Podpisywanie obrazu w Keynote


2

Przewodniki online odnoszą się do pola tekstowego pod obrazem, ale nie widzę go w Keynote 8. Wypełniłem opis, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby to pokazać. Czy muszę utworzyć pole tekstowe? Korzystam z szablonu prezentacji mojej firmy.

Odpowiedzi:


2

Pole Opis dołączone do obrazu nie zostało zaprojektowane tak, aby było widoczne w prezentacji. Zamiast tego celem pola Opis jest dostarczenie dodatkowych informacji, które mogą być odczytane przez oprogramowanie wspomagające. Pozwala to użytkownikom takiego oprogramowania uzyskać dostęp do prezentacji w znaczący sposób.

Oprogramowanie wspomagające jest używane przede wszystkim przez osoby stojące przed wyzwaniami (np. Upośledzenie wzroku, trudności w nauce itp.), Aby mogły uzyskać dostęp do treści, które w innym przypadku nie byłyby dla nich dostępne. Na przykład opis wprowadzony dla obrazu w Keynote można odczytać na głos za pomocą VoiceOver, aby użytkownik z wadą wzroku był o nim świadomy i go rozumiał.

Pole tekstowe jest całkowicie oddzielne od obrazu i należy je dodać osobno. W zależności od tego, co chcesz osiągnąć, możesz użyć pola tekstowego, komentarzy lub notatek. Jeśli wszystko, czego chciałeś, to podpis na dole zdjęć, to pole tekstowe jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.