mam iMaca.


Czy zrestartowałeś modem WIFI?
Macconsultant

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że dzieliłeś połączenie internetowe Ethernet z Wii i iPhone'em za pośrednictwem wewnętrznej karty lotniska. Wskaźnik siły połączenia bezprzewodowego w pasku menu na komputerze Mac powinien mieć małą strzałkę skierowaną w górę, jeśli taka jest Twoja sytuacja. Sprawdź Preferencje systemowe / Udostępnianie / Internet i upewnij się, że nadal jesteś skonfigurowany do udostępniania połączenia Ethernet przez lotnisko. Upewnij się również, że kabel Ethernet jest nadal podłączony.


0

Zapłać rachunek za sieć bezprzewodową? : -0 Żartowałem ...

Więc Wii nadal działa w Internecie i nie surfuje bez problemu, ale iMac i iPhone nie mogą połączyć się z tą samą siecią?

Przypisany adres ma miejsce tylko wtedy, gdy urządzenie nie może uzyskać niczego innego z DHCP. Zazwyczaj oznacza to, że modem internetowy uległ awarii lub Internet od twojego usługodawcy internetowego nie dociera do ciebie prawidłowo.

Ale jeśli Wii może surfować po Internecie i pobiera odpowiedni adres i działa dobrze, to musi być coś innego.

Czy masz router, który podaje tylko 1 adres? Oznacza to, że jeśli wyłączysz Wii, to czy iMac może następnie połączyć się z siecią bezprzewodową i wyciągnąć prawidłowy adres, a następnie ponownie surfować po Internecie?


0

Usuń wpis w połączeniach sieciowych routera bezprzewodowego i dodaj go ponownie. Usuń także wpisy dotyczące korzystania z telefonu iPhone / Wii za pomocą karty Wi-Fi. Twój iPhone może połączyć się bezpośrednio z routerem. Dlaczego warto korzystać z iPhone'a? Twoje Wii ma również bezprzewodowy, więc nie rozumiesz, dlaczego to zrobiłeś?


0

Czy próbowałeś przymusowego zamknięcia? (przytrzymaj przycisk zasilania) Miałem wcześniej podobny problem z moim komputerem Mac mini i jakoś go rozwiązałem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.