Czy istnieje skrót klawiaturowy do włączania / wyłączania ukrytych plików w Finderze? [duplikować]


16

To pytanie ma już odpowiedź tutaj:

Czy istnieje prosty sposób na pokazanie, a następnie ukrycie, a następnie pokazanie, a następnie ukrycie (jak przy przełączaniu) „ukrytych” plików w macOS High Sierra?

Odkryłem, że mogę użyć następujących poleceń terminala, aby je wyświetlić:

 defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE

killall Finder

a następnie użyj tych poleceń terminalu, aby je ukryć:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE

killall Finder

ale to jest niezdarne !

Potem natknąłem się na Onyx, który pozwala mi to robić do woli, ale jeśli nie chcę, aby był otwarty, nie jest to dobra opcja, ponieważ uruchomienie trwa wieczność!

Sprawdziłem listę skrótów klawiaturowych na tej stronie Apple, mając nadzieję, że może to być takie proste, ale nie można.

Jaki jest absolutnie najprostszy sposób włączenia / wyłączenia tej opcji? Jeśli nie ma skrótu klawiaturowego, jaka jest następna najlepsza opcja?

Odpowiedzi:


28

W rzeczywistości istnieje skrót klawiaturowy, którego można używać w systemie macOS High Sierra. Mówiąc dokładniej, możesz użyć command+ shift+ ..

W przypadku, gdy ostatni klucz nie jest jasny, jest to kropka (inaczej kropka).


4
Być może mógłbyś opracować sposób, w jaki natrafiłeś na ten skrót? („Naucz człowieka łowić ...”)
FooBar

3
@FooBar Dobre pytanie! Niestety nie pamiętam z życia, w którym po raz pierwszy go spotkałem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że był jakiś grudzień (pamiętam to, ponieważ było to tuż przed świętami Bożego Narodzenia i od tego czasu używam skrótu!). Przepraszam, nie mogę być bardziej szczegółowy.
Monomeeth

To jest takie fajne. Co za oszczędność czasu !!
J. Doe,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.