Czy mogę wstawić numer strony określonej zakładki do dokumentu Pages?


8

W Pages (wersja 7) mogę utworzyć zakładkę i wstawić link do zakładki. Podczas łączenia z zakładką widoczny jest numer strony, na której jest zakładka. (Oznacza to, że Pages jest świadomy numeru strony, na której znajduje się Zakładka).

obraz pokazujący, że Pages jest świadomy numeru strony Zakładki

Osobno mogę również wstawić bieżący numer strony, a on automatycznie zaktualizuje się, gdy dodam treść na początku dokumentu i sprawię, że ten numer strony przejdzie na inną stronę.

Czy istnieje sposób, w jaki mogę wstawić odniesienie do numeru strony zakładki, aby automatycznie aktualizował się, gdy dodam treść na początku dokumentu i spowoduje przejście zakładki do innej strony? Na powyższym zrzucie ekranu chciałbym to powiedzieć (page 4)zamiast (page #)i 4do automatycznej aktualizacji, gdy Zakładka porusza się po dokumencie.


Więc idealnie zamiast numeru strony będącego linkiem, potrzebujesz również słowa „strona”, aby być częścią linku?
bjbk

Nie, potrzebuję tylko rzeczywistej liczby (w tym przykładzie 4należy wygenerować na podstawie nagłówka i być na bieżąco, gdy nagłówek przesuwa się ze strony na stronę. Sam mogę wpisać (niezmienione) słowo „strona”.
Kerrick

Odpowiedzi:


5

Interesujące pytanie! Sprawdziłem Dodaj zakładki i odsyłacze na stronie Strony i nie mogłem znaleźć niczego, co by osiągnęło to, co chcesz.

Następnie zwróciłem swoją uwagę na MS Word, myśląc, że jeśli znajdę sposób, aby to zrobić w MS Word, być może wtedy mógłbym go dostosować do pracy ze Pages.

Dobrą wiadomością jest to, że znalazłem sposób na robienie tego, co chcesz w MS Word, ale złą wiadomością jest to, że nie byłem w stanie powielić tego na stronach. W obecnym stanie nie sądzę, że jest to obecnie możliwe w Pages .

Zalecam przesyłanie opinii za pośrednictwem strony opinii Strony Apple (Uwaga: można również uzyskać dostęp do: Strony> Przekaż opinię Strony .

Odsyłacze do zakładek w MS Word

Aby pomóc komuś innemu w znalezieniu rozwiązania dla stron (i pomóc użytkownikom MS Word), oto jak to osiągnąłem w MS Word:

 1. Utwórz swoje zakładki jak zwykle
 2. Dodaj linki do zakładek w całym dokumencie
 3. Załóżmy teraz, że masz zakładkę o nazwie Diagram7, która znajduje się na stronie 10, i łączysz się z nią słowami „patrz Diagram 7” w akapicie na stronie 3. Aby utworzyć odsyłacz, wykonaj następujące czynności:

  • umieść kursor za słowami, z których łączysz
  • teraz przejdź do Wstaw> Odsyłacz ..., aby wyświetlić okno Odsyłacz
  • wybierz Zakładkę dla swojego typu Odniesienia
  • wybierz Numer strony jako odniesienie do Wstaw
  • wybierz zakładkę Diagram7 z listy zakładek
  • kliknij Insertprzycisk
 4. Teraz numer strony będzie wyświetlany w miejscu, w którym znajdował się kursor

UWAGA: Podobnie jak inne pola w MS Word, gdy wartość zmienia się (np. Wykres przechodzi na stronę 12, więc wartość musi się zmienić z 10 na 12), nadal będziesz musiał użyć tej Update Fieldopcji jak zwykle, aby zaktualizować wyświetlane wartości .


Co ciekawe, po załadowaniu tego dokumentu Word zawierającego odsyłacz-link-jako-numer strony na strony zachowuje ten numer, ale traci link.
Matt Sephton,

Tak, zauważyłem to samo. Wygląda na to, że nie ma stron równoważnych PageRefpolu używanemu przez MS Word do osiągnięcia tego celu.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.